Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Przed listopadową masą

Zaczęty przez Seba, Listopad 05, 2011, 14:18:03

« poprzedni - następny »

Seba

W odniesieniu do zeszłego roku nastąpi spora zmiana, bo tym tym razem wszystkie zimowe BMK będą legalizowane. Listopadowy przejazd przeznaczymy na tematy infrastrukturalne, konkrety później, bo się dużo dzieje ostatnio. Niemniej propozycje trasy można już zgłaszać ;)

damianpia

Wg. mnie trasa w tym miesiącu musi przebiegać przez miejsca w których jest więcej przechodniów, nie tak jak na październikowej ;P
;)

Lord Golem

może trasa coś w stylu Osemkowej jaka była we wrześniu   ;)

kris_bdg

Cytat: damianpia w Listopad 05, 2011, 14:21:50
Wg. mnie trasa w tym miesiącu musi przebiegać przez miejsca w których jest więcej przechodniów, nie tak jak na październikowej ;P

Tylko trzeba wymyslić sposób żeby przechodnie nie próbowali przejść na przejściu przez środek Masy...

jerry

Warto pojawić się na Gdańskiej i zamanifestować powstanie kontrapasa
Żądam uwolnienia forum,a mury runą jestem w posiadaniu młotka

Fracek

"Ósemka" jest bardzo dobrym pomysłem... Niech ludzie widzą nasza siłę ;d!!!
Czyli w listopadzie będzie Policja?

kris_bdg


Seba

Ósemka już była i trzeba pokazać, że stać nas jednak na różne warianty ;) i trasa raczej powinna być skrócona do 10-12 km (teraz było 15 z hakiem)

GUMIS

Nie wiemy jaka będzie pogoda,myslę że bardziej trzeba by było się skupić na pokazaniu stary rynek i oczywiscie gdańska gdzie miał być kontrapas.Mamy mozliwość zrobienia banera lub jakiś plansz z napisem "Panie Prezydencie gdzie nasz kontrapas"?

jerry

Cytat: GUMIS w Listopad 05, 2011, 20:55:21Mamy mozliwość zrobienia banera lub jakiś plansz z napisem "Panie Prezydencie gdzie nasz kontrapas"?
a pewnie możliwości są wielkie,własne prześcieradło zużyje a zrobie  ;)
Żądam uwolnienia forum,a mury runą jestem w posiadaniu młotka

Danielasty

Cytat: jerry w Listopad 05, 2011, 22:22:55
Cytat: GUMIS w Listopad 05, 2011, 20:55:21Mamy mozliwość zrobienia banera lub jakiś plansz z napisem "Panie Prezydencie gdzie nasz kontrapas"?
a pewnie możliwości są wielkie,własne prześcieradło zużyje a zrobie  ;)
Tylko wypierz je najpierw xD

Lord Golem

Też mi chodzi po głowie Gdańska. Sądzę że można byłoby przejechać ją dwukrotnie - jadąc od ronda Jagiellonów w Gdańską, potem w Śniadeckich, w kierunku placu Wolności a potem obok McDonald'sa w lewo do Focha. To oczywiście tylko fragment trasy.

Fracek

Gdańska jest dobrym pomysłem, ale skracanie trasy nie za bardzo... Po co?

w4b

#13
Cytat: Fracek w Listopad 07, 2011, 12:53:03
Gdańska jest dobrym pomysłem, ale skracanie trasy nie za bardzo... Po co?

Jeśli masz ochotę pośmigać dalej zapraszam na jedną z naszych wycieczek, Rajd Niepodległości 11 listopada albo coniedzielny rajd Bike Extreme ;)
Masa ma to do siebie że sie nie da nią zmęczyć i tak już zostanie.
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]


buldi.nic

Fracek -> Twój post trochę nie w temacie, może załóż osobny wątek?

