Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

po antykradzieżowej masie

Zaczęty przez w4b, Czerwiec 29, 2012, 20:59:05

« poprzedni - następny »

w4b

[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

mvg (Michu)

I jak było? Ostatecznie się nie pojawiłem, ale przekazałem zapięcie. Na nastepną masę zabiorę (albo przekażę-odpukać) baniak 10L do gaszenia ogniska. Wszyscy jeszcze przy ognisku siedzą ;)?

buldi.nic

Bardzo fajnie, pogoda dopisała, frekwencja również. :)

Na ognisku siedzieliśmy hmm... do 22:30? Jakoś tak... baniak rzeczywiście by się przydał bo chodzić po kilka razy do źródełka to bez sensu :P

Specjalne podziękowania dla:
kris_bdg - za renowację przyczepki oraz jej ciągnięcie
GUMIS - za użyczenie stojaka do pokazu, załatwienie szprychówek, zapięć
Piochu & Kermit - za przygotowanie ogniska
Panf4 - za przecinaki
Seba - za przygotowanie całości akcji, od ulotek po wizję kradzieży roweru włącznie :)
buzon - za gadanie, aczkolwiek po masie go zabrakło
3w1 - za przeprowadzenie wywiadów
pelus - za wsparcie medyczne
wszystkim zabezpieczającym - za zabezpieczanie :)

Lord Golem

#3
Frekwentacja super!  Podziękowania dla wszystkich funkcyjnych i uczestników!

Pomysł z pokazem uszkadzania zapięć trafiony w dziesiątkę. (jak dla mnie zaskoczeniem była "kiełbasa" - pozornie świetne zabezpieczenie a w praktyce gorsze od sznurowadła :) )

Przyczepka daje czadu! Rewelacja!  ;D

Trasa Masy też bardzo fajna, szczególnie świetny efekt jest przy przejeżdżaniu w śródmieściu gdzie po obu stronach są kamienice oraz w takich częściach miasta jak Londynek gdzie rzadko Masa przejeżdża a zainteresowanie jest duże!

Ogólnie bardzo dobra Masa! BRAWO BRAWO BRAWO!


Piochu

+Krzychu odwalił kawał dobrej roboty z przyczepką! Naprawdę w końcu gra, a nie brzęczy. Bije pokłony.
+Trasa zwłaszcza po Śródmieściu/Bocianowie bardzo trafiona.
+Zabezpieczenie Nasze+ Policja już wygląda jakbyśmy mieli to zapięte na ostatni guzik.
+Buzonowa gadka.

Wady?
-Organizacja cięcia zapięć, kurcze no zrobiliśmy to, ale nie było to zgrabnie i przemyślanie. Buzon ratował nas swoją inwencją i gadaczką, Na przyszłość trzeba zmienić zarządzanie takimi eventami, bo może Wąski ma za dużo by zrobić wszystko do końca. Przejazd, policja, trasa, itd.
Może nawet robić próby/przymiarki, by widziećjak to wygląda w rzeczywistości i by trywialne problemy jak "BRAK KLUCZY DO ZAPIĘĆ" nas nie rozbrajały.
-Jazda jednym pasem zaczyna być kulą u nogi, ludzie w peletonie wskazywali na to. Zwyczajnie nie mieścimy się, pokaz temu daliśmy na ul Bocianowej.
Masz prawo milczeć, a wszystko co powiesz użyję przeciw Tobie ;)

Outsider


mvg (Michu)


Santa

Z mojej perspektywy, czyli zabezpieczającego nowicjusza ;) , wszystko się ułożyło bardzo dobrze, no może poza mega dziurą w peletonie :D Myślę, że współpraca z Policją [licznie przybyła] była tez ładnie zgrana. No i krótki dialog z Panem Kierowcą na Rondzie Wielkopolskim:

K:  - Przepraszam Kolego, co to za impreza?
Ja: - Masa krytyczna, Bydgoska!
K:  - Świetna sprawa naprawdę! <kciuk w górę>

Także chyba jesteśmy tez nieźle odbierani z zewnątrz, nawet przez ludzi, którzy musieli przez nas tkwić parę minut w jednym miejscu ;)

Pozdrawiam!


mvg (Michu)

Cytat: Piochu w Czerwiec 30, 2012, 09:52:13
Wady?
-Organizacja cięcia zapięć, kurcze no zrobiliśmy to, ale nie było to zgrabnie i przemyślanie. Buzon ratował nas swoją inwencją i gadaczką, Na przyszłość trzeba zmienić zarządzanie takimi eventami, bo może Wąski ma za dużo by zrobić wszystko do końca. Przejazd, policja, trasa, itd.
Może nawet robić próby/przymiarki, by widziećjak to wygląda w rzeczywistości i by trywialne problemy jak "BRAK KLUCZY DO ZAPIĘĆ" nas nie rozbrajały.
-Jazda jednym pasem zaczyna być kulą u nogi, ludzie w peletonie wskazywali na to. Zwyczajnie nie mieścimy się, pokaz temu daliśmy na ul Bocianowej.

