Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

"Vélorution: Wielka Rowerowa Rewolucja Francuska” 5 lipca 2011

Zaczęty przez bir, Czerwiec 28, 2011, 00:57:37

« poprzedni - następny »

bir


Stowarzyszenie Bydgoszcz Rowerowa ma przyjemność zaprosić na spotkanie "Vélorution - wielka rowerolucja francuska"podczas którego dowiemy się wszystkiego o wielkiej rewolucji rowerowej we Francji. Spotkanie poprowadzi Olivier Schneider, biegle władający językiem polskim Francuz, członek zarządu Francuskiej Federacji Rowerzystów.

Poruszane tematy obejmować będą mi.n.:

  • politykę promocji roweru jako codziennego środka transportu we Francji od 1996 roku;
  • udział społeczny w promocji kultury rowerowej we Francji
  • urbanistykę rowerową czyli przyjazną przestrzeń publiczną
  • Velib: system wypożyczalni rowerów miejskich
  • oraz wiele wiele innych!

Zapraszamy!
Data: 5 lipca 2011
Godzina: 18:30
Miejsce: Akademicka Przestrzeń Kulturalna WSG ul Królowej Jadwigi 14
wstęp wolny

Spotkanie w APK poprzedzi konferencja w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego która rozpocznie się o godzinie 10:00.
więcej informacji: http://www.rower.byd.pl/index.php?id=470&submenu=44
"Miasta nie składają się tylko z domów i ulic, ale z ludzi i ich nadziei"  św. Augustyn

jerry

Z chęcią wybiore sie jutro do UM na 10.00 z laptopem pokażemy fotki zrobione przez rowerzystów urzędnikom  :)
Żądam uwolnienia forum,a mury runą jestem w posiadaniu młotka

Lord Golem

Cytat: jerry w Lipiec 04, 2011, 23:15:01
Z chęcią wybiore sie jutro do UM na 10.00 z laptopem pokażemy fotki zrobione przez rowerzystów urzędnikom  :)

duchem będę z tobą  :D

jerry

Żądam uwolnienia forum,a mury runą jestem w posiadaniu młotka

w4b

Jakie Wasze wnioski po spotkaniu ?

Mnie ruszyło stwierdzenie: "Przy obecnym kierunku rozwoju transportu w mieście szykujecie sobie CZTERDZIEŚCI lat udręki, burzenia wszystkiego co teraz tworzycie i budowania na nowo... nie wspominając gigantycznej sumie zmarnowanych pieniędzy"
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Piochu

Nie byłem na spotkaniu w APK wiec prosze o jakies info co na nim było bowiem byłem tylko na tym w UM
Masz prawo milczeć, a wszystko co powiesz użyję przeciw Tobie ;)


Lord Golem

Cytat z Gazeta Wyborcza Bydgoszcz
CytujInną skuteczną metodą na zmuszenie kierowców do ściągnięcia nogi z gazu jest zmniejszenie im komfortu jazdy. - Wystarczy posadzić drzewa po bokach drogi i wyznaczyć kontrapasy dla rowerzystów po jednej i po drugiej stronie dwukierunkowej szosy - mówi Schneider.

Sądzę że takiej gafy nie popełnił p. Schneider, bo takie udogodnienie nazywa się drogą rowerową a nie kontrapasem.

bir

Myślę że chodzi tutaj o drzewa z dwóch stron drogi i kontrapasy które sprawiają że jednokierunkowa droga dla rowerzystów jest otwarta w dwóch kierunkach:)
"Miasta nie składają się tylko z domów i ulic, ale z ludzi i ich nadziei"  św. Augustyn

Lord Golem


bir

Olivier poruszał (szczególnie na pierwszej konferencji) sprawy widzenia i dlaczego niektóre miasta zdecydowały się na sadzenie drzew przy drodze i przycinaniu ich koron tak by powodowały dyskomfort w czasie szybkiej jazdy.
Poruszał także kwestie kontrapasów których u nas wiele osób się boi a są bardzo bezpieczne.
Widać w tym zdaniu zlały się te dwa tematy....
"Miasta nie składają się tylko z domów i ulic, ale z ludzi i ich nadziei"  św. Augustyn

w4b

[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]