Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Po wrześniowej masie

Zaczęty przez buldi.nic, Wrzesień 28, 2012, 20:19:12

« poprzedni - następny »

buldi.nic

Hej,

i jak tam po przejeździe? :)
Nie mogłem co prawda być na przejeździe ale widzialem was ze szpitalnego okna i muszę przyznać ze przejazd takiej zwartej grupy rowerzystów robi wrażenie!
Pogoda też dopisywała więc chyba było fajnie? :)

Flora

#1
Było fajnie. Trochę krótko, ale fajnie.

   


Seba

Dla tych, którzy może nie usłyszeli - pojawiło się ok. 170 osób. Dziękujemy każdemu za przyjazd i czekamy na pochwały i skargi :P

mvg (Michu)

Mam pytanko do chłopaka z flagą. Czy nie wziął noża scyzoryka z niebieską rączką? Gdzieś go zadziałem i nie mogłem znaleźć. Jeśli ktoś znalazł to proszę o kontakt ;).

Ciacho poszło w mig. Buzon, dla jakich dziewczyn brałeś, bo chciałbym sprawdzić czy faktycznie je otrzymały ;). To był taki spontan, w sumie dzięki Rafałowi upiekłem. Na jakąś kolejną masę może więcej uda mi się przygotować.

Przejazd: Fajnie. Miło zobaczyć się ze znajomymi :).


Marzecky


3w1

No na pewno ciasto było pyszne, a jak wszyscy się rzucili..... ;)

mvg (Michu)

Będzie jeszcze 8)
Masy są numerowane? Przy następnej ważnej datacie coś przygotuje. Na urodzinową nie byłem przygotowany. Teraz to się zmieniło :).

Seba

Ta miała nr 105, więc kolejna "jubileuszowa" to dopiero 150 to może coś wcześniej by się przydało :P

Zanders

Przejazd bardzo fajny, dobrze zorganizowany i jak na porę, dość liczny.. oby tak dalej!

Mam jedynie dwie uwagi, które być może okażą się warte rozwinięcia..
* na wysokości Fordońskiej nie blokowaliśmy torów tramwajowych.. raz tylko uczestniczyłem w zabezpieczaniu przejazdu i nie mam na tym polu zbyt dużego doświadczenia.. ale być może kreśląc podobne trasy powinniśmy o tym pomyśleć
* na wysokości Pałacu Młodzieży, zaraz przed moim przednim kołem miała miejsce dość niebezpieczna sytuacja.. dwóch rowerzystów nie zachowało odpowiedniej uwagi i w wyniku kolizji oba jednoślady zjechały gwałtownie na sąsiedni, niezabezpieczony pas, przecinając go w całości i lądując w trawie.. gdyby coś tamtędy jechało, nie było by w zasadzie co zbierać.. zdaję sobie sprawę, że być może wyłączenie całej jezdni jednocześnie nie jest możliwe, ale może można by pomyśleć o tzw. 'spowalniaczu', który prowadziłby samochody sąsiednim pasem, obok masy, z nieco większą, ale jednak bezpieczną prędkością? taki pomysł jedynie.. szczególnie, że przybywa coraz więcej osób nie mających doświadczenia w poruszaniu się w tak zorganizowanym tłumie..

* i na koniec szacun dla zabezpieczającego, który przy placu kościeleckich zachował zimną krew.. odpinający w porywach pasy, buntujący się kierowca skapitulował ostatecznie, oceniając rozsądnie naszą przewagę liczebną.. :)

do następnego!

martini

i stało się ;)
od czasu kiedy o inicjatywie usłyszałam zapragnęłam wziąć w niej udział...  trochę czasu od zapragnęłam do wziąć upłynęło ;P
tak więc pierwsza masa krytyczna za mną  :D
ilość rowerowych ludków poraża, ale rowerowe ludki sympatyczne  :)

Dzięki Michu za zabranie na Masowe Kręcenie :)

Olivier daje rade w czasie nocnego bajkowania;]

mvg (Michu)

Fajnie, że pogoda dopisała, bo już na sierpniową chciałaś przecież przyjechać. Mam nadzieje, że to nie ostatnia BMK na której się pojawisz :).

Seba

Różne rzeczy się dzieją w czasie BMK, chociaż to, o czym piszesz Zanders to trochę przeraża... jechałem chwilę później tam i myślałem, że panom po prostu rower się zepsuł

mvg (Michu)

Dobra, sprawa noża nieaktualna. Znalazł się w plecaku, chociaż wczoraj macałem każdą kieszeń po 3 razy. Jakiś matrix ;).

@Seba: Ja wczoraj widziałem jak za mną przejechał jakiś rowerzysta na przejściu dla pieszych w środku peletonu. Zupełny brak pomyślunku gościa. Trzeba obstawiać przejścia dla pieszych również, bo jak widać zdarzają się dziwaki. Teraz mam czym jechać, więc może Wam pomogę obstawiać, bo są braki kadrowe ;).

Kaelthas

Cytat: Seba w Wrzesień 29, 2012, 12:11:06
Ta miała nr 105, więc kolejna "jubileuszowa" to dopiero 150 to może coś wcześniej by się przydało :P

Następna "okrągła" masa to 128 xD

Seba

Na wrześniowej BMK do puszek wrzuciliście 552,71 zł, które zostaną przeznaczone na zakup tandemów dla niewidomych osób. Organizatorzy akcji "Wyczaruj rower" są bardzo zadowoleni i dziękują za wsparcie :)