Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Po 94. Masie Październikowej

Zaczęty przez Seba, Październik 28, 2011, 21:16:22

« poprzedni - następny »

Seba

Jakie wrażenia? Osobiście cieszę się, że pogoda dopisała. Frekwencja na 130 osób (bo kilka osób dołączyło się na trasie)

damianpia

Pierwszy raz jako zabezpieczający, i poszło całkiem spoko, bardzo udana masa ;) Dzięki wszystkim i do następnej!
;)

PanF4

dziękuje wszystkim,szczególnie Pięknej Płci która dzielnie poszerza grono rowerzystów!Hmmmm?EKIPIE ZABESPIECZAJĄCYCH!!!!!!!!!Dawali rade!!!!!A ORGANIZATOROM I DZIELNYM KAMERZYSTOM I FOTOGRAFOM?-Też,przez duże T!Pamiętajcie ORGANIZATOREM PRZEJAZDU JEST KAŻDY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!TRZEBA CHCIEĆ ŻEBY ... !!!!!Pozdrawiam i do następnego.

Danielasty

szkoda że płeć piękna już ma partnerów ;d

PanF4

Cytat: Danielasty w Październik 28, 2011, 22:20:02
szkoda że płeć piękna już ma partnerów ;d
też mnie to smuci
:( obecnie jestem sam i szukam kobiety rowerowej ale bydgoska masa niestety nie posiada kobiet stanu wolnego!-dlaczego bo to ....!!!może badoo :)

Seba

Też na to zwróciłem uwagę :P przy lepszej okazji trzeba zrobić wyroby miss albo randkę w 5 minut :P

A takie pytanie - kto wrócił do domu z kamizelką naszą? Jednej brakuje

adam1992

Było świetnie :D pogoda dopisała frekwencja również,a do tego w końcu oddałem obiecane nakrętki  ;D

q84_fH

Przyznać się kto zwinął mi kamizelkę z napisem "PKP Cargo"!

Danielasty

a kiedy będą fotosy? April! dostajesz minusa za brak odrobionego zadania domowego ;D

w4b

Cytujprzy lepszej okazji trzeba zrobić wyroby miss

Świetny pomysł... ale to może na wiosnę ;)
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

mvg (Michu)


damianpia

proponuje taki wpis w regulamin, że kandydatki miss obowiązkowo prezentują się w strojach bikini ]:->
;)

Danielasty

nie prawda, przykładem są tu kobiety w Toruniu na masie, że nie trzeba być w bikini żeby wybierać miss, Kuba coś o tym wie ;D

3w1

Witam
Yes, yes, yes!!!, jak powiedział jeden ze znanych polityków swojego czasu, w końcu męskie grono masowiczów zauważyło, że KOBIETY też na masy jeżdżą!!!, a ja jestem jedną z nich, jeżdżę od dwóch lat- tak na marginesie. Tylko skąd ten pesymizm, że wszystkie kobiety masowiczki są zajęte?????, pytaliście?, bo ja zauważyłam, że nie wszystkie jadą z facetami...... Poza tym masa jak zawsze udana, wróciłam pełna energii i na naprawdę dobrze się bawiłam. Oddałam nakrętki jerremu, będę zbierac dalej, tylko czy na listopadową masę przyjadę to nie wiem, bo jakoś jazda w deszczu mnie nie kręci.
Ten pomysł z wyborami miss mnie rozbawił i to jeszcze w bikini (ach jakie to męskie- z całą sympatią dla wszystkich XY) :), ja mam trochę inny pomysł można by zorganizowac masę pod hasłem "poznajmy się lepiej masowicze", bo osobiście kojarzę twarze osób, w tym organizatorów i zabezpieczających masę, ale prawda jest taka, że poza Wojtkiem Bulandą, o którym czytałam w gazecie to o innych osobach nic nie wiem, nawet imion waszych nie znam, więc takie połączenie masy z prezentacją siebie można by zorganizowac, oczywiście na wesoło, jakieś kalambury można by urządzic..... Może też przez to, że was nie znam wczoraj zabrakło mi odwagi by podejśc i pomysł co do "cudownych żółtych przycisków" przedstawic.  ;)
Mam pytanie a co ze zdjęciami z wrześniowej masy?, czy ktoś może je robił?, chętnie bym obejrzała.
Miłego wieczoru, pozdrawiam. Ania

Fracek

Było SUPER!!!
Mojemu koledze też się bardzo podobało i powiedział, że za miesiąc też postara się przyjechać. Trasa też SUPER!!! ;p
A czy będzie Policja?

