Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

[Usterki i buble] Trasa uniwersytecka

Zaczęty przez Lord Golem, Lipiec 04, 2011, 22:30:22

« poprzedni - następny »

Flora

#100
Piesi na 100% zoptymalizują tą trasę i tuż po otwarciu pojawią się ścieżki wydeptane w trawie. Rowerzyści będą tędy jeździli chyba jedynie z ciekawości, ponieważ żeby dojechać gdzieś poza HSW i tak trzeba dotrzeć do jednego z rond, do których prowadzą prostsze trasy.

Kopia artykułu trafiła do Onetu :

http://wiadomosci.onet.pl/kujawsko-pomorskie/kuriozalna-trasa-dla-rowerow-sciezka-dla-pijanych/rx886

Lord Golem

Z nieoficjalnego, ale pewnego źródła mogę przekazać, że anakonda pod TU zostanie poprawiona i przebudowana.  Potwierdzenie tego powinno się ukazać w mediach w poniedziałek.

Ale już dziś TVN24 zajęła się tematem i porannym programie"Wstajesz i wiesz" już był krótki reportaż z naszego bubla. Kto wie czy w FAKTACH o tym nie powiedzą. Może cieszyć tylko kwestia, ze w podpisie był błąd i podali że Trasa Uniwersytecka w Toruniu :D

admin



Flora


agent

Tego typu estakady, mosty obecnie nie buduje się z chodnikami. Prawdopodobnie obliczyli, że raz na godzinę maks jedna osoba korzysta z np. dwukilometrowego odcinka podobnych obiektów wybudowanych 20 lat temu i zdecydowana większość używa samochodu lub komunikacji miejskiej. Niestety tutaj wygrywają statystyki i ekonomia kierowana pazernością. Podobna sytuacja jest np. w Gdyni na Estakadzie Kwiatkowskiego. Odcinek służący na przebicie się z Grabówka i Leszczynek na Pogórze i Obłuże nad terminalami promowymi oraz linią SKMki nie istnieje. By tam dostać się na druga stronę w najprostszy sposób, trzeba jechać albo przez Rumię lub Chylonię ulicą Pucką, a od strony centrum zaprojektować trasę tak by ominąć Morską i jechać Janka Wiśniewskiego po drugiej stronie torów. Dopiero tam użyć estakady ze ścieżką rowerową, która jest bardzo fajnie zrobiona z resztą. Jednak rodzi się pobożne życzenie by drugą taką pocisnąć od Morskiej.


Moim zdaniem warto forsować projekt renowacji kładki przy HSW Łuczniczka z możliwością przejechania jej rowerem, sądzę, że wiele to załatwi w obecnej sytuacji i jest najprostszym sposobem rozwiązania tego problemu.

cin1977

No i otworzyli... To, że bubel do remontu to już pewnie wiecie, ale ja nie o tym. Otóż... Postanowiłem wybrać się dziś tamtędy na zakupy (zaopatrzyć Mikołaja :P ), pamiętając o szumnych zapowiedziach połączenia bulwaru nad Brdą z DDR na Ogińskiego przez teren PKS dojechałem do dworca... i wtopa. Zastałem takie cuś, jak na załączonych fotkach. Czyli odnośnie DDR nie zastałem nawet śladu. Wąski chodniczek, dalej pod samą estakadą chodniczków jak nasrane po obu stronach, ale tylko dla spacerowiczów... Ktoś coś wie na temat zaginionej ścieżki?

admin


April


Nie ma niestety czym cieszyć, ale myślę, że słuszna nominacja. Projekt był inny, makieta była inna, a później ciach ciach i powstało coś innego. Brakuje tego chodnika i ścieżki, oj brakuje, a temat jakby przycichł.

Te przejścia podziemne w Białymstoku bardzo przypominają te na naszym rodzie Jagiellońskim. Poza tym, że u nas wciąż brak wind.

Piotr Wyrwiński

Trochę odgrzeję temat, bo natrafiłem na tą stronę: http://masa.bydgoszcz.pl/biuro-rowerowe/nasze-dziaania/303-czy-tras-uniwersyteck-mona-zjecha-rowerem
Pytanie wydaje się być w pełni zasadne, jednak na stronce brak odpowiedzi na pismo? Przyszła?

admin

#110
Zgodnie z przepisami nie ma tam zakazu jazdy w kierunku zjazdu na dół, nie ma też drogi dla rowerów w tym kierunku zatem zjechać można.
Droga dla rowerów prowadząca do ul. Toruńskiej nie powoduje konieczności jazdy nią, z tego względu, że [furl=http://rowerowanie.com/prawo/czy-trzeba-jechac-droga-rowerowa/]rowerzysta jest zobowiązany jechać drogą rowerową[/furl] tylko wówczas gdy prowadzi ona w kierunku w którym zamierza jechać. Jeśli zamierzasz jechać do ul. Jagiellońskiej to musisz jechać przez most, a tam drogi rowerowej jak i chodnika nie ma zatem masz prawo jechać jezdnią. 
Poruszamy się wówczas dokładnie tak jak inne pojazdy respektując oznakowanie i przepisy ruchu drogowego.

Dodatkowe pytania najlepiej kierować do autora pisma: [email protected]