Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Poszukuję pomocy przy odpowietrzaniu hamulców Avid Juicy 5 (zapłacę ;))

Zaczęty przez brys, Kwiecień 13, 2014, 16:48:07

« poprzedni - następny »

brys

Witam serdecznie

    Sprawa jak w temacie. Bardzo proszę o pomoc - kupiłem kilka lat temu rower Unibike Underground Zone One, fabrycznie posiada on zamontowane hamulce Avid Juicy 5. Wszystko działało pięknie do czasu wymiany dętki w tylnym kole, podczas której tylny hamulec został nieopatrznie wciśnięty. Od tego czasu nie działa on tak jak powinien - kiedyś łapał bardzo twardo, nagle, momentalnie zatrzymywał koło, od tamtego czasu zrobił się po prostu miękki. Przedni działa tak samo dobrze jak przy kupnie, różnica jest wyczuwalna bez problemu.

Wg mnie hamulec na 100% jest zapowietrzony, jednak niestety serwisy rowerowe z naszych okolic boją się odpowietrzania jak ognia. Zaliczyłem już serwis w Solcu Kujawskim (nie podejmują się w ogóle serwisu hamulców hydraulicznych), serwis rowerowy w Focus Mall, serwis rowerowy w sklepie Olimpia na Gdańskiej (tam kupiłem rower), a w akcie rozpaczy zaliczyłem nawet główną hurtownię/serwis Unibike w Bydgoszczy. Wszędzie próbuje się ze mnie zrobić przewrażliwionego idiotę - słyszałem, że oni by z tym nic nie robili, bo skoro hamuje, to lepiej nie ruszać. Jedynie wymieniono mi niepotrzebnie klocki hamulcowe - i tak nic to nie dało. Niestety jestem względnie perfekcjonistą i przez ten niedziałający hamulec prawie wcale nie jeżdżę na powyższym rowerze, po prostu każda przejażdżka przypomina mi o tej sprawie i tylko się denerwuję, że NIKT nie potrafi odpowietrzyć hamulców w rowerze, nawet autoryzowany serwis!
Z tego co wiem potrzebny jest zestaw do odpowietrzania składający się z dwóch strzykawek i wężyków + wiedza, jak to zrobić. Ja niestety jestem zbyt atechniczny i wolałbym zostawić to komuś z odpowiednimi umiejętnościami.

Ale w skrócie - poszukuję kogoś z województwa kujawsko-pomorskiego, kto potrafi to zrobić. Może być to salon, serwis, prywatna osoba, ktokolwiek, byle potrafił. Oczywiście normalnie za powyższą usługę zapłacę, a rower dowiozę i odbiorę w wyznaczonym terminie.

Pozdrawiam i liczę na uzyskanie pomocy od braci rowerowej, która zrozumie mój dramat ;)

Grundi

Kolego, czy odwiedziłeś tylko te "serwisy" które wypisałeś?

zabrakło na tej liście wg mnie podstawowego serwisu czyli centrum rowerowe na Fordońskiej ( przy galerii pomorskiej)

popatrz też w moim wątku o przygotowaniu roweru do sezonu

i musiałbyś podzwonić po "domowych" serwisach, jeśli chcesz to mogę podpytać "mojego serwismana " czy takim czymś się zajmuje,

brys

Grundi, dzięki za zainteresowanie tematem!

Sprawę załatwiałem na początku poprzedniego sezonu - wiem, że dzwoniłem do wielu serwisów i część po prostu nie chciała się podejmować - nie pamiętam wszystkich, z którymi się kontaktowałem. Zgodnie z Twoją poradą - zadzwonię jutro do tego Centrum Rowerowego na Fordońskiej.

Jeśli mógłbyś podpytać swojego serwismana to byłbym bardzo wdzięczny, zawsze większe prawdopodobieństwo, że znajdzie się ktoś kompetentny.

Grundi

w CR powinni pomóc, są tam specjaliści z pierwszej klasy :-)

z uwagi na niedzielę dziś mu dam spokój ale jutro podpytam o szczegóły z samego rana i dam znać jak się czegoś dowiem,

Grundi

Niestety mój magik rowerowy nie posiada odpowiedniego sprzętu do odpowietrzenia hamulców, jak mu wspomniałem o strzykawkach i wężykach to zapytał czy ma odpowietrzyć hamulce w miarę profesjonalnie czy tylko skasować $ :-)

brys

Grundi, z CR trafiłeś w dziesiątkę - chcą się podjąć i w razie czego mają nawet dostęp do części, jutro odstawię sprzęt.
Trzymajcie kciuki, dam znać, co z tego wyszło ;)

Grundi

Cieszę się że mogłem chociaż tak pomóc,

Daj znać czy dali radę pomóc i czy wykonali usługę zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.

brys

Rower odebrany z CR, hamulec działa jak nowy, bardzo dziękuję za pomoc :D

Grundi

cieszę się że chociaż tak mogłem pomóc :-)

ogólnie ile czasu czekałeś " w kolejce"? ile czasu im zajęło ogarnięcie tematu serwisowego?

brys

Hmm.. ogólnie już z początku powiedziałem, że nie zależy mi bardzo na czasie. Z racji, że było święto, weekend itd. to rower ogólnie stał w serwisie tydzień, jednak sama naprawa została wykonana wg moich informacji w ciągu kilku godzin w dniu odbioru :)