Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

DZIŚ! spotkanie w sprawie drogi rowerowej w Opławcu

Zaczęty przez w4b, Luty 06, 2012, 11:48:02

« poprzedni - następny »

w4b

Ważą się losy drogi rowerowej, więc kto może warto by przybył.
Spotkanie z Radą Osiedla  w świetlicy szkolnej. Szkoła mieści się na wysokości ul. Meysnera
06-02-2012 (poniedziałek)
godzina 19:00

wiem że późno ale dopiero się dowiedziałem konkretów.
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

buldi.nic

Skąd masz te informacje? Jakiesz szczegóły co do sprawy?

Kurcze, W4b będziesz? Ja nie mogę przybyć bo mam spotkanie własnej Rady Osiedla :/

bir

Spotkanie odbyło się dziś o czym członków Społecznego Zespołu Doradców ds Komunikacji Rowerowej informowałem w sobotę kiedy sam dowiedziałem się więcej.

Temat będzie szerzej poruszany ponieważ dotyka zarówno mieszkańców jak i rowerzystów. Chodzi o DDR na ul. Opławiec. Ze względu, że zasoby terenowe są zbyt małe i wymagało by to odebrania gruntów mieszkańcom Ci są za tym, żeby puścić ją pod lasem.
"Miasta nie składają się tylko z domów i ulic, ale z ludzi i ich nadziei"  św. Augustyn

buldi.nic

Masz jakieś projekty? Możesz nam je pokazać? Dać swoje uwagi?

Szkoda, że info. o spotkaniu nie pojawiło się wcześniej np. na fb pełnomocnika :(

Piochu

Właśnie, masz jakieś szczegóły bo tereny mi szczególnie bliskie. Stąd też jeśli to nie będzie asfalto-gładko-rozściełaczem to sensu zbytnio tam nie ma, a i ta opcja jest dyskusyjna.
Kiedy jest kolejne spotkanie kiedy będzie można sięczegoś dowiedzieć/wypowiedzieć/ustosunkować/zmienić/poprawić ??
Masz prawo milczeć, a wszystko co powiesz użyję przeciw Tobie ;)

bir

Problemem nie jest fakt czy będzie asfaltowa (taka jest planowana na całej długości) ale fakt o którym napisałem wcześniej: konieczność zabrania gruntów. Termin spotkania będzie zależal m.in. od G14. Możliwe, że będzie organizowane osobne spotkanie z mieszkańcami. Ale o tym musi zdecydować zdmikp i prezydent.
"Miasta nie składają się tylko z domów i ulic, ale z ludzi i ich nadziei"  św. Augustyn

Grzehu

Konieczność zabrania gruntów i to, że droga będzie niektórym mieszkańcom przebiegać 1-2 m od okien domu.

buldi.nic

A jakieś aktualne projekty? W sensie wizja zaproponowana mieszkańcom oraz druga rzecz alternatywne rozwiązanie. Może udało by się zaproponować jakąś alternatywę :)

Piochu

Ulica Opławiec w oryginale proponowanym przez ZDMiKP miała dostać chodnik po obu stronach i DDR po stronie południowej (po stronie rzeki) nie mniej jednak ze względu na dużą ilość pkt kolizyjnych z wyjazdami z posesji oraz konieczność wykupu większej powierzchni działek od ludzi tam mieszkających projekt został odrzucony przez Radę Osiedla po sugestiach G14 + pełnomocnika.

Przyjęta alternatywa to brak wydzielonej DDR, uspokojenie ruchu i korzystanie z jezdni przez rowerzystów. Skutek? Brak niewygodnej DDR która i tak by uniemożliwiała osiąganie rozsądnych prędkości bez tych wrednych wyjeżdżających samochodów i prawdopodobnych różnic wysokości DDRki przy tych wyjazdach.

Masz prawo milczeć, a wszystko co powiesz użyję przeciw Tobie ;)

bir

Mała korekta.

Pełnomocnik nie odrzucił żadnej z koncepcji. Są dyskutowane trzy:

-z drogą rowerową
-bez drogi rowerowej z chodnikiem po dwóch stronach
-bez drogi rowerowej z chodnikiem po jednej stronie

Koncepcja z drogą rowerową ma jak najbardziej sens: jest to droga zbiorcza, z ruchem autobusowym, która prowadzi przez całe osiedle. Mieszkańcy ulicy są przeciwni koncpecji z drogą dla rowerów ze względu na działki. Niestety na spotkanie które odbyłem podczas zebrania Rady Osiedla nie przybyli żadni mieszkańcy z innych ulic (niestety wielu pewnie w ogólnie nie wie o problemie. Więc nie ma pełnej opinii z osiedla.
"Miasta nie składają się tylko z domów i ulic, ale z ludzi i ich nadziei"  św. Augustyn

Piochu

Przepraszam za błąd, widać zbyt jednoznacznie zrozumiałem przebieg i zwieńczenie spotkania ;).
Masz prawo milczeć, a wszystko co powiesz użyję przeciw Tobie ;)