Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Po kwietniowej masie

Zaczęty przez admin, Kwiecień 25, 2014, 22:24:07

« poprzedni - następny »

admin


Flora

W tym miesiącu przejazd był jakby płynniejszy, ale organizacja strefy rodzinnej to niestety jedna wielka porażka.

kita


Seba

Cytat: Flora w Kwiecień 25, 2014, 22:48:47
W tym miesiącu przejazd był jakby płynniejszy, ale organizacja strefy rodzinnej to niestety jedna wielka porażka.


Czemu porażka? Nikt nigdy nie zgłaszał żadnych uwag, ale jeśli takowe są, to zawsze można coś poprawić

Karmel

Siema
Mam pytanko czy za szprychowki sie placi (jak tak to ile?) i kiedy mozna je otrzymac?


kubalachacz

Nie płaci się szprychowki rozdawane są przed każdą Masą Krytyczną

Flora

Cytat: Seba w Maj 03, 2014, 16:34:15
Cytat: Flora w Kwiecień 25, 2014, 22:48:47
W tym miesiącu przejazd był jakby płynniejszy, ale organizacja strefy rodzinnej to niestety jedna wielka porażka.
Czemu porażka? Nikt nigdy nie zgłaszał żadnych uwag, ale jeśli takowe są, to zawsze można coś poprawić


Właśnie, może problem jest w komunikacji. Osób na masach przybywa, a ruch na forum zamiera - wystarczy przejrzeć posty napisane przez ostatnie pół roku. Brakuje podstawowych informacji organizacyjnych jak np. zmiana startu masy, trasy poszczególnych przejazdów. Skoro nie ma tu nic ciekawego to coraz mniej osób zagląda na forum, a jeszcze mniej dzieli się swoją opinią. Może warto spróbować zebrać opinie o przejeździe tuż po masie?


Wracając do strefy rodzinnej: odniosłem wrażenie, że nikt nad tym nie panował. Dotychczas strefę rodzinną od reszty grupy oddzielały "ciocie", które wychwytywały wszystkich próbujących je wyprzedzić. W tym miesiącu kamizelkę "strefa rodzinna" miał jakiś nastolatek jadący tuż przy fladze, a ja musiałem mieć oczy dookoła głowy żeby nie zahaczyć przyczepką wszystkich tych osób, które na siłę pchały się do przodu. Być może jest to zgodne z hasłem, które pojawiło się tuż przed masą (a które bardzo mnie zdziwiło), że "strefa rodzinna jest dla (...) znajomych, którzy chcą porozmawiać", ale w takiej sytuacji przejazd masowy składa się kolejno z zabezpieczających oddzielonych flagą od strefy "rodzinnej", za która jedzie kilka osób, które nie mają z kim porozmawiać.


Zbliża się masa majowa, kiedy pojawi się jeszcze więcej osób i przy aktualnej organizacji wszelkie problemy dodatkowo się nasilą.

kasia

poczułam się wywołana do odpowiedzi, co do ,,ciotek", to byłam tylko ja,inne nie mogły przyjechać,  trudno w jednej chwili wytłumaczyć nowym osobom o co chodzi, jak widać wymaga to wprawy, co do chłopaka który miał ubraną kamizelkę sektora  rodzinnego , było to zrobione w celu oddzielenia  od osób niedowidzących i niewidomych, które jechały za flagą

Seba

Co do forum - to nie jest forum BMK, tylko bydgoskich rowerzystów. Stowarzyszenie nie odpowiada za informacje zamieszczone na nim. Zwyczajowo są tu zamieszczane linki do zapowiedzi BMK i tyle. To, czy tu jest ruch, czy nie, to nie jest nasza sprawa, ale administratora.


Głównymi kanałami informacji jest strona i facebook. Na stronie informacja o zmianie miejsca startu pojawiła się w połowie lutego.


http://masa.bydgoszcz.pl/archiwum/280-10-lat-bmk-podsumowanie-i-czas-na-zmiany


Co do zabezpieczenia - zasada Masy zawsze była jedna: organizatorem Masy jest Masa. To jak wygląda zabezpieczenie i cały przejazd jest uzależnione od ilości osób, które są w akcję bardziej zaangażowane. Jestem świadomy tego, że problemy się nasilą, dlatego cały czas szukamy osób, które przyjmą postawę bardziej czynną. Znalezienie takich, które chcą za darmo poświęcać swój wolny czas staje się jednak coraz trudniejsze. Jeśli jednak występują jakieś problemy w trakcie przejazdu, to trzeba je zgłosić na przejeździe tak, żebyśmy odpowiednio zareagowali. Naszym przywilejem jest to, że możemy usunąć z przejazdu osoby, które nie stosują się poleceń, a za takie zachowanie można uznać wjeżdżanie w sektor rodzinny bez dzieci.