Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Usterki i buble. Rondo Toruńskie

Zaczęty przez GUMIS, Listopad 22, 2011, 21:10:22

« poprzedni - następny »

GUMIS

Bełzy zrobili,bałagan zostawili jeszcze na przejezdzie dla rowerów.

q84_fH

O mało się o to nie zabiłem. No i brakuje części oznakowania przejazdu rowerowego.
Kiedyś, będąc w Gdańsku trafiłem na roboty drogowe na DDR. Wiecie co zrobili? Wyznaczyli OBJAZDY tylko dla rowerów, bocznymi uliczkami, specjalnymi znakami.
Tutaj miasto ma nas tak głęboko w d..., że szkoda słów.

GUMIS

Mogli pieszym podrzucić mają wiecej miejsca,chyba ze wyszli z założenia że sezon na rower sie zakończył ;D

w4b

Cytat: q84_fH w Listopad 22, 2011, 22:56:56
Kiedyś, będąc w Gdańsku trafiłem na roboty drogowe na DDR. Wiecie co zrobili? Wyznaczyli OBJAZDY tylko dla rowerów, bocznymi uliczkami, specjalnymi znakami.
Objazdy dla rowerów podczas robót drogowych to norma w rozwiniętych krajach.
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

kita

Tę kupę czegoś mówiąc wprost olałem za często poruszam się tym przejazdem i takie rzeczy mnie przestały dziwić,bardziej niebezpieczne było to iz na ulicy po lewej mamy stary asfalt na DDR jest wyfrezowane a zaraz po prawej miedzy przejściem a DDR jest położony nowy.

Grzehu

Czy ktoś wie od kiedy leży tam to coś?

Grzehu

Wczoraj wieczorem poszło pismo do ZDMiKP. Myślałem jeszcze o PIPie, ale w końcu mi przeszło ;)

ropuszka

Mnie w okolicach tego ronda bardziej drażni to, że ścieżka rowerowa biegnie zaraz przed wiatą przystanku autobusowego 68,69. Skoro tak jest, to być może na ścieżce powinny być namalowane pasy jak na przejściu dla pieszych. Takie rowiązanie jest zastosowane w miejscach gdzie chodnik krzyżuje się ze ścieżką rowerową. Jechanie rowerem w trakcie gdy zbliża się autobus do tego przystanku to zgroza, niestety walczę z tą trasą od lat!  >:(

Grzehu

Cytat: ropuszka w Grudzień 03, 2011, 23:40:45
Jechanie rowerem w trakcie gdy zbliża się autobus do tego przystanku to zgroza, niestety walczę z tą trasą od lat!  >:(
W jakim sensie walczysz?

kris_bdg

Być może zmuszona jest pokonywać tą trasę codziennie ;)

Grzehu

Dlatego chciałem, żeby Ropuszka sprecyzowała. Bo może walczy pokonując trasę codziennie, albo może dodatkowo walczy z Toruńską 174a i dostaje odpowiedzi w stylu "wszystko jest dobrze, niewielka uciążliwość, zgodnie z obowiązującymi przepisami, zarząd rozważy, planuje się, w związku z ograniczonym budżetem" ;)

Lord Golem

Ciekawe kiedy ktoś z ZDMiKP pójdzie po rozum do głowy żeby DDR przesunąć za przystanek. Może wtedy gdy dojdzie do poważnego wypadku, bo zjeżdżając z ul. Zdobywców Wału Pomorskiego wjeżdża się w strefę przystanku z dość dużą prędkością i do tego zza zakrętu.

GUMIS

Wszystko jest w porządku? Jest bardzo niebezpiecznie,może niech zrobią przejscie dla oczekujacych na autobus ;D

ropuszka


W jakim sensie walczysz?
[/quote]

Moja walka polega na tym, że muszę się przebijać rowerem przez tłum oczekujących lub zmierzających do autobusu ludzi. A ja tylko chciałabym bezboleśnie skorzystać ze ścieżkoi rowerowej  :-[
Przy Rondzie Fordońskim ścieżki rowerowe puszczone są za wiatami przystankowymi. Można? Można.