Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Przewóz rowerów koleją

Zaczęty przez admin, Maj 30, 2013, 10:44:00

« poprzedni - następny »

admin


Od 9 czerwca w pociągach przewoźnika InterCity "przywrócona zostanie możliwość przewozu 4 rowerów w tylnym przedsionku ostatniego wagonu rowerowego". Bilety na rower można nabyć jedynie w kasie pociągu lub u konduktora, nie da się ich kupić w automacie ani przez internet.


http://www.miastadlarowerow.pl/index_wiadomosci.php?dzial=2&kat=9&art=107

mikusbdg

Przewóz rowerów koleją nadal jest nieprzemyślany. Dlaczego? A dlatego, że opłata na przewóz jest zryczałtowana - czy jedziesz jedną stację, czy z Gdyni do Krakowa i tak płacisz tyle samo. Do tego brak biletów miesięcznych (codziennie dojeżdżam na studia pociągiem do Torunia, zamiast płacić za przejazdy tamtejszym MZK, wolałbym dokupić miesięczny na jednoślad i dla zdrowia na wydział dojechać rowerem... - opłata zryczałtowana 9,10 zł, przynajmniej w Intercity, czyli taki interes = 18 zł dziennie).

martako

Do Torunia akurat mozna kupic miesięczny za 60 zl, więc opłacający się jeśli jedziesz tak naprawdę 10 razy w jedym i w drugim kierunku , bo cena jednorazowergo przewozu roweru to 5,50 ( w przypadku pociągów REGIO, interREGIO i REGIOEkspres


"Bilet na przewóz roweru kupuje się bez określania relacji, a termin ważności takiego biletu jest uzależniony od rodzaju biletu na przejazd, do którego został sprzedany, np. bilet na przewóz roweru kupiony łącznie lub do okazanego biletu turystycznego jest ważny w terminie określonym na bilecie turystycznym. Cena biletu na przewóz roweru pod opieką podróżnego jest zryczałtowana i wynosi 5,50 zł.

Podróżni, którzy codziennie lub prawie codzienne przewożą rower mogą skorzystać z biletu sieciowego miesięcznego na przewóz roweru, który kosztuje 60 zł. Bilet uprawnia do wielokrotnego przewozu roweru pociągami REGIO, interREGIO i REGIOEkspres przez okres jednego miesiąca, np. od 10 czerwca do 9 lipca"   

źródło : http://www.przewozyregionalne.pl/przewoz-roweru

mikusbdg

Tak, tylko że ja mam miesięczny na pociągi IC, dlatego że godzinowo bardziej mi pasują. W takim razie IC ma nieprzemyślaną politykę dla rowerzystów (małe sprostowanie).