Danielasty

każdy bardziej zna po ksywkach niż po imionach, ja jeżdżę juz prawie 2 lata na masy a imion i tak nie znam, po za tym do nie których mówić po imieniu z deka dziwnie, np ja lubię  jak wołają do mnie Danielasty aniżeli Daniel. Co do dziewczyn, widać że zajęte, to że nie jeżdżą z facetami razem to nic nie znaczy ;D nie będę mówił kto z kim, ale sporo osób wczoraj jechało osobno :) Poznać się można np wyskoczyć na piwko do jakiegoś baru, ostatni wypad uważam za udany ;D bo się gadało o mieczach obusiecznych i oburęcznych ;D. Zdjęcia April ma kolejnego minusa za brak odrobionego zadania domowego!

buldi.nic

Cytat: Fracek w Październik 29, 2011, 20:05:41
A czy będzie Policja?
Postaramy się zadbać o to by policja była również w listopadzie ;)

Pomysł z przedstawianiem się na wesoło i kalambury świetny - zresztą jak i wybory miss w bikini :P - myślę, że dobrą okazją do zorganizowania takiej integracji było by wspólne ognisko po masie w miesiącu wiosennym. Oprócz listopadowej masy, będzie jeszcze okazja zintegrowania się, jak w ubiegłym roku na spotkaniu opłatkowym bydgoskich rowerzystów, które będzie również zakończeniem pewnej akcji, ale o tym później ;)

W sprawie przycisków to albo śmiało być do działu z bublami albo "jak mogę zdziałać" o ile ma być to bardziej happening aniżeli pismo :)


A wracając do komentarzy "po masie" - pogoda nam tym razem dopisała z czego trzeba się cieszyć :)

w4b

Cytujja mam trochę inny pomysł można by zorganizowac masę pod hasłem "poznajmy się lepiej masowicze", bo osobiście kojarzę twarze osób, w tym organizatorów i zabezpieczających masę, ale prawda jest taka, że poza Wojtkiem Bulandą, o którym czytałam w gazecie to o innych osobach nic nie wiem, nawet imion waszych nie znam, więc takie połączenie masy z prezentacją siebie można by zorganizowac, oczywiście na wesoło, jakieś kalambury można by urządzic..... Może też przez to, że was nie znam wczoraj zabrakło mi odwagi by podejśc i pomysł co do "cudownych żółtych przycisków" przedstawic. 

Nie wiem czy usłyszałaś zaproszenie (było kierowne do wszystkich!) na "after party" które służyło właśnie takim celom czyli poznania się.
Od czasu do czasu robimy wycieczki rowerowe oraz spotkania nierowerowe (piesze :D), które sprzyjają włąśnie integracji i poznawaniu kto jest kim ;)
Warto zaglądać na forum, na pewno nie raz jeszcze taka okazja się pojawi. Rowerzyści to przyjazna brać więc nie ma się nas bać :)
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

sabina89

Masa jak zwykle całkiem spoko, ale nie dotrwałam do jej końca. Odbiłam na Skłodowskiej, ale widziałam Was jeszcze na r. poznańskim i żałuję, że nie nagrywałam tam tego momentu skręcania Masowiczów w kierunku ST...
Mało dzwonków, sporo światełek, 130 luda, kilku przebierańców (+)
Czy w przyczepce poleciała klasyczna muzyka, czy mnie uszy myliły? Co xagusiakx cięła przy łuczniczce (wąskie paseczki)?

Cytat: w4b w Październik 29, 2011, 20:28:16Rowerzyści to przyjazna brać więc nie ma się nas bać :)
Poeta się znalazł. "nie ma co się nas bać"
Zapraszam do polubienia ---> http://www.facebook.com/SabinaFireshow :)

q84_fH

Cytat: sabina89 w Październik 29, 2011, 21:04:01Czy w przyczepce poleciała klasyczna muzyka, czy mnie uszy myliły?
Być może to był duch Gabriela Fauré unoszący się gdzieś pomiędzy rowerzystami, bo tym razem przyczepka nie miała monopolu na wydawanie dźwięków.

