Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Konkurs na plakat Hallowenowej BMK

Zaczęty przez Seba, Wrzesień 01, 2010, 14:09:20

« poprzedni - następny »

Seba

Szczegóły na stronie głównej, regulamin w załączniku

w4b

#1
Załączniki są widoczne tylko dla zalogowanych więc dorzucam link zewnetrzny z regulaminem

http://w185.wrzuta.pl/sr/f/8mx3eMBd6gW/konkurs_bmk


Seba, zmień adres e-mail na antyspamowy tj kontakt(małpa)masa.bydgoszcz.pl bo nam transfer zjedzą spamboty

//edit: Dzięki
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

agent

Jedno pytanie:
- mowa jest o wydrukach, ale nie ma podanego adresu korespondencyjnego by to przeslać (szczególnie wazne dla osob z poza Bydgoszczy), na adres e-mail ciezko tego dokonac ;)

April

Cytat: agent w Wrzesień 05, 2010, 10:48:02
Jedno pytanie:
- mowa jest o wydrukach, ale nie ma podanego adresu korespondencyjnego by to przeslać (szczególnie wazne dla osob z poza Bydgoszczy), na adres e-mail ciezko tego dokonac ;)
Można wydrukować i przynieść na wrześniową masę.

April

Z powodu zmian, jakie wkrótce nastąpią - trzeba wprowadzić małą poprawkę w regulaminie. Otóż ulega zmianie miejsce startu październikowej masy, dlatego prosimy aby na plakacie umieścić nowe miejsce startu czyli: STARY RYNEK .

Ply

Dwa nurtujące mnie pytania:
1) jest jakiś powód zmiany miejsca startu?
2) na stronie głównej ktoś opisał :
"Plakat miałby wpisywać się w Halloweenową atmosferę, z którą związany będzie przejazd – mile wdziane duszki, dynie i inne atrybuty tego święta"...ŚWIĘTA??!! no darujcie sobie!! a następna masa bedzie z okazji święta bakłarzana czy święta bitej śmietany?
Nie jestem przeciwny masie w stylu halloween ale litości, nie nazywajmy tego świętem!!

elvis-1974

Cytat: Ply w Wrzesień 09, 2010, 09:39:57
1) jest jakiś powód zmiany miejsca startu?
2) na stronie głównej ktoś opisał :
"Plakat miałby wpisywać się w Halloweenową atmosferę, z którą związany będzie przejazd – mile wdziane duszki, dynie i inne atrybuty tego święta"...ŚWIĘTA??!! no darujcie sobie!! a następna masa bedzie z okazji święta bakłarzana czy święta bitej śmietany?

ad1. bo takie decyzje zapadły na "walnym zgromadzeniu"
ad2. jedni za święto uważają Halloween inni Matki Boskiej Zielnej  ;D światopoglądu nikomu nie będziemy tu naginać, Sam fakt przejazdu Masy w tym dniu ,dla nas rowerzystów może być powodem do świętowania bez jakichkolwiek "szyldów"  ;)

April

Przypominam, że prace można wysyłać do końca tego miesiąca, czyli do 30 września.
Już mało czas zostało, więc projektujcie ;D

Maraz


e_RaT

#9
Łapcię :P

parę minutek nudy i:

http://pokazywarka.pl/fkikz9-2/

Jest to elvis przebrany za duszka xD
Impossible Is Nothing

w4b

Cytat: e_RaT w Wrzesień 26, 2010, 19:30:49
Łapcię :P

parę minutek nudy i:

http://pokazywarka.pl/fkikz9-2/

Jest to elvis przebrany za duszka xD

Hahaha  :D prawie spadłem z krzesła  ;D Dla mnie numer 1
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

e_RaT

Cytat: w4b w Wrzesień 26, 2010, 20:54:35

Hahaha  :D prawie spadłem z krzesła  ;D Dla mnie numer 1

dzięki :P
Impossible Is Nothing

elvis-1974

Cytat: e_RaT w Wrzesień 26, 2010, 19:30:49
Łapcię :P

parę minutek nudy i:

http://pokazywarka.pl/fkikz9-2/

Jest to elvis przebrany za duszka xD

...co elvis,co elvis?
Elvis jeszcze żyje, a to co Ty zrobiłeś na tym grafokiczu to istne morderstwo !!!  ;D ;D ;D

...uważaaaaj! żeby Cię elvis nie narysował ! ;D ;D ;D

elvis-1974

...a tak na marginesie-czy planujemy otwarcie galerii prac które wpłynęły w momencie zamknięcia terminu nadsyłania, a jeszcze przed podaniem wyniku?

