Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Przed sierpniową, białą masą

Zaczęty przez Seba, Sierpień 03, 2013, 15:16:46

« poprzedni - następny »

Seba

Jak co roku, sierpniowa BMK jest dedykowana ś.p. Adamowi Sztejce. Adam był jednym z inicjatorów naszego ruchu w Bydgoszczy i w tragicznych okolicznościach odszedł od nas 9 lat temu. Ten przejazd różni się nieco od pozostałych - przede wszystkim przyjeżdżamy w białych koszulkach i kończymy w Myślęcinku, przy krzyżu stojącym w miejscu, gdzie Adam został potrącony.


Proszę o propozycję trasy, najlepiej z kontrapasem, bo rowerzyści ciągle po nim źle jeżdżą i edukacja jest potrzebna. Taka na 15 km

cin1977

Może by tak: Łuczniczka - Toruńska - Wyszyńskiego - C.-Skłodowskiej - Łęczycka - Kamienna - Wyszyńskiego - Powstańców Wlkp. - Mickiewicza - Gdańska - Krasińskiego - Markwarta - Sieńki - Ogińskiego - Powstańców Wklp. - Wyszyńskiego - Modrzewiowa - Gdańska - Myślęcinek. Według Wujka Gugla jakieś 16 km.


A może by tak zacząć jakoś inaczej? Na przykład z Górnego Tarasu (Wyżyny, Szwederowo) i z górki...?

cin1977

Ewentualnie od Ogińskiego na północ Sułkowskiego do Modrzewiowej, żeby nie kręcić się wciąż po Wyszyńskiego, chociaż szczerze mówiąc nie wiem, jak ostatnio wygląda sytuacja na skrzyżowaniu Sułkowskiego - Chodkiewicza

Seba




Seba

O i to mi się podoba :) tylko chyba musimy omijać Zaświat, tam zdjęli te szlabany i nie jest najbezpieczniej, więc może jakoś z Zygmunta skręcić w Londynek?   



Flora

Cytat: April w Sierpień 16, 2013, 11:35:10
A Dworcową jak pojedziemy pod prąd? :|
...
Zakaz nie dotyczy rowerów, ale poruszamy się jak samochody, prawda?


Rzeczywiście, jeżdżę Dworcową prawie codziennie, ale zupełnie zapomniałem o ograniczeniach dla samochodów  :-[


A może objechać ten odcinek przez Warmińskiego, Focha i Królowej Jadwigi?

April

Cytat: Flora w Sierpień 16, 2013, 14:51:43

Rzeczywiście, jeżdżę Dworcową prawie codziennie, ale zupełnie zapomniałem o ograniczeniach dla samochodów  :-[ 
Ja też sprawdzałam na street view ;)
Cytat: Flora w Sierpień 16, 2013, 14:51:43
A może objechać ten odcinek przez Warmińskiego, Focha i Królowej Jadwigi?
Też by można było, ale moja propozycja wyżej. Wyglądałoby to tak (gupia mapa google!)

buldi.nic

Hej,

dziś idę złożyć do UM zawiadomienie o zgromadzeniu. Ponieważ Z Sienkiewicza nie da się skręcić w Śniadeckich wybrałem proponowaną opcję przez Warmińskiego i Królowej Jadwigi. Trasa przedstawia się następująco:
Toruńska, Wały Jagiellońskie, Poznańska, Kruszwicka, Marszałka Ferdynanda Focha, Jagiellońska, Michała Kleofasa Ogińskiego, Aleja Powstańców Wielkopolskich, Aleje Adama Mickiewicza, Gdańska (KONTRAPAS), Dworcowa, Doktora Emila Warmińskiego, Marszałka Ferdynanda Focha, Królowej Jadwigi, Mazowiecka, Pomorska, Augusta Cieszkowskiego, Gdańska



admin


Anna Mi.

Jako nowa zadam może banalne pytanie- czy trzeba sie zgłosić pod Łuczniczkę, czy można dołączyć na jakimś etapie- na przykład na Focha?

w4b

#14
Można ale najlepiej przyjechać pod Łuczniczkę - tylko tam otrzymać można pamiątkową szprychówkę.
Na Focha nie będziemy się zatrzymywać ani na chwilę a dołączanie się w trakcie jazdy bez łamania przepisów może być niekiedy trudne.
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]