April

Ja Wam dam za te minusy :P
Czekać cierpliwie w przeciągu pół godziny będzie link :)

mvg (Michu)

#21
Wypowiem się jeszcze nt. ewentualnych wyborów miss. Jako facet, ekhm pewnie się narażę innym, ale nie oponuje za bikini (myślę, że damianpia sobie częściowo żartował?), bo bardzo tak bardzo nie trzeba się rozbierać, aby podkreślić atuty, urodę. Wystarczy np. zwykłe wdzianko rowerowe czyli getry i obcisła koszulka, które miażdżą nawet bikini. Taki strój ma większy związek z rowerem, niż bikini. W grę w chodzi także taki strój codzienny. Do wyboru do koloru :).

Co do Masy:
Podobnie jak poprzednicy podziękowania za ładną pogodę. Nie wiem jak tego dokonaliście, ale musicie tak robić co miesiąc ;). Przy Łuczniczce, na Starym obserwowałem i słuchałem ludzi i wydawało mi się, że atmosfera wśród działaczy jest bardziej przyjazna - nie było wycieczek osobistych na forum publicznym (na wrześniowej mnie nie było, po sierpniowej miałem mieszane uczucia). Nawijka Buzona jak zwykle przyjemna. Chłopak nadaje się do tego, ma talent. Podobało mi się, że ta masa miała jakiś cel. Nie wspominałem tego wcześniej, ale przyznam, że mi tego brakowało. Na początku odczyt Wojtka, na końcu również odczyt i zbieranie podpisów pod słusznym rowerowym celem.

Czekam na zdjęcia :).

kris_bdg

To i słów kilka od Wujka Wilka;)
Masa Październikowa była bardzo miłym doświadczeniem i teraz chciałem się nimi podzielić:

- Podziękowania dla osób zabezpieczających, którzy spisali się w tych trudnych warunkach.
- Osobne podziękowania dla Buzona, za mam nadzieję dobry kontakt na falach radiowych oraz Pelusa za dzielne towarzyszenie mi na końcu stawki.
- Bardzo podobały mi się przebrania niektórych rowerzystów;)

Brakowało mi tylko dwóch rzeczy: prędkości, która czasem na końcu stawki wynosiła 5 km/h oraz hasła "Rowery w górę"

Tyle w kwestii moich odczuć;)

Do zobaczenia na trasie :)

buzon

Po 1. Dziękuję wszystkim pomagającym w zabezpieczeniu trasy, którym nie miałem okazji podziękować osobiście! No i Krzysiowi osobno, za cudowny kontakt radiowy :P

Po 2. Na masę za miesiąc oczywiście zapraszamy również policję :P
Kontaktuj się ze mną przez [email][email protected][/email], telefon albo grupę Velo Bydgoszcz na fejsbuczku

April

#24
https://picasaweb.google.com/100869181195320774386/94HalloweenowaMasaKrytyczna
Fotki :)

Dodam tylko, że zrobiłam około 170 zdjęć wywaliłam 30 fatalnych, i z tych pozostałych wybrałam te najlepsze, więc jeśli ktoś, wie że to ja robiłam mu zdjęcia to proszę dać znać to rozsyłam mailem pozostałe :)

kris_bdg

Wnoszę o "Masowe" odpuszczenie grzechów Użytkowniczce April ;)

Seba

Co do pań - swego czasu na fejsbuku powstał profil, który udowodnił, że płeć piękna najlepiej wypada na rowerze, nawet bez bikini i tego się trzymajmy ;)

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.122105337849965.17302.121911047869394&type=3

Co do integracji, to zgodzę się, że najlepsze są wycieczki, bo zazwyczaj przyjeżdża tyle osób, że można z każdym się poznać. Kiedyś pomysł zrobienia galerii Masowiczów, ale najlepiej poznać kogoś osobiście niż na zdjęciu ;)

adam1992

Jedyne czego mi brakowało to tekstów rodem z PRLu ;D.Można wiedzieć ile osób się podpisało?ostatni komunikat jaki słyszałem to chyba koło 50 podpisów.