Luźna propozycja trasy na listopad:
http://maps.google.pl/maps?saddr=HSW+%C5%81uczniczka,+Bydgoszcz&daddr=53.1250689,18.0065483+to:53.1278063,18.0055612+to:53.131618,18.009423+to:53.1337231,18.0145561+to:53.1323011,18.0186501+to:53.1262617,18.0130899+to:53.124916,18.008968+to:53.1279793,18.0069926+to:53.125242,17.997545+to:53.1233841,17.9947244+to:Stary+Rynek,+Bydgoszcz&hl=pl&ie=UTF8&ll=53.126174,18.008738&spn=0.016352,0.05476&sll=53.128698,18.014703&sspn=0.016351,0.038409&geocode=FS2KKgMd9A8TASml9_sSjhMDRzEEZ6siqYIDNQ%3BFcyfKgMdFMISASkDcKHzvhMDRzE_6iX_EV2DEA%3BFX6qKgMdOb4SASlNSrhJvxMDRzFIurpZkapMJQ%3BFWK5KgMdT80SASnL5_jewBMDRzHiIcyQF0wUsQ%3BFZvBKgMdXOESASnT33stwhMDRzHAC-QOAGe30A%3BFQ28KgMdWvESASmlY20v6hMDRzFVZO7TrboDlw%3BFXWkKgMdodsSASkxsm5mlRMDRzH9_hxs-2oZ6g%3BFTSfKgMdiMsSASmhTOJGvhMDRzGmullm_T39pQ%3BFSurKgMd0MMSASkxGGVCvxMDRzGvJ6N_Cih85Q%3BFXqgKgMd6Z4SASnvN_aFuRMDRzFzY_38nDYoMg%3BFTiZKgMd5JMSASkFQBUSuhMDRzH3pfsZ2_sZRw%3BFVSUKgMdmqsSASlZi06BuxMDRzGEKXjQxQAuww&vpsrc=6&mra=dpe&mrsp=8&sz=15&via=1,2,3,4,5,6,7,8,9,10&t=m&z=15
Ogólnie to chciałem coś innego, ale maps.google nie chce współpracować :P
W skrócie:
-> Toruńska -> Bernardyńska -> Jagiellońska -> Gdańska -> Chodkiewicza -> Wielkopolskich -> Markwarta -> Piotrowskiego -> Jagiellońska -> 3 maja -> Gdańska -> Krasińskiego -> 3 maja -> Focha -> R. Grunwaldzkie -> przez Wyspę Młyńską na Stary Rynek

Trasa "dotyka" problemu Gdańskiej, Chodkiewicza, Focha i prowadzi przez ulicę z ruchem rowerowym pod prąd ale...
...minusy trasy, które widzę i które warto by zmienić lub przedyskutować:
- Chodkiewicza jest w opłakanym stanie, poruszanie się tam po popękanym asfalcie i torowisku nie jest najwspanialszym rozwiązaniem, dlatego zawsze unikaliśmy tej ulicy
- wyspa Młyńska, wprowadzona by po raz "n-ty" nie powielać wjazdu z Wałów Jagiellońskich, ale powoduje to utrudnienia w postaci kostki brukowej niezbyt przyjaznej dla "grupy" rowerzystów.

Tak więc "materiał" do pracy rzuciłem. Miło jakby do piątku, no max. do poniedziałku wyklarowała się ostateczna wersja bym mógł poddać ją konsultacjom z policją.

Danielasty

jako użytkownik poziomki to powiem że Chodkiewicza to istny Hard-core, ogółem trasa tak chaotyczna, że jako obstawiający będę musiał sobie wgrać na gps :)

Seba

Chodkiewicza odpada... wiem, że powinniśmy tam się pokazywać, ale ta ulica jest w takim stanie, że powinni ją już zamknąć... ostatnio jechałem tramwajem i się zastanawiałem, jakim cudem tam jeszcze się nie rozpadł


Danielasty

I tego powinniśmy się trzymać, trasa w raz na listopadową oby nie deszczową pogodę

Seba

ale może być już śnieżno ;D nigdy nic nie wiadomo

Lord Golem

rozumiem że Google przekłamuje i z Jagiellońskiej skręcamy w Gdańska a nie w Konarskiego...?

buldi.nic

Cytat: Lord Golem w Listopad 08, 2011, 01:14:26
rozumiem że Google przekłamuje i z Jagiellońskiej skręcamy w Gdańska a nie w Konarskiego...?
Oczywiście, jak zawsze w przypadku wjazdu na Gdańską :P

A dalsze uwagi do trasy? Co myślicie o tym wjeździe na rynek przez bruk na wyspie młyńskiej?
Bo mamy do wyboru -> albo bruk albo powielanie po raz któryś wjazdu na stary...

Seba

Ten bruk będzie najbardziej szkodliwy dla przyczepki :P my powinniśmy dać radę ;)

sabina89

Cytat: Seba w Listopad 08, 2011, 08:51:55
Ten bruk będzie najbardziej szkodliwy dla przyczepki :P my powinniśmy dać radę ;)
Na takie ekstremalne pomysły przyczepka powinna być zaopatrzona w oponki terenowe... Właśnie a propos. A będzie grać jak trzeba?

