Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

[SKRADZIONO] CUBE AIM

Zaczęty przez Michalecki, Lipiec 31, 2011, 03:06:51

« poprzedni - następny »

Michalecki

Katalogowe zdjęcie tego roweru: http://4.bp.blogspot.com/_ME1IxzjgQZc/TC37bwkVSqI/AAAAAAAAMBE/R2VRMtsAaeo/s1600/aim-black.jpg do mojego był doczepiony bagażnik, błotniki, a w kołach szprychówki z mas. Jak znajdę na kompie jakieś zdjęcie to dorzucę. Proszę - rozglądajcie się.

Przypięty był przy zakładach zbożowych koło pętli autobusowej na dworcu PKP. Skradziono 29 lipca (ostatni piątek :/) między 15, a 18.

GUMIS

ja nie wierze w zadne zapiecia rowerowe,gdy mam cos do zalatwienia to jezdze innym rowerem ktory wiem ze nie ukradna bo nie rzuca sie w oczy.Z tego co
wiem to prawdopodobnie ten rower jest juz w innym regionie polski.

zibi_4don

Tyle się słyszy o kradzieżach i widzi filmy że ludność nawet nie zwraca uwagi jak ktoś "piłuje" zabezpieczenie roweru i go kradnie , a wy nadal zostawiacie przypięte w dziwnych miejscach na długi czas. Żyjemy w  kraju lepkich rąk, wiec uważajcie gdzie zostawiacie rowery i na jak długo, bo dla złodzieja jakiekolwiek zabezpieczenie jest do "obejścia".

Znając realia postępowania złodziei rower najprawdopodobniej został już rozebrany na części.

MuadDib

Cytat: zibi_4don w Lipiec 31, 2011, 10:53:33Żyjemy w  kraju lepkich rąk
akurat o kradzieżach rowerów to się słyszy praktycznie w każdym kraju i (choć raz :P) Polska jakoś się nie wyróżnia

ale osobiście nigdy bym nie trzymał roweru w piwnicy/na balkonie ani nie zostawiał (obojętnie jak zabezpieczonego) na dłuższy okres poza moim wzrokiem - chociaż z tym dłuższym okresem też nie wiadomo, bo kumpel z Poznania wszedł do sklepu na 5min i jak wyszedł to radość ze skuteczności przypięcia została lekko zachwiana, bo nie miał siodełka...

buldi.nic

Cytat: Michalecki w Lipiec 31, 2011, 03:06:51
Katalogowe zdjęcie tego roweru: http://4.bp.blogspot.com/_ME1IxzjgQZc/TC37bwkVSqI/AAAAAAAAMBE/R2VRMtsAaeo/s1600/aim-black.jpg do mojego był doczepiony bagażnik, błotniki, a w kołach szprychówki z mas. Jak znajdę na kompie jakieś zdjęcie to dorzucę. Proszę - rozglądajcie się
Będziemy się rozglądać.

Jak przypinać dobry rower to ponoć tylko U-lockiem aczkolwiek nie mam, nie przecinałem i nie wiem jaka jest tego skuteczność?
Mój lepszy rower przypinam zwykłą linką, ale tylko gdy jestem gdzieś obok i go widzę, by ktoś po prostu nie podszedł i nie odjechał.

No i ważne robić tak jak Gumis - jeździć gorszym rowerem do miasta. Mój "złom" zostawiłbym bez zapięcia a i tak nikt by się nie skusił.

GUMIS

zlodzieje rowerow wiedza ze to jest latwy zarobek,sam bylem swiadkiem kradziezy nowych rowerow i sprzedazy za polowe ceny.A najlepsze jest to ze mnie chcieli kiedys sciagnac z roweru niestety sie nie udalo.Jakl pisaliscie w telewizji pokazali program jak krasc rower i nikt sie nie zainteresowal.Ludzie boja sie o swoje bezpieczenstwo.


zibi_4don

Pod warunkiem że się ma złoma jakiegoś :P Na złodzieja nie ma zabezpieczenia lepszego jak ludzkie oko. Lepiej poprosić kogoś i dać na przysłowiową flaszkę żeby zerkał okiem (przypiąć oczywiście też) niż stracić cały rower.

