Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Czerwcowa masa

Zaczęty przez mikusbdg, Czerwiec 05, 2013, 16:19:00

« poprzedni - następny »

mikusbdg

Witajcie.


W trakcie czerwcowej masy będzie w Myślęcinku "Powitanie lata" pod nazwą Otwieracz 2013. Dobra opcja na propagowanie masy przy okazji ;)


http://www.bydgoszcz.pl/miasto/aktualnosci/aktualnosci-2013-kwiecien-czerwiec/Otwieracz_2013.aspx#1


Zastanawiam się tylko czy nie przeszkodzi to...


No i moja propozycja trasy :)
http://goo.gl/maps/UWjr4


Nie bijcie od razu za nią :(

Lord Golem

Trasa trochę za długa. Poza tym kolejna masa na Szubińskiej?

Seba

Nie przeszkodzi :) też się tego obawiałem, ale piątkowe koncerty są w mcku, impreza na Różopole przenosi się w sobotę dopiero

Fracek

Kiedy odbędzie się kolejna Fordońska Masa Krytyczna??

Michalecki

Po co robić osobną masę? Można np. umówić się o 17 w Fordonie i pojechać na tą, która startuje z Łuczniczki.

Fracek

Po pierwsze z Fordonu na MK nie przyjeżdża ok. 300 rowerzystów, a poza tym jak przez Fordon przejeżdża ponad 300 cyklistów przy asyście Policji to robi zupełnie inne wrażenie na przechodniach i kierowcach.

Michalecki

300 rowerzystów na Masie to by było coś...

Fracek

300 rowerzystów u nas na MK nie możliwe? Co Ty mówisz Drogi Kolego?


Worner

Jeśli chodzi o mase Fordońską to jestem jak najbardziej za. Tylko nie jedźmy tak jak w zeszłym roku w maju do myślęcinka droga na której nie mieszczą się obok siebie 2 auta. W zeszłym roku to nie wypaliło i dużo osób miało objekcje co do przejazdu tamtą drogą. Myślę o tym żeby zrobić rundę po fordonie a do Myślęcinka jechać Kamienną. Lub też skończyć Masę na starym rynku, a na ognisko pojadą tylko zainteresowani. Przynajmniej zdążą się zaopatrzyć w kiełbaski.



kuba2005

Pierwsza trasa chyba najlepsza

April

Chyba trasa trochę przesadzona. W zapowiedziach pojawia się informacja o przejeździe rolkarzy razem z nami,  którzy startują z Zawiszy, więc warto ich też uwzględnić.

Fracek

Cytat: kuba2005 w Czerwiec 23, 2013, 07:31:22
Pierwsza trasa chyba najlepsza

Czyli która? Przez np. Pod Skarpą?


I dlaczego przesadzona??

kris_bdg

O 18 spod Stadionu ruszają rolkarze, i mamy się z Nimi spotkać. I razem przejechać przez miasto do Myśla.

Marzecky

Wcześniejsze propozycje nie uwzględniają rolkarzy, którzy dołączą do nas przy Zawiszy. Z tego co wiem, wpierw jedziemy po nich pod Zawiszę i razem z nimi jedziemy dalej w miasto i kończymy w myślęcinku.

Seba

Tak, trasa tym razem została ułożona pod rolkarzy, co nie znaczy, że jest krótka :) Nie ogłaszaliśmy nic, bo trwa dopinanie szczegółów, ale jutro wieczorem powinny być gotowe całe zapowiedzi

April

Cytat: Fracek w Czerwiec 23, 2013, 10:51:43
[size=78%]I dlaczego przesadzona??[/size]


Najpierw trzeba uwzględnić przejazd przez stadion Zawiszy w celu "zabrania" ze sobą rolkarzy, a później przejechać z nimi przez miasto. Rolkarze jadą dużo wolniej niż rowerzyści - myślę, że obstawiający przejazd to potwierdzą - więc raczej przejazd z nimi do Fordonu i z powrotem do Myślęcinka na zakończenie nie byłby dobrym pomysłem.


Poza tym masa z przejazdem do Fordonu  była zawsze dużym wyzwaniem dla planujących. Pierwsza, która się odbyła była wynikiem wielu rozmów i pomysłów, dokąd jedziemy, gdzie kończymy, gdzie ludzie jadą sami, gdy chcą, jak zapewnić im bezpieczny przejazd do Myśla (przy kończy na SR), co zrobić jak będzie upał, co jak będzie padać (trasa krótsza) czy ludzie nie przestraszą się widząc trasę ponad 20-25km, a masa to przejazd rekreacyjny, a trzeba doliczać do tego jeszcze przyjazd i powrót... itp.

Flora

Jaka jest ostatecznie trasa?