Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Malowanie roweru - sprayplast

Zaczęty przez Bryniolf, Wrzesień 28, 2016, 15:27:47

« poprzedni - następny »

Bryniolf

Witam.

Naszło mnie na odnowienie trochę mojego roweru, a mianowicie chodzi mi o kolor. Długo zastanawiałem się nad kolorem po czym trafiłem na    lakiery "plastyczne", które można ściągnąć niczym folie. Myślę, ze jest to bardzo praktycznie, ale czy ma ktoś doświadczenia z tego typu produktem i jak z jego trwałością? Bo widziałem też na tej stronie inne lakiery "zwykłe" w tym również samochodowe, które kojarzą mi się z wytrzymałością i nie wiem co lepiej sprawdzi się na rower :)  Rower zwykły góral do jeżdżenia po mieście, drogach polnych itp. żadna wyczynówka czy coś.

Pozdrawiam

RobertJez

Z lakierami plastycznymi to ja bym się chyba bał, że to wszystko mi po czasie zejdzie. Postawiłbym zdecydowanie na lakier z podkładem w jednym. Fajnie całość pokryje i raczej nie powinien się łuszczyć ani odpryskiwać. Co sprawa ja swojego sprzętu nigdy nie odnawiałem, ale takie rozwiązanie wydaje mi się być najbardziej rozsądnym.

breworka

Pozbądź się starego lakieru – po rozkręceniu roweru należy pozbyć się starej powłoki lakierniczej. Zetrzyj ją papierem ściernym. Praca ta wymaga dokładności, jest czasochłonna i męcząca. Jednak dołóż wszelkich starań aby wykonać ją jak najdokładniej. W sklepach można kupić specjalne środki tzw. ściągacze starego lakieru. Ramę maluje się takim produktem, a po kilku minutach ściąga się stary lakier szpachelką. Środek taki w cale nie ułatwia pracy. Przed malowaniem możesz także naprawić niedoskonałości ramy. Wszelkiego rodzaju wgniecenia zamaskuj używając szpachli samochodowej. Gdy jest już wszystko gotowe odtłuść wszystkie elementy, które chcesz pomalować. Możesz do tego wykorzystać benzynę ekstrakcyjną, rozpuszczalnik, czy płyn ,,Ludwik" rozpuszczony w wodzie.

Nałóż podkład – gdy rama jest już odpowiednio przygotowana do malowania przychodzi kolej na nałożenie podkładu. Pamiętaj o odpowiednim jego doborze. Do jasnego koloru bazowego wybierz równie jasny podkład i odwrotnie do ciemnej bazy zastosuj ciemny podkład. Po malowaniu poczekaj do pełnego utwardzenia. Podkład można przetrzeć papierem ściernym tzw. wodnym (o małych oczkach) aby wyrównać niedoskonałości powstałe podczas malowania.