Ja miałem przypadek że z pod sklepu mi zabrał gość rower (nie przypięty, za dzieciaka pordzewiały romet) i jak wychodziłem to zobaczyłem że jedzie sobie kawałek dalej i pobiegłem dyskretnie za nim. Dwa bloki dalej wszedł do klatki a ja za nim i że ma mi rower oddać (jak wbiłem do piwnicy to akurat kłódkę już zamykał). On do mnie że jaki rower on nic nie wie, a ja telefon z kielni i mówię że po policje w takim razie dzwonie. I o dziwo zadziałało. Rower mi oddał. Palce takim powinni ucinać za kare, a jakby kradli dalej to w końcu palce by się skończyły i wtedy dłoń.

buldi.nic

Cytat: GUMIS w Lipiec 31, 2011, 12:51:38
zlodzieje rowerow wiedza ze to jest latwy zarobek,sam bylem swiadkiem kradziezy nowych rowerow i sprzedazy za polowe ceny.A najlepsze jest to ze mnie chcieli kiedys sciagnac z roweru niestety sie nie udalo.Jakl pisaliscie w telewizji pokazali program jak krasc rower i nikt sie nie zainteresowal.Ludzie boja sie o swoje bezpieczenstwo.
Potrzebne jest świadome społeczeństwo. Świadome by nie zostawiało dobrych rowerów, by używało dobrych zabezpieczń, by dobrze przypinali rowery i by reagowali jak ktoś próbuje zniszczyć zabezpieczenie.

Piochu

Myślę, że jakby wyszło kto skradł rower Karoliny, tego czarnego DH, i teraz CUBA. To fota, adres i środkowisko miłośników 2 pedałów zrobiłoby swoje. Jak nie pobić kolesia, to mieszkanie mu rozje... samochód skasować, obmazać, spaplić to może nie. Jest jednak dużo sposobów na "upierdliwe niespodzianki" za które nawet policja by powiedziała "mała szkodliwość społeczna" a koleś miałby problemów co nie miara.

Przykład który mi kolega opowiedział: obwiązać auto taśmą POWERTAPE, za hugo drzi nie otworzy, taśmy kluczykami nie przetnie, tylko ostrym nożem. Lakier w miejscach przyklejenia jest zrujnowany, a usuwanie resztek taśmy to robota na pare dni. Można też powietrze spuścić z 4 opon :D

Ale i tak najlepsze byłoby to co Gruby lubi najbardziej... wipierd...l danie ;)
Masz prawo milczeć, a wszystko co powiesz użyję przeciw Tobie ;)

mvg (Michu)

Kiedy jeszcze nie miałem ostrzaka jeździłem do miasta swoim srebrnym mtb i siodełko miałem zamykane na śrubę (wyjmowałem zacisk szybkozamykacza), żeby jakiś przypadkowy złodziej nie gwizdnął mi sztycy (siodełko i tak kiepskie).

April

Pozostaje zgłosić kradzież na policji i czekać...

GUMIS

i tak nie znajda,albo jest gdzies w polsce albo rozebrany na czesci.

w4b

Nie oszukujmy się, szanse na odzyskanie roweru są marne.
Warto rozglądać się na allegro czy ktoś sprzedaje tanie cześci charakterystyczne z tego roweru, mające znajome ryski itd

[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

GUMIS

ta swiadomosc sie zmieni moze kiedys jak nie bedzie takich przypadkow ze ktos chce pomoc a za to zostaje pobity jak bylo juz nie raz.Ludzie patrza aby bylo jak najtaniej takze nie kupia jakiegos drogiego zabezpieczenia,chyba ze sam stanie sie ofiara. 

