Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Poznaj swoje prawa, nie daj się nabrać "pseudospecjalistom"

Zaczęty przez admin, Marzec 11, 2013, 18:42:56

« poprzedni - następny »

admin


Wiosna coraz bliżej i "pseudospecjaliści" od bezpieczeństwa znowu biorą się za straszenie rowerzystów wypadkami, wciskanie im kasków i kamizelek oraz dawanie niezbyt logicznych porad. Nie lękajcie się :) i poznajcie swoje prawa.

http://polskanarowery.sport.pl/msrowery/1,105126,13539861,Zatrzymaj_sie_majac_pierwszenstwo___Policja_i_Lidl.html

cin1977

PORD Rozdział II Art 3.1. "Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani zachować ostrożność albo jeśli ustawa tego wymaga - szczególną ostrożność, unikać wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego, ruch ten utrudnić albo w związku z ruchem zakłócić spokój lub porządek publiczny oraz narazić kogokolwiek na szkodę(...)"
Rozumiem, że zatrzymując się na jezdni, na zielonym świetle, w kolumnie jadących samochodów, według szanownej Policji nie łamię w ŻADNYM stopniu zapisów w.w. artykułu i nie otrzymam z tego tytułu mandatu karnego. Przecież to wszystko tylko dla mojego dobra...

mort

z tego co mi wiadomo można dostać mandat za zbyt wolną jazdę czyli tamowanie ruchu, rozumiem, że dawanie rad o zatrzymywaniu się przed skrzyżowaniem jeśli nawet mamy pierwszeństwo pod to nie podpada? tak przynajmniej wynika z dobrych rad policji, wujek dobra rada niech pojeździ rowerem i wciśnie po hamulcach przed zielonym kiedy jedzie za nim tir, myślę, że w takim przypadku nawet kamizelka go nie uratuje, chciałbym poznać człowieka, który zatwierdził te DOBRE RADY, dać mu rower, kask, kamizelkę i puścić w miasto, jak można być tak bezdennie głupim?

April

Tworzący tą notatkę na ulotce czy innym produkcie mieli za pewne dobry zamysł, lecz niepoprawnie zapisali swoje uwagi. Mam tu na myśli głównie punkt o zatrzymaniu się... za pewno chodziło o zachowanie uwagi i tzw. "ograniczone zaufanie", aby w konsekwencji nie doszło do nie ustąpienia pierwszeństwa przejazdu.
A wyszło... jak zwykle.

admin

Sprawa absurdalnych nakazów zatrzymywania się, co raz bardziej się nagłaśnia
http://gibala.natemat.pl/56095,policja-kontra-prawo

CytujBo zgodnie z Prawem o ruchu drogowym, zatrzymywanie pojazdu (którym jest i rower) jest zabronione m.in. na skrzyżowaniu oraz w odległości mniejszej niż 10 m od skrzyżowania, a także na przejeździe dla rowerzystów i na 10 m przed tym przejazdem (Prawo o ruchu drogowym, art. 49, ust. 1, pkt 1 i 2). Co oczywiste, te zapisy nie dotyczą sytuacji, kiedy nie mamy pierwszeństwa albo sygnalizacja świetlna nakazuje nam się zatrzymać. Jeśli ślepo wierzący w autorytet Policji rowerzysta zastosuje się do instrukcji z ulotki i, mając pierwszeństwo albo zielone światło, zatrzyma rower na skrzyżowaniu, ta sama Policja może mu wlepić 300-złotowy mandat.