Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Nowa DDR do PKP

Zaczęty przez Seba, Listopad 28, 2012, 23:35:45

« poprzedni - następny »

Seba

Wkleiliśmy już wszędzie, a tu zapomnieliśmy :) nowa droga oddana do użytku i 30 bubli, czyli inwestycje po bydgosku...


http://masa.bydgoszcz.pl/archiwum/225-tramwaj-do-dworca-pkp-a-infrastruktura-rowerowa

Flora

Most na Focha i przejazd Dworcową to rzeczywiście tragedia. Jadąc ostatnio do dworca starałem się korzystać z nowej ścieżki, bo spodobał mi się osobny pas dla rowerów na moście przy ulicy Garbary, ale w drodze powrotnej poddałem się i zasuwałem razem z samochodami. Kilka rzeczy z opracowania ma sens, ale są też buble wyszukane trochę na siłę jak trasa przy Multikinie czy wysoki krawężnik przy zjeździe z Dworcowej na most.

Lord Golem

Cytat: Flora w Listopad 29, 2012, 08:45:00
Most na Focha i przejazd Dworcową to rzeczywiście tragedia. Jadąc ostatnio do dworca starałem się korzystać z nowej ścieżki, bo spodobał mi się osobny pas dla rowerów na moście przy ulicy Garbary, ale w drodze powrotnej poddałem się i zasuwałem razem z samochodami. Kilka rzeczy z opracowania ma sens, ale są też buble wyszukane trochę na siłę jak trasa przy Multikinie czy wysoki krawężnik przy zjeździe z Dworcowej na most.

ale ten krawężnik na Dworcowej jest za wysoki, podobny problem jest z przejazdem przez Unii Lubelskiej,

buldi.nic

Może wydawać się, że "na siłę", ale z drugiej strony czy przy nowej inwestycji wartej 80 mln, przy udziale pieniędzy unijnych powinniśmy zgadzać się na jakiekolwiek błędy w projektowaniu i wykonaniu? Wydaje mi się, że nie bo zgodnie z tym co mówi Prezydent Bruski - mieszkańcy za to płacą i z tego korzystają.

mvg (Michu)

#4
Buldi ma racje. Kasa niemała. Miasto nie powinno odbierać takich bublowych inwestycji. Ewentualne poprawki będą na koszt ZDMiKP - czyli koszt miasta?

Wrzucenie rowerzystów na chodnik na Dworcowej to jakieś nieporozumienie. Brak zjazdów koszmarek. Kiedy byłem tam załatwiać sprawy musiałem przeprowadzić rower po zebrze na wysokości Invest Banku żeby zjechać później na jezdnię i skręcić w Rejtana... Chciałem raz jechać tam zgodnie z przepisami ;).

buldi.nic

Hehe... najgorsze jest to, że nikt tych poprawek naprawiać nie ma zamiaru bo takie były założenia Urzędu Miasta tj. UM uznał, że to nie są buble czy usterki a dobrze wykonany projekt. ;)

April

Ok, a może jakaś akcja informacyjna dla mieszkańców: po której stronie mostu mają chodzić? Chyba, że mamy taki duży odsetek samobójców, chcących skakać z mostu... Jest na czerwono, jest znak, jest namalowany znak, a kurcze muszą iść zobaczyć widok po drugiej stronie. Jeszcze przeżyję, jak ktoś chce zrobić zdjęcie - ok, z drugiej strony mostu nie wychodzą takie ładne ;) ale z psem, codzienny spacerek? albo z zakupami? Nie tyle to jest denerwujące, co po prostu niebezpiecznie. Żeby się tam tragedia nie wydarzyła.

buldi.nic

No trzeba po prostu zatrzymywać się i informować.

kris_bdg

Zatrzymywać i informować (nawet w formie pisemnej) powinna Straż Miejska, skoro tak gonią rowerzystów na chodnikach, niech zajmą się tym jednym z niewielu jako-tako wykonanych odcinków DDR w naszym mieście na prawach powiatu :P

April

Cytat: buldi.nic w Listopad 29, 2012, 20:10:38
No trzeba po prostu zatrzymywać się i informować.
Acha, liczyłam, że jak Stowarzyszenie taki raport przygotowało to i pomysły co można poprawić, usprawnić, gdzie poprawić bezpieczństwo, przyjmie i będzie chciało realizować swoje zamierzenia statutowe... ale ok. Lepiej po prostu się zatrzymywać i informować.

buldi.nic

Cytat: April w Listopad 29, 2012, 22:52:00
Acha, liczyłam, że jak Stowarzyszenie taki raport przygotowało to i pomysły co można poprawić, usprawnić, gdzie poprawić bezpieczństwo, przyjmie i będzie chciało realizować swoje zamierzenia statutowe... ale ok. Lepiej po prostu się zatrzymywać i informować.
Hę???
Trochę Aniu zmieniłaś wątek. Poruszyłaś problem wchodzenia pieszych na DDR a z tym raczej mało można zrobić po przez poprawę, usprawnienie, ect... Mamy tam zmieniony kolor oznakowania, mamy wyodrębniony ciąg pieszy, oznakowanie pionowe i poziome. Co proponujesz więcej by piesi nie wchodzili na DDR?
Jedynym rozwiązaniem - oprócz oczywiście zwiększenia ruchu rowerowego, który spowoduje, że pieszy realnie będzie czuł się na DDR jak na jezdni a nie na chodniku (przykład z Kopenhagi) - jest "łapanka" i informowanie.

Natomiast jeżeli chodzi o całość "bubli", które opisało Stowarzyszenie to oczywiście będziemy słać sygnalizować w Urzędzie Miasta potrzebę poprawy. Szczególnie jeżeli chodzi o wjazd/zjazd na Focha bo z takim rozwiązaniem jak ciąg pieszo-rowerowy na Dworcowej to ciężko by coś zawalczyć - niestety.

denis88

Cytat: kris_bdg w Listopad 29, 2012, 20:19:37
Zatrzymywać i informować (nawet w formie pisemnej) powinna Straż Miejska, skoro tak gonią rowerzystów na chodnikach, niech zajmą się tym jednym z niewielu jako-tako wykonanych odcinków DDR w naszym mieście na prawach powiatu :P

Rowerkowcy się wszędzie wpierniczają po chodnikach. Jakieś ściganki to na aswalt a nie popierniczać po bruku. Bez sensu zupełnie.

mikusbdg

Ja mam pytanie. Możliwe jest puszczenie DDR po torach (oczywiście jak nawierzchnia temu odpowiada, a nie jak jest tak, jak na dworcowej...)? Jest to w ogóle gdzieś praktykowane?

Lord Golem

Zagranicą raczej tak, w Polsce próbowano w Warszawie ale chyba były protesty i nie wiem czy nadal jest ten pas.





mikusbdg

Teraz już chyba za późno na takie dyskusje (między innymi rodzaj nawierzchni pomiędzy torowiskami i na torowiskach), ale porozmawiać możemy.


Jak wy się zaopatrujecie na takie rozwiązanie właśnie na ulicy Dworcowej? Zamiast obecnego rozwiązania, DDR po torowisku w kierunku dworca? Nie jest to długi odcinek, więc opóźnień by nie powodowało zbytnich, a komfort dla rowerzystów i pieszych byłby dużo większy (duże natężenie ruchu pieszych na tym odcinku).