gp111

Jakieś 1,5 roku temu wyprowadzili mi z garażu 4 rowery na 1x. Styczeń środek dnia, między 14:00, a 17:00. Dookoła pełno bloków z oknami na garaże. Ktoś wiedział, że trzymam tam rowery, upilnował że wyjeżdżam i poszło. Akcja musiałą być przygotowana, bo z racji świeżego śniagu było widać ślady wyprowadzonych rowerów, po czym zniakały :'(, a następnie zmieniły się w ślady samochodowe. Rowery były znakowane, nr-y podane na policji i tyle. Nie odnalazły się do dzisiaj. Musiał kupić nowe i ..... trzymam je w domu ???. To taki "zastrzyk optymizmu" z mojej strony w kierunku nadziei, że się znajdą.

w4b

Zanim kupicie jakąś część niewiadomego pochodzenia w dobrej cenie radzę się 3x zastanowić bo równie dobrze może to pochodzić z kradzionego roweru a ofiarą kradzieży może stać się każdy z nas. Kupując części kradzione popierasz kradzieże rowerów - warto o tym pamiętać. 
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

GUMIS

Niektórzy sami się wystawiają z rowerem,dzisiaj bedąc na miescie widziałem jak koleś porządny rower przypiął linką którą bez problemu można przeciąć.Trzeba pamietać że złodziej obserwuje ciebie nie odwrotnie.

bir

Cytat: Michalecki w Lipiec 31, 2011, 03:06:51
Katalogowe zdjęcie tego roweru: http://4.bp.blogspot.com/_ME1IxzjgQZc/TC37bwkVSqI/AAAAAAAAMBE/R2VRMtsAaeo/s1600/aim-black.jpg do mojego był doczepiony bagażnik, błotniki, a w kołach szprychówki z mas. Jak znajdę na kompie jakieś zdjęcie to dorzucę. Proszę - rozglądajcie się.

Przypięty był przy zakładach zbożowych koło pętli autobusowej na dworcu PKP. Skradziono 29 lipca (ostatni piątek :/) między 15, a 18.

Zgłosiłeś na Policję?
Możesz napisać czym, w jaki sposób i do czego przypiąłeś?

Problem parkowania tkwi w kilku rzeczach:
1. W infrastrukturze do przypinania roweru
2. W zapięciach rowerowych
3. W sposobie przypięcia

Od kiedy kupiłem U-locka spokojnie zostawiam rower na zewnątrz. Wiem że każde zapięcie jest do sforstowania ale żeby zrobić to z U-lockiem trzeba się mocno napocić i narobić hałasu.
Czy kradzież zależy od wartości roweru? Nie. Niedawno miałem sytuacje gdzie znajoma przypięła się do drewnianego elementu zwykłą linką zachaczając ją tylko o ramę. Ja zblokowalem rower przypinając go do metalowego ogrodzenia, U-lockiem i zapinając koło i ramę. Jaki rower zniknął? Tańszy. Bo wystarczyło przełamać drewniane ogrodzenie i odjechać gdyż linka nie blokowała koła. Parkujmy świadomie - nie ułatwiajmy pracy złodziejowi! W tym roku zginęło już zbyt wiele rowerów....
"Miasta nie składają się tylko z domów i ulic, ale z ludzi i ich nadziei"  św. Augustyn

Michalecki

Zgłoszone na policji, a przypięte było tak, jak zawsze (przez ramę i przednie koło) do metalowej barierki. Dziś mija tydzień i żadnej wieści z policji niestety nie mam.

Michalecki

Jest światełko w tunelu - prokuratura przekazała sprawę do sądu. Czy to sprawi, że odzyskam rower - wątpię, ale przynajmniej sprawca zostanie ukarany.
btw: pod koniec wakacji było dość głośno o człowieku, który ukradł chyba ponad 20 rowerów, więc mam nadzieję, że jeszcze jacyś forumowicze dostali list z sądu