April

Prace będą opublikowane wraz z miejscem jakie zajęły - nie wcześniej.
Chodzi o to, aby jury nie sugerowało się opiniami jakie mogliby wydawać inni uczestnicy, albo pozostałe osoby.

April

Jeszcze tylko dziś i jutro czekamy na prace!

bruma

Cytat: w4b w Wrzesień 01, 2010, 14:22:32
Załączniki są widoczne tylko dla zalogowanych więc dorzucam link zewnetrzny z regulaminem

http://w185.wrzuta.pl/sr/f/8mx3eMBd6gW/konkurs_bmk


Seba, zmień adres e-mail na antyspamowy tj kontakt(małpa)masa.bydgoszcz.pl bo nam transfer zjedzą spamboty

//edit: Dzięki


wiem, że już po czasie, ale tak się zastanawiałam czy wam czegoś nie przesłać nawet po czasie :P. Nie wiem ile prac wpłynęło, ale obawiam się, że wiele mogło niedotrzeć bo jest błąd w regulaminie w adresie skrzynki pocztowej do pobrania. Hmmm chyba, że wyżej jest błąd. Bo w regulamienie adres wygląda tak: kontakt(małpa)masa.bygoszcz.pl

To jak to jest z tą skrzynką??

w4b

Nie wiem, może źle patrzę ale nie widzę błędu  ???
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Seba

Jest bygoszcz a nie bydgoszcz :( ale na str głównej jest ok

bruma

#19
nie wiem skąd pobierasz ten regulamin, ale ja za każdym razem widze błąd w punkcie 8, chyba że mamy taki adres skrzynki pocztowej. Więc prosiłabym o sprecyzowanie.
Regulamin, który pobrałam ze strony głownej oraz tym tutaj, adres skrzynki pocztowej jest napisany tak: http://www.nenufar.webpark.pl/alala.jpg


nie jest ok na stronie głownej

ps. dlaczego nie wyświetlaja się powiadomienie, że ktoś napisał wiodomosć w trakcie pisania?

w4b

#20
No cóż... jest błąd. Można mieć jedynie nadzieję że osoby chcące wziąć udział w konkursie go zauważyły.

Dodałem dodatkową informacje na stronie głównej o adresie prawidłowym (na samym dole newsa o konkursie)


Cytujps. dlaczego nie wyświetlaja się powiadomienie, że ktoś napisał wiodomosć w trakcie pisania?
A kiedykolwiek się wyświetlało coś takiego ?  ::)


Na stronie głownej było i jest OK - dodatkowo pogrubiłem
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

bruma

Dobrze że pogrubiłes bo dopiero teraz zauważyłam, że tam też jest podany adres  :D. Przeczytałam pobierzenie i dlatego nie zauważyłam, po prostu mam odruch, do przechodzenia zawsze do bardziej szczegółowych informacji. Myślę, że skoro cały czas tam był poprawny adres to myślę, że te małe niedopatzrenie w regulaminie nie zostało wcale zauważone :) przez potencjalnych konkursowiczów, i że żadna praca się nie zagubiła.

agent

Wysłałem ponownie przed chwilą swoje propozycje po tym jak przeczytalem o błedzie, bo posiadałem sciagnietego PDFa na komputerze i na jego podstawie kliknałem w link podany w tekscie. Mam nadzieje, ze uznacie prace, ktore nadeslano na ostatnia chwile.

April

#23
Oczywiście, że tak - uznamy.

Kilka osób czytała regulamin przed opublikowaniem i dopiero teraz ktoś zauważył błąd. Przepraszamy za to bardzo... W wiadomości na stronie był podany dobry adres. Mam nadzieje, że to nie skomplikowało sprawy.

Do dnia 20 października nastąpi ogłoszenie wyników :)

bruma

a dlaczego, aż tak długo chcecie się zastanawiać?? Pochwalcie się ile to plakatów macie do obejrzenia 100 !?  ;D, że będzie to tak długo trwało..hmmm

April

Taki jest regulamin... A to jest data najpóźniejsza.

bruma

aha, to znaczy, że jak się wyrobicie to będzie wcześniej, a 20 października to wasz deadline.