PS. Mały apel do uczestników: Zróbmy duży hałas na masie, zaopatrzmy się w DZWONKI!
Zapraszam do polubienia ---> http://www.facebook.com/SabinaFireshow :)

w4b

A kto nie będzie miał oświetlenia będzie musiał jechać za karę w odblaskowym kaftanie :P
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

buldi.nic

Przyczepka ostatnio została trochę "zaniedbana" tj. nikt się nią nie zajmuje i jej nie rozwija więc wychodzą później na masie jej braki -> jakby ktoś zadeklarował chęć współtworzenia jej to byśmy się nie obrazili ;)

To czy będzie grała w listopadzie to akurat najmniejszy problem, mnie bardziej martwi czy będzie w listopadzie w ogóle. Bo to też zależy od warunków atmosferycznych. :P

GUMIS

Wszystko zależne od pogody miejmy nadzieję że nie będzie gołoledzi wtedy nawet grube opony by nie pomogły,powinniśmy dać radę po bruku.Ja mam nadzieję że tym razem pojadę już z wami.

kris_bdg

Cytat: buldi.nic w Listopad 08, 2011, 17:31:19
Przyczepka ostatnio została trochę "zaniedbana" tj. nikt się nią nie zajmuje i jej nie rozwija więc wychodzą później na masie jej braki -> jakby ktoś zadeklarował chęć współtworzenia jej to byśmy się nie obrazili ;)

To czy będzie grała w listopadzie to akurat najmniejszy problem, mnie bardziej martwi czy będzie w listopadzie w ogóle. Bo to też zależy od warunków atmosferycznych. :P

W wolnej chwili mogę do niej zajrzeć, moim skośnym okiem.


Lord Golem

Cytat: sabina89 w Listopad 08, 2011, 13:07:55

PS. Mały apel do uczestników: Zróbmy duży hałas na masie, zaopatrzmy się w DZWONKI!

powiedziałbym że nie tylko dzwonki - szczególnie takie tradycyjne ale także coś w rodzaju wuwuzeli oraz gwizdki, to naprawdę ważne szczególnie że jeździć będziemy po zmroku.

Fracek

Nie zapominajmy, że to będzie koniec listopada i jak ktoś powiedział może być "śnieżno" i ślisko, a jechać brukiem na wyspę nie jest najlepszym pomysłem...
Byłoby można od Opery pojechać do r. Grunwaldzkiego, potem do Pl. Poznańskiego do r. Bernardyńskiego (tam zawrócić) i wjechać na stare miasto. Tak samo jak było w październiku.

PanF4

Cytat: Lord Golem w Listopad 09, 2011, 01:33:59
Cytat: sabina89 w Listopad 08, 2011, 13:07:55

PS. Mały apel do uczestników: Zróbmy duży hałas na masie, zaopatrzmy się w DZWONKI!

powiedziałbym że nie tylko dzwonki - szczególnie takie tradycyjne ale także coś w rodzaju wuwuzeli oraz gwizdki, to naprawdę ważne szczególnie że jeździć będziemy po zmroku.
mam ala wuwuzele ale dla "anioła stróża"-masowego obstawiacza to problem!!!

buldi.nic

Cytat: Fracek w Listopad 09, 2011, 16:03:05
Nie zapominajmy, że to będzie koniec listopada i jak ktoś powiedział może być "śnieżno" i ślisko, a jechać brukiem na wyspę nie jest najlepszym pomysłem...
Byłoby można od Opery pojechać do r. Grunwaldzkiego, potem do Pl. Poznańskiego do r. Bernardyńskiego (tam zawrócić) i wjechać na stare miasto. Tak samo jak było w październiku.
No właśnie. Dlatego chcę wyciągnąć w dyskusji czy lepiej "powtarzać" poraz kolejny ten sam wjazd, czy też "zaryzykować" wjazd po bruku?

Że chyba zawrócimy na r. Grundwaldzkim, dojedziemy do r. Jagiellonów i wjedziemy przez plac kościeleckich.

I jeszcze jedna kwestia -> byłbym za tym by nie jechać pod koniec z Placu Wolności do Krasińskiego -> 3 maja i Jagiellońską tylko przypomnieć że rowerzyści mogą jeździć po Gdańskiej na odcinku od Dworcowej do Jagiellońskiej przez skręcenie z Placu Wolności w Gdańską do Jagiellońskiej i Focha do r. Grundwaldzkiego.

