Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Trasy rowerowe na SZOSÓWKE okolice Bydgoszczy

Zaczęty przez Bert, Marzec 14, 2013, 19:19:44

« poprzedni - następny »

Bert

Witam jestem tu nowy ;) Śmigam sobie szosówką i nie jestem z Bydgoszczy ale teraz z racji studiów mieszkam w Bydzi . Może znak ktoś dobre ( nie z dziurami głębszymi niż rower ) trasy w okolicach ?

mort

polecam pojechać w stronę Osówca i dalej, jest tam parę kilometrów gładkiej, asfaltowej ścieżki, czasem tam jeżdżę chociaż MTB, bo całkiem fajna trasa, widziałem, że często właśnie szosówkami ludzie się tam zapuszczają a tak w ogóle to Bydgoszcz raczej lasami stoi :)

Lord Golem

Cytat: Bert w Marzec 14, 2013, 19:19:44
Witam jestem tu nowy ;) Śmigam sobie szosówką i nie jestem z Bydgoszczy ale teraz z racji studiów mieszkam w Bydzi . Może znak ktoś dobre ( nie z dziurami głębszymi niż rower ) trasy w okolicach ?

a skąd wyruszasz?

w4b


Moja ulubiona szosowa trasa w okolicy to Myślęcinek-Niemcz-Nekla-Dobrcz-Trzęsacz-Fordon (mapka). Najciekawszy jest fragment nad Wisłą, można po drodze zaliczyć podjazd ze Strzelc Dolnych do Górnych. Polecam!



Można też do Torunia szosą 80, jest pobocze na całej długości (krótki fragment tylko bez pobocza jest). Jakość asfaltu względna jak na Polskie drogi ;)
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Bert

Dzięki bardzo za odpowiedzi ja ruszam we wzgórza wolności, może ktoś z was ma pomysł jak najlepiej przejechać ze wzgórza wolności na trasę nr 80 na Toruń. Pytam bo jeżdżę w blokach i mimo tego że dośc szybko mozna je wypiąć to wiecie jak to jest ...

admin

#5
Cytat: Bert w Marzec 19, 2013, 13:49:29
jak najlepiej przejechać ze wzgórza wolności na trasę nr 80 na Toruń.

Ja bym pojechał tak http://rowerowanie.com/index.php?page=rowerowanie.TrasaRowerowa&id=59

Bert

Dzięki, jak tylko śnieg zejdzie to wsiadam na szosę i próbuje trasę ;)

Lord Golem

A oto moja propozycja:
http://www.bikemap.net/route/2021065#lat=53.126750064889&lng=18.096084999999&zoom=13&maptype=ts_terrain

Dodam, że sam mieszkam na Wyżynach i często korzystam z tej trasy. Dość szybka i wygodna dla szosówki.

Santa

Cytat: w4b w Marzec 15, 2013, 08:36:23

(mapka). Najciekawszy jest fragment nad Wisłą, można po drodze zaliczyć podjazd ze Strzelc Dolnych do Górnych. Polecam!




Można też dołożyć "ucho" czyli podjazd do Jarużyna, stamtąd do Strzelc Górnych, zjazd do Dolnych i dalej na serpentynę ;)

Paweł

Witam. mam pytanie czy z Bydgoszczy do Torunia można rowerem jechać trasą nr.10 legalnie, czy jest tam pobocze albo ścieszka tuż przy tej trasie? Żależy mi aby jechać tą trasą.

Lord Golem

Przy DK10 nie ma typowego pobocza dobrego na rower. Polecam trasę przez Solec Kujawski, potem od Przłubia do Cierpic trzeba jechać DK10. Następnie można jechać dalej DK10 albo przez Nieszawkę.
DK 10 można jechać rowerem, tylko S10 jest niedostępna.

Paweł

Cytat: Lord Golem w Kwiecień 19, 2013, 17:54:17
Przy DK10 nie ma typowego pobocza dobrego na rower. Polecam trasę przez Solec Kujawski, potem od Przłubia do Cierpic trzeba jechać DK10. Następnie można jechać dalej DK10 albo przez Nieszawkę.
DK 10 można jechać rowerem, tylko S10 jest niedostępna.

DZIĘKUJE ZA ODPOWIEDŻ.