Piochu

Termin 20 jest tak rozciągnięty, że to przesada. Sprawdzenie ilu tam nawet 50 prac to jest jedno popołudnie, a tu terminy do 20. Pomyśleliście że ktoś musi to zanieść do druku, odebrać, zorganizować się muszą plakatowcy, rozwieść plakaty no i plakaty muszą być na ten tydzień przed Masa na słupach. Po ostatniej akcji plakatowej mogę powiedzieć, iż deadline powinien być na max 15 października!!
Masz prawo milczeć, a wszystko co powiesz użyję przeciw Tobie ;)

w4b

Dotarło kilka prac zaledwie, naprawdę nie jestem w stanie zrozumieć jak może tak długo trwać podejmowanie decyzji.
Szczególnie że od niej uzależniona jest cała kampania promocyjna kolejnej masy.

Liczę że dacie rade znacznie szybciej zebrać sie w 3 osoby i przejżeć.
W razie czego służę środkami technicznymi umożliwiajacymi ocenianie i debatę przez internet ograniczoną do członków komisji.
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

elvis-1974

w4b jeśli jest zaledwie kilka prac załaduj je w jedno miejsce przydziel po trzy gwiazdki i daj dostęp tylko komisji. Miejmy już to z głowy  :-\ Przypomnę że plakat trzeba jeszcze opatrzyć logiem multikopa.

agent

#30
Moim zdaniem termin ten to mocna przesada, zwłaszcza, ze zostanie tylko 9 dni do imprezy i tych prac okazuje sie być nie tak dużo jak sie spodziewano. Teraz czytam, ze plakaty chyba bedą drukowane w Megakopie w zamian za informacje i logo. Zwyciezka praca musi dojsc z powrotem do autora i ten musi wrzucic logo, przygotowac materiał do druku, konwersja do CMYKa min. 150 dpi rozdzielczosc ustawić dokładny format - ktos kto sie na tym nie zna, nie zrobi tego w 5 minut. Kiedyś korzystałem z usług Megakopu i dobrze znałem ich maszyny, a nie sadze by posiadali teraz takie, ktore drukuja coś z niczego, czyli np. obrazek gif dostarczony w dokumencie Worda. Trzeba o pewne rzeczy zadbać, a na to czasu nie ma nigdy, z doswiadczenia wiem.
Moim zdaniem już powinno być ogłoszenie zwyciezcy tak by na nadchodzacy weekend miec juz te plakaty i zaczac pierwszy strzał akcji plakatowania, szczególnie w sklepach rowerowych, tam gdzie plakat bedzie wisiał i ludzie oswoja sie z tą informacją. Inaczej szkoda całej tej inicjatywy i akcja konkursowa zostanie zmarnowana. Nie wspominajac o ludzkiej pracy, nie wiem jak inni, ale ja w 2 godziny swoich propozycji nie robiłem, dojrzewałem w temacie :P

Maraz

czyli mozna jeszcze robic ten plakat czy nie bo juz nic nie wiem?????

April

Nie. Nadsyłanie prac konkursowych było do 30 września - tak jak pisze w regulaminie.
Nic nie zostało zmienione w trakcie trwania konkursu. Pozostałe terminy jak najbardziej obowiązują.

w4b

[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Seba

Wyniki są już na głównej stronie :)

w4b

#35
Cytuj
Praca Agnieszki Mikołajczyk zostanie oficjalnym plakatem 82. Bydgoskiej Masy Krytycznej. Taki werdykt zapadł po obradach jury naszego konkursu.

Przypomnijmy, że we wrześniu ogłosiliśmy konkurs na plakat październikowej Masy, nawiązujący do Halloween. Napłynęło kilkanaście prac, które zostały poddane wnikliwej ocenie jury wybranego z naszego grona. Najlepsze prace zostaną nagrodzone, co nastąpi  29 października podczas 82. BMK. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy :)

Wyniki konkursu

Miejsce I Agnieszka Mikołajczyk

Miejsce II Dominik Kiepuszewski

Miejsce III Pelagia Gmys


Galeria najlepszych prac http://picasaweb.google.com/masa.bydgoszcz.pl/KonkursNaHalloweenowyPlakat#

[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

agent

Ten trzeci to podchodzi pod plakat polityczny normalnie :)

Fajnie by było obejrzec całą galerię prac rownież tych nienagrodzonych. Mysle ze ludzie sie napracowali troche i fajnie by gdzies to zawisło by kazdy kto nie brał udziału a chciałby po swojemu ocenic mial taka mozliwość. Skoro jest ich tylko kilkanascie to nie powinien być to duzy problem ;)

Pozdro

w4b

[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

tomaszur

Agent, przegrałeś z amatorami!!

