Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

[INFO] Oświetlenie

Zaczęty przez DNF, Wrzesień 05, 2011, 19:58:52

« poprzedni - następny »

q84_fH

DNF, albo ktokolwiek: czy macie może jakąś ciekawą optykę do diod Cree Xlamp XP-G na 14mm podłożu? Mam dwie sztuki, i zbudowałem sobie z nich lampkę zasilaną z dynama. Dynamo generuje 0,5 ampera prądu, co pozwala świecić tym diodą z około 1/2 maksymalnej jasności (teoretycznie  193.1 lumenów każda, za to nieskończenie długo, ponieważ nie jestem ograniczony żadnymi bateriami) niedługo planuję dołożyć do tego zasilanie z akumulatora, co pozwoli mi puścić przez nie 1,5 ampera i osiągnąć maksymalną jasność (463 lumenów każda), gdy będę tego potrzebował np. w kompletnej leśnej ciemności.

Umieściłem je po prostu zamiast zwykłej żarówki w reflektorze. Gołe diody świecą w kącie 120°. Jest to trochę szeroko. Reflektor troszeczkę skupia światło, ale nie jest to rozwiązanie maksymalnie efektywne, ani wystarczające.
Chciałbym dwie soczewki - jedną o szerokim kącie oświetlającą boki, a drugą świecącą w dal. Czy ktoś z Was (wiem, że chyba DNF budował lampki) ma może na składzie coś, co było by odpowiednie, albo ma jakiś namiar gdzie je można dostać?

w4b

#51
q86_fh, zerknij na forum http://www.swiatelka.pl/  tam jest wszystko ;)
Ja kupowałem w swoje soczewki w lediko.com
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

q84_fH

Miałem nadzieję na coś na miejscu, żeby nie płacić za przesyłkę :D

w4b

#53
Cytat: q84_fH w Listopad 24, 2011, 10:39:30
Miałem nadzieję na coś na miejscu, żeby nie płacić za przesyłkę :D
W cuda wierzysz :D
Patrząc na ceny części elektronicznych w lokalnych sklepach to cena przesyłki jest niczym w porównaniu do prowizji :P (Nie wspominając nawet, że mniej popularne części dostępne są tylko na zamówienie)
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

q84_fH

Miałem nadzieję, że DNF, który buduje takie lampki ma odpowiednią optykę, albo robi czasem większe zamówienia. Wygląda na to, że będę musiał zamówić samemu. ;(

DNF

Witam po dłuższej nieobecności :)
Moja propozycja spotkania nadal aktualna, tym razem mógłbym zaproponować inną lampkę.
Również na diodzie XM-L i zasilanie 1x18650.
Po kilku jej testach, mogę zapewnić że jest zacna  8)
Zasięg ok 80-100m, wodoszczelność, jasność na poziomie 800lm, dobre doświetlenie na boki, latarka na rower jak i do ręki :)
Można postawić ją na dupce i używać jako świeczki, na głowicy koronka :)
Możliwość programowania ilości i kolejności trybów! W tym również tylko same stałe jasności beż błyskaczy :)
Cena 130zł za latarkę. Zamówienia w trybie pre-order.
Foto: (zapożyczone, na życzenie wykonam swoje :) )

Pozdrawiam

PanF4

#56
DNF a za ile byś złożył takie coś?(znalezione przez Rafała ŻURAWLEWA)   http://allegro.pl/polski-projekt-custom-lampa-led-rosomak-2900lm-i2530575416.html

Flora

Koszt diód to ok 35zł/szt. z MPCB (25zł za samą diodę), źródło prądowe 3A - 58zł (350mA - 5A + regulacja PWM). Optykę (3 w 1) mozna dostać już za 16zł, a pojedyncze soczewki za 10zł/szt.
Zasilanie najlepiej zrealizować przy użyciu ogniw z baterii do laptopów, ponieważ mają wymaganą tu dużą wydajność prądową (żelowy bezobsługowy się nie sprawdzi, chyba, że będzie wielkości cegły). Koszt nowych jest spory (ok 150zł za 12V/5Ah), ale można się pomęczyć i odzyskać z uszkodzonych zestawów co znacznie obniży koszty.
Pozostaje najtrudniejsze - obudowa.