Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Jak jeździć na rowerze w mieście - poradnik dla każdego

Zaczęty przez w4b, Wrzesień 24, 2012, 12:27:00

« poprzedni - następny »

Flora

Jakie życiowe porady prawne:

CytujW przypadku kontroli trzeźwości i niekorzystnego dla Ciebie wyniku możesz zażądać badania krwi. Jeśli np. wypiłeś godzinę przed kontrolą butelkę piwa, to stężenie alkoholu powinno spadać i badanie krwi wykonane w specjalistycznym laboratorium, do którego zostaniesz dowieziony może wykazać stężenie odpowiadające wykroczeniu (stężenie do 0,5 promila alkoholu we krwi) a nie przestępstwu, co jest ogromną różnicą. Jeśli jednak wiesz, że przesadziłeś – jedyne, co możesz zrobić rozsądnego, to być grzeczny.


Lord Golem


Mamy czas wakacji i urlopów, gdy chętnie wybieramy jako transport po mieście rower zamiast samochodu lub autobusu. Często ktoś kto wcześniej nie jeździł rowerem lub robił to sporadycznie rekreacyjnie zauważa, że jazda rowerem jest wygodniejsza i szybsza w mieście szczególnie w godzinach szczytu.
Ale wakacje i urlopy się skończą i trzeba będzie wrócić do codzienności, lecz nie koniecznie trzeba porzucić roweru jako środka transportu, bo sprawdza się on przez cały rok - nawet zimą. Ktoś może powiedzieć: Ale w Bydgoszczy jest mało dróg dla rowerów a ulice są niebezpieczne!". Często jest to mit przekazywany z ust do ust, bo da się jeździć po Bydgoszczy bezpiecznie ulicami (a nie chodnikami) prawie bezstresowo. Udało się mnie przekonać wiele osób z mojej rodziny i znajomych, że ulicą jeździ się o wiele lepiej i bezpieczniej niż chodnikiem. W zeszłym roku była zainicjowana akcja nauki jazdy rowerem po mieście i trochę przycichło. Dlatego chciałbym jeszcze teraz, w czasie wakacji wznowić tę akcję.

Jeśli ktoś z Was albo waszych znajomych nie czuje się pewnie jeżdżąc rowerem po ulicy, a chce nadal dojeżdżać do szkoły, uczelni, pracy rowerem, chciałby wyznaczyć sobie najlepszą trasę to zapraszam. Udzielam takich konsultacji i nauki bezpłatnie.
Osoby zainteresowane proszę o kontakt na PW.




pulkownik

O przyda się! niektórzy nie wiedzą jak się zachowac, ostatnio wjechała we mnie kobieta, która na ścieżce rowerowej chciała mnie wyprzedzić i jeszcze sie na mnie darła jak ja jeżdzę i że jak nie ptorafie to lepiej chodzić na nogach;/ o matko pojechałem od razu kupić kask na rower...

dudaAsia

hehe!  no kas to podstawa, a w mieście to trzeba umieć jeździeć:D pomiędzy autami, ludzmi i wystającymi krawęźnikami:D

BartoszKowalewski

po mieście trzeba umieć jeździć, a moja główna zasada to: odpowiedzialnie!


kaliskioskar90


cienias99