Lord Golem

Cytat: PanF4 w Listopad 09, 2011, 17:30:49
Cytat: Lord Golem w Listopad 09, 2011, 01:33:59
Cytat: sabina89 w Listopad 08, 2011, 13:07:55

PS. Mały apel do uczestników: Zróbmy duży hałas na masie, zaopatrzmy się w DZWONKI!

powiedziałbym że nie tylko dzwonki - szczególnie takie tradycyjne ale także coś w rodzaju wuwuzeli oraz gwizdki, to naprawdę ważne szczególnie że jeździć będziemy po zmroku.
mam ala wuwuzele ale dla "anioła stróża"-masowego obstawiacza to problem!!!
podrzuć na masę to się nią zaopiekuję :D

GUMIS

Buldi może jednak nie pojedziemy przez ten bruk,przeglądałem pogodę 16 dniową i pokazują deszcz,co prawda może się jeszcze zmienić ale trasę dobrze by było mieć już stałą.


q84_fH

#37
A gdyby tak o Dworcową zahaczyć? Jest już częściowo otwarta dla ruchu i przejezdna. Wydaje się, że przynajmniej w tym miejscu drogowcy zrobili całkiem porządną robotę. Są śliczne stojaki u-kształtne, ruch rowerowy dopuszczony pod prąd, całkiem niezła nawierzchnia, wyznaczone miejsca parkingowe dla blachosmrodów. Można by zwrócić uwagę masowiczów, że jednak czasem coś tam się uda zrobić dobrze.

Na Placu Wolności, w proponowanej trasie też jest parędziesiąt metrów kostki brukowej. Może zamiast tego, pojechać prosto na rondzie Jaggielonów i skręcić dopiero w Warmińskiego i pojechać "pod prąd" (ale zgodnie z przepisami, bo ruch rowerów tam jest dopuszczony) Dworcową do Gdańskiej? Jeszcze trzeba się tylko upewnić na 100% czy skrzyżowanie Warmińskiego i Dworcowej jest przejezdne.
Może coś takiego: http://www.bikemap.net/route/1330487

buldi.nic

W sumie dworcowej nie otwierano jeszcze "z hukiem" tam nadal prace trwają tyle tylko że "otwarto" już teraz by mieszkańcy mogli dojechać do swoich posesji po dość długim okresie totalnej demolki. Moim zdaniem lepiej przejazd po tej ulicy odłożyć na inny termin. Dodać to tego może jakieś pismo/opinię w sprawie tej inwestycji...

No, ale spróbować można. Ino tylko mam wątpliwości :P

Fracek

Przez Dworcową - "q84_fH" fajny pomysł...
Ale może jak wyjedziemy z Piotrowskiego to dalej tak: Rondo Jagiellonów - Focha - Rondo Grunwaldzkie - Plac Poznański - Rondo Bernardyńskie - Stary Rynek (krótko mówiąc tak samo jak w październiku).
Bo przez Wyspę Młyńską - lepiej nie wjeżdżać, a jak pojedziemy tak ja w październiku to więcej osób nas zobaczy, bo jedziemy głównymi ulicami.

q84_fH

Byłem dzisiaj na Dworcowej. Na odcinku od Gdańskiej do Warmińskiego wszelkie prace wydają się być ukończone i jest dopuszczony ruch zarówno pieszy, jak i rowerowy oraz samochodowy. Nie widzę żadnych przeszkód, żeby tamtędy pojechać. Fajnie by było tamtędy przejechać "pod prąd", w jakimkolwiek wariancie trasy :)


jerry

Myśle że hasło przewodnie powinno zawierać coś w stylu kontrapas na Gdańskiej ma ktoś z was pomysł na hasło podobne?
Żądam uwolnienia forum,a mury runą jestem w posiadaniu młotka

demon

co do robienia hałasu na masie: w jednym z bydgoskich kołchozów czytaj: hiper/marketów widziałem gwizdki za 1 zł. żadna rewelacja ale przy dmuchnięciu hałas robił  ;D może by tak przed masa zrobić wyprzedaż, a może jeszcze lepiej jakiś sponsor by się znalazł   ;)

Seba

Napisz mi na priv, w jakim sklepie i na jakim dziale to zobaczymy co się da zrobić ;)

Fracek

"buldi.nic" - na prawdę super pomysł... Na takie coś czekałem!!! :)