Dobry pomysł. Przed następnym "pokazem" warto zrobić próbę, na sucho bez publiczności, żeby wszystko przećwiczyć.


buldi.nic

Cytat: Piochu w Czerwiec 30, 2012, 09:52:13
bo może Wąski ma za dużo by zrobić wszystko do końca. Przejazd, policja, trasa, itd.
Wąski tym razem nie odpowiadał za wszystko bo akurat stronę "eventu" sobie darowałem :P

Seba

Za owy "event" odpowiadałem ja i z mojej perspektywy nie wyglądało to źle. Źle zrozumiałem, że nasze zabezpieczenia miały miec kluczyki i z tego zrobiło się na starcie trochę zamieszania. Większe "zamieszanie", ale to akurat in plus, wywołał fakt, że parę blokad dostaliśmy na miejscu z tłumu. Buzon odwalił jednak kawał dobrej roboty i dzięki temu ten test wypadł przyzwoicie. Za zabezpieczenie i dziury w peletonie też teoretycznie odpowiadałem ja :P ale brakowało paru osób do zabezpieczenia, dlatego zachęcam, żeby w lipcu więcej "nowych" osób poszło przykładem Santy i włączało się w tę pomoc ;) Wielkie podziękowania dla chłopaków, którzy obstawiali, bo z powodu upału było ciężko, ale dotarliśmy do mety w całości ;)
W przyszłym miesiącu za większosc spraw organizacyjnych będą odpowiedzialnie Panie, więc na pewno będzie wyglądało to zgoła inaczej ;)

buldi.nic

Cytat: Seba w Lipiec 01, 2012, 23:36:36
W przyszłym miesiącu za większosc spraw organizacyjnych będą odpowiedzialnie Panie, więc na pewno będzie wyglądało to zgoła inaczej ;)
Będzie na co popatrzeć :D

kris_bdg

To i ja się wypowiem: przejazd uważam za bardzo udany, szczególnie w dzielnicy kamienic i wąskiej zabudowy, gdzie dźwięk z przyczepki roznosił się po ścianach;)
Propos przyczepki, potrzebujemy drugiej:P na jedną to trochę za dużo pracy. Wielu ludzi próbowało mnie nawet przekupić bym dłużej jechał w danym miejscu. Brakuje tylko nowych piosenek, ale to jak już wiadomo się zmienia;p
To tyle z mojej strony ;)

jerry

Frekwencja dopisała  260 osób było,pogode zamówiliśmy umiarkowaną wielkie dzięki za obecność i zapraszam za miesiąc

dzięki za plastikowe nakrętki i zbierajcie nadal  ;)

fotorelacja: https://picasaweb.google.com/dzialkowiec1/MasaKrytycznaAntykradziezowaCzerwiec2012
Żądam uwolnienia forum,a mury runą jestem w posiadaniu młotka

buldi.nic

Podziękowania również dla Malej Mi za przygotowanie grafik:



:)

pavlo-p1


3w1

"W przyszłym miesiącu za większosc spraw organizacyjnych będą odpowiedzialnie Panie, więc na pewno będzie wyglądało to zgoła inaczej ;)"

No na pewno będzie to inna masa niż dotychczasowe i jak to określił buldi będzie na kogo popatrzec wszak panie będą ubrane po kobiecemu. A skoro o kobietach mowa to mam zadanie dla wszystkich kolegów masowiczów, żeby byli tak mili i zachęcili "swoje kobiety", te piękne i tak kochane to wzięcia udziału w lipcowej masie, atrakcji na pewno nie zabraknie a i mężczyźni mogą wykazac się pomysłowością w jej organizacji  ;).
Pozdrawiam Was wielbiciele nie tylko dwóch kółek.
Ania

w4b

[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

3w1

Wniosek jest jeden- u-lockiem hartowanym przypinac ramę do stojaka, a łańcuchem hartowanym spinac koła z ramą i wtedy jesteśmy bezpieczni.  :)

Grzehu

Jak już idziemy w ekstremalnie rozbudowane zabezpieczenia proponuję zamienić szybkozamkacze przy siodełkach i kołach na zwykłe komplety śruba+nakrętka ;)

buldi.nic

Cytat: Grzehu w Lipiec 03, 2012, 22:28:59
Jak już idziemy w ekstremalnie rozbudowane zabezpieczenia proponuję zamienić szybkozamkacze przy siodełkach i kołach na zwykłe komplety śruba+nakrętka ;)
U nas to ekstremalne a za naszą zachodnią granicą norma :P
Zresztą po co Ci w mieście szybkozamykacz? Jak złapiesz kapcia to pakujesz rower do basa i zawozisz go do domu (dziękować RM za bezpłatny przewóz rowerów MZK ;) )