W miarę czytelne, może nawet wejdzie na szprychówkę :)
Trzeci plakat z dedykacją - mistrzostwo!! Autorki nie znam, podejrzewam że Buldi może się kryć pod pseudonimem ;)
Zasady MK, nie mylić z regulaminem przejazdu! http://strona.awacom.net/sztejkag/masa/index.php?menu=1&tekst=2

bruma

podobają mi się te plakaty  :D

a najbardziej ten misternie utkany pierścień duszków, czaszek, nietoperzy, a nawet krzyży wokół  pomarańczowej Baby Jagi na rowerze.

buldi.nic

Cytat: tomaszur w Październik 13, 2010, 18:37:24
Autorki nie znam, podejrzewam że Buldi może się kryć pod pseudonimem ;)
Dementuję tę plotkę, mam nawet alibi - byłem członkiem komisji konkursowej i nie mogłem brać udział owym konkursie :P

w4b

Właśnie, może autorka tego plakatu się ujawni jeśli jest na forum ?  ;)
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

agent

#42
Cytat: tomaszur w Październik 13, 2010, 18:37:24
Agent, przegrałeś z amatorami!!
no sory no, bywa... :P :D

Nie pierwszy i nie ostatni raz zapewne, świata nie zmienię, ale się staram ;)
Ja postawiłem na pomysł, czyli modyfikacja loga plus mój wyrafinowany własnego pomysłu pierdolnik typograficzny.
I tak jestem w szoku, ze w ogóle jakies miejsce zdobyłem, moje "dzieła" przeważnie nie były tu mile widziane ;)

Mimo, ze regulamin był napisany jak do konkursu z prawdziwego zdarzenia to i tak to była zabawa przez wielkie "Z", nie liczyły sie tutaj nagrody, jury tez nie ma przeszłosci.. projektanckiej i nie wystepuja pod egidą jakis stowarzyszeń tego pokroju, wiec trzeba miec dystans. Ale za to bedzie sława, banany i chwała na przyszłe stulecia :)

w4b

Cytat: agent w Październik 14, 2010, 09:10:19
moje "dzieła" przeważnie nie były tu mile widziane ;)
Bajki waćpan opowiadasz :P Dzieła były zawsze chętnie widziane tylko ich strasznie mało ostatnimi czasy się pojawiało  :P
Częściej trzeba konkursy chyba takie robić  ;D
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

bruma

A ja bym z chęcią poznała obie autorki I i III miejsca :) bo agenta znam :P

Cessna

Widze, ze moge juz pisac wiadomosci wiec sie przedstawiam: Aga M. ;) Bede oczywiscie 29 X na Starym Rynku. Mnie z masy nie znacie, ale zapewne znany jest Wam moj kuzyn - Kamil M., ktory nie byl zaledwie na kilku Masach i jest wielkim fanem Bydgoszczy i jazdy na rowerze. Ja z Masa sympatyzuje "duchowo" od dawna i na biezaco ogldam dolaczane filmiki czy tez zdjecia. Dzieki jednemu z pierwszysch filmikow stalam sie fanka piosenki "Avalanche" ;) Trafilam tez na jednym z for fotograficznych na fajne zdjecia uzytkownika Piechor z okolic Kozielca i Strzelc, ktory jak widze po fotkach jest jednym z głownodowodzących ;)

Wracajac do plakatu - mialam wyslac babe jage na "szprychowke" i przerobic plakat dodajac loga organizatorow/sponsorow, ale nikt sie nie odezwal i nie wiem czy dotarlo co trzeba :( Jakby co jestem zwarta i gotowa do dzialania i czekam na loga :)     

mvg (Michu)

Spodobał mi się plakat, który zajął II miejsce. Domyślałem się, że to ktoś z masonów, bo jest taki standardowy - podobny do wcześniejszych plakatów. Planeta z babą jagą i te symbole halloweenowe są świetne. Wyczuwam fachowość.