Seba

CytujBydgoszcz miastem rowerów?
Już tylko kilka dni dzieli nas od listopadowego przejazdu Bydgoskiej Masy Krytycznej. Tym razem będziemy zastanawiać się nad znaczeniem roweru dla naszego miasta.
Rok temu październikowa Masa Krytyczna była ostatnim zalegalizowanym przejazdem. Patrząc jednak na dużą liczbę rowerów na bydgoskich ulicach o tej porze roku zdecydowaliśmy, że zimowe akcje również będą odbywały się pełną parą. W listopadzie postanowiliśmy postawić pytanie: czy Bydgoszcz jest miastem rowerów? Patrząc właśnie na ilość cyklistów w naszym mieście nie powinniśmy mieć wątpliwości, jednak pojawia się kilka kontrargumentów, które są zagrożeniem dla pozytywnej odpowiedzi.
Początek roku przyniósł bardzo dobre wieści o powołaniu pełnomocnika prezydenta Bydgoszczy ds. komunikacji rowerowej. Dopuszczenie ruchu rowerzystów pod prąd przy wyjeździe z Wyspy Młyńskiej było kolejnym pozytywnym sygnałem wysłanym przez ratusz. Na tym jednak dobre wiadomości się skończyły. Współpraca z pełnomocnikiem okazała się być mocno utrudniona ze względu na podejście władz i drogowców do piastowanej przez niego funkcji. Mimo organizacji debat, szkoleń, konferencji o roli roweru w miejskiej przestrzeni Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej nie zmienił kategorycznie swojego podejścia do infrastruktury rowerowej. Uwagi zgłaszane przez pełnomocnika i nasze stowarzyszenie często są odrzucane i uzasadniane nielogicznymi argumentami. O planowanych inwestycjach nie dowiadujemy się bezpośrednio od ZDMiKP, ale z mediów, na posiedzeniach komisji Rady Miasta czy dopiero po złożeniu wniosku do Zarządu o udostępnienie projektów.
Obserwujemy zwiększenie liczby inwestycji rowerowych, ale często są to marnotrawione pieniądze. Przykładem jest tu projekt drogi dla rowerów na ulicy Chodkiewicza, która ma zostać przebudowana w przyszłym roku. Zgłosiliśmy do Zarządu Dróg nasze uwagi o bezcelowości tej inwestycji i zupełnej niezgodności z dobrą praktyką tworzenia infrastruktury rowerowej, ale już wiemy (informacja ta dotarła do nas przez radnych, bo oficjalnej odpowiedzi jeszcze nie otrzymaliśmy), że nasz wniosek nie zostanie rozpatrzony. Przykładów można mnożyć – brak kontrapasu na ulicy Gdańskiej, zakaz wjazdu rowerzystów na powstającą Trasę Uniwersytecką czy brak możliwości korzystania z nowej drogi dla rowerów przy ulicy Focha. Nie brakuje oczywiście dobrych decyzji, jak dopuszczenie ruchu rowerzystów pod prąd na ulicy Dworcowej, ale jak mówi stare porzekadło – jedna jaskółka wiosny nie czyni.
Przejazdy Masy Krytycznej mają zwrócić uwagę władz i mieszkańców na to, że rowerzysta jest pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego i obywatelem, który powinien mieć wpływ na sprawy dotyczące infrastruktury rowerowej. W Bydgoszczy ciągle tego brakuje, dlatego w listopadzie przejedziemy przez ulice naszego miasta właśnie z tym pytaniem na ustach – czy Bydgoszcz to miasto dla rowerów?
Bydgoska Masa Krytyczna wyruszy w piątek 25 listopada o godzinie 18 spod hali ,,Łuczniczka". Trasa poprawi m.in. przez ulicę Dworcową tak, aby zaprezentować możliwości jazdy pod prąd oraz przez ul. Gdańską, gdzie cały czas oczekujemy utworzenia kontrapasu. Przejazd zakończy się na Starym Rynku, gdzie odbędzie się losowanie nagród ufundowanych przez sklep internetowy CTBike. Przypominamy o obowiązkowym oświetleniu rowerów! Serdecznie zapraszamy.

https://www.facebook.com/event.php?eid=246991368694971

w4b

Uległ niewielkiej zmianie regulamin przejazdu - przejazdy będą zabezpieczane przez obstawę w kamizelkach oraz policję przez cały rok.
http://masa.bydgoszcz.pl/masa-krytyczna/regulamin-przejazdu
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]


q84_fH

Gdyby ktoś chciał, to mogę trochę ulotek odstąpić do rozwiezienia, bo chyba wydrukowałem za dużo na moje możliwości dystrybucyjne.