DarekW

Było więcej ja byłem chyba 62 ;)
A co do masy faktycznie jedna z bardziej udanych jeśli można takie w ogóle wyróżnić.. noooo zabrakło rowerów w górze ale następnym razem osobiście tego dopilnuję :P
Wspaniała pogoda jak na tę porę roku, fajna frekwencja ponad 130 osób, CORAZ WIĘCEJ KOBIET. Odbyłem nawet międzyczasie kurs latania z instruktorem PanF4 :D :D   
Ale co mnie zaskoczyło to pomiar prędkości suszarką na czyżkówku przy powrocie, niestety nie zauważyłem chłopaków i zabrakło mi do pełnej satysfakcji 10km/h :P ale i tak byli dość zaskoczeni :D :D

Podsumowując, czekam na kolejną masę. 8)
Pozdrawiam. 

3w1

Zaproszenie na "after party" słyszałam, tylko co zrobic z rowerem?????, przecież go na ulicy nie zostawię na noc, bo chyba rano nie byłoby po co wracac. Jakbym wiedziała wcześniej to można by coś wykombinowac w tej kwestii.
Osobiście poznając kogoś wolę mówic po imieniu niż używac ksywek- tak to mówiłam w liceum, czyli jakiś czas temu  ;).
Podziękowania dla zabezpieczających przejścia dla pieszych, bardzo dobry pomysł, dzięki temu żaden "cierpliwy inaczej" pieszy nie wchodził pod koła, jak było poprzednio.
Ania

w4b

#30
Cytat: 3w1 w Październik 30, 2011, 08:02:04
Zaproszenie na "after party" słyszałam, tylko co zrobic z rowerem? ??? ?, przecież go na ulicy nie zostawię na noc, bo chyba rano nie byłoby po co wracac. Jakbym wiedziała wcześniej to można by coś wykombinowac w tej kwestii.
Opcje były 3: zapytać o adres i przyjechać bez roweru, zostawić rower na przechowanie do dnia następnego albo ograniczyć się do pizzy i cocacoli ;)
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

buzon

Z przejściami dla pieszych jest taki problem, że po prostu brakuje ludzi do obstawy. O problemie wiemy i staramy się go minimalizować, ale obecny stan osobowy nie rozpieszcza wolnymi rękami(lub nogami) do pracy.
Kontaktuj się ze mną przez [email][email protected][/email], telefon albo grupę Velo Bydgoszcz na fejsbuczku

Piochu

Tadammmm tarammmmm:

Aprilko oto nadszedł dzień gdzie i Ty dostajesz Skrzatowego Plusika !!  ;D Za ładne zdjęcia  i uśmiechniętą mordke :D
Co do pomysłu z MISS w ciuszkach rowerowych... no cóż mój Stworek mi ostatnio zakosił moje i było, było było... Ekhem  8)
Problem z Afterem i rowerem nie występuje bo rowery były w zadaszonej ogrzewanej, przechowalni która pomieściła ot coś koło 15 rowerów bez problemu. W przyszłości? Zawsze znajdzie się ktoś z łańcuchem który zapnie 2,3 rowery i wszyscy są bezpieczni. Wystarczy się przemóc i pojechać z nami :)

A hasło "ROWERY W GÓRĘ" było... przecież dałem znać i część postąpiła właściwie :D
Masz prawo milczeć, a wszystko co powiesz użyję przeciw Tobie ;)

kris_bdg

W takim razie jutro umówię się na wizytę u laryngologa ;)


Seba

Zabrałem się za relację w końcu - czy tylko April robiła zdjęcia?

3w1

Witam!
Pod linkiem zamieszczonym przez April odnośnie zdjęć z październikowej masy nie znalazłam siebie na fotkach, a z tego co pamiętam to fotkę April mi zrobiła, no chyba że wyszłam tak "pięknie", że nadawało się to tylko do skasowania  ;). Czy jest  jednak możliwość otrzymania fotek na e-maila?.
Pozdrawiam. Ania 

April

Jest szansa - tylko ja nie wiem jakie mam przesłać, bo przykro mi Aniu, ale nie kojarzę Cię :(

3w1

Witaj April
Nie szkodzi, że mnie nie kojarzysz, bo przecież jestem jedną z masowiczek, ale nie jedyną :). Jeżdżę zawsze na zielonym rowerze, na ostatniej masie byłam ubrana cała na czarno- polar i sportowe spodnie, przez pewien czas miałam założony zielony bezrękawnik, no a poza tym zawsze mam czerwony plecak bergsona. Jakbyś mnie na którymś zdjęciu znalazła i przesłała to było by mi miło. Z góry dziękuję, pozdrawiam. Ania