Decyzja jury jest jednak słuszna, żeby wypromować innych twórców, bo plakat jest najlepszy spośród nieprofesjonalnych. Trzeci też jest dobry. Lubie jajcarskie podejście do tematu :D. Wydaje mi się, że jest błąd ZDMiK... powinno być jeszcze "P". Dobrze, gdyby na przyszłej masie twórcy ujawnili się i moglibyśmy ich nagrodzić brawami :).

Jak przygotowania? Ktoś przebiera się za jakiegoś stwora :)?

agent

#47
Cytat: w4b w Październik 14, 2010, 09:18:06
Bajki waćpan opowiadasz
Ja rozrózniam bajki od faktów, a one sa udokumentowane tu na tym forum nawet :P
Ale ok, ja może pamietliwy jestem, ale zdystansowany i nieinwazyjny, nie pcham się specjalnie tam gdzie mnie nie chcą :).

Cytat: w4b w Październik 14, 2010, 09:18:06
Częściej trzeba konkursy chyba takie robić  ;D
Ja odrazu zadaje pytanie czemu wczesniej tak nie było? Kiedys proponowałem coś takiego, potem był okres, ze nikt nic nie robił, więc sam spróbowałem cos ruszyć :P

Mysle ze mozna zrobic konkurs ogólny, czyli opracowac jakaś jedną linie plakatów pod kątem infografiki i typografii. Cos co jest nieodłacznym elementem informacji, ilustracja jest sprawa odrebną. Obawiam się tylko, ze mało kto sie podejmie takiego wyzwania nie z racji braku wiedzy w temacie tylko takich rzeczy nie robi sie "charytatywnie" - tzn. mało kto chce robić. To takie moje osobiste marzenie by stworzyć uniwersalny model identyfikacji na plakatach masy i zagnieździło to w swiadomosci ludzi, Kolejnym marzeniem to pozyskac mozliwosci druku nawet jednokolorowego i miec mozliwosc rozwieszania teych plakatów w formacie przynajmniej B3 (50x35cm) tak jak pamietnego roku pańskiego 2005. One posiadały spójny kanon i na kazdy miesiac był przewidziany inny kolor druku na białym papierze oraz inny motyw ilustracyjny. Udało sie niestety tylko na styczeń i luty zrobić taką akcję, ale uwazam, że ten wysiłek był wart nawet i tego ;)

Cytat: mvg (Michu) w Październik 14, 2010, 10:46:26
Spodobał mi się plakat, który zajął II miejsce. Domyślałem się, że to ktoś z masonów, bo jest taki standardowy - podobny do wcześniejszych plakatów.
Cytat: bruma w Październik 13, 2010, 21:11:10
a najbardziej ten misternie utkany pierścień duszków, czaszek, nietoperzy, a nawet krzyży wokół  pomarańczowej Baby Jagi na rowerze.
Dzieki za uznanie ;)
Tak sie składa Michu, że na masie bydgoskiej nie byłem chyba dobre 3 lata a moze i nawet więcej, ale faktycznie jest konsekwetny do wczesniejszych, które zwykłem robić szczególnie te z tego roku.

Danielasty

CytujJak przygotowania? Ktoś przebiera się za jakiegoś stwora Uśmiech?
oczywiście że ja, nie zdradzę ani rąbka tajemnicy aż do masy
mimo przebrania oczywiście zgłaszam się na obstawiającego ;)

April

Cytat: Cessna w Październik 14, 2010, 10:44:39
Wracajac do plakatu - mialam wyslac babe jage na "szprychowke" i przerobic plakat dodajac loga organizatorow/sponsorow, ale nikt sie nie odezwal i nie wiem czy dotarlo co trzeba :( Jakby co jestem zwarta i gotowa do dzialania i czekam na loga :)     

Skrzynką masową zarządza w4b i buldi.nic więc oni powinni się kontaktować z Tobą.
Gratuluję wygranej :)

Widać, że wszyscy włożyli w przygotowanie plakatu wiele pracy i wszystkim - także osobą, które nie wygrały dziękuję za przesłanie projektów :D
Mam nadzieję, że... II edycja konkursu już za rok :) Bardzo będę się starała, żeby jeszcze raz zachęcić masowiczów do wysilenia się nad jakimś programem graficznym.

Przyznam się, że to ja robiłam regulamin. Uwagi jak i pewne niedociągnięcia organizacyjne zostały zapisane i za rok mamy nadzieję, że pójdzie dużo sprawniej :)