Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Rolkarz na ścieżce rowerowej

Zaczęty przez VintageElvis, Czerwiec 15, 2011, 12:43:32

« poprzedni - następny »

bastek1989

powiem tak, rowerzyści tez jeżdżą po trzech całym pasem i do tego wolno rekreacyjnie nie ma jak ich ominąć krzyknę lewa wolna i mogę przejechać i nie mam pretensji;)
chce równych praw;p

Lord Golem

Cytat: bastek1989 w Sierpień 09, 2011, 08:16:21
powiem tak, rowerzyści tez jeżdżą po trzech całym pasem i do tego wolno rekreacyjnie nie ma jak ich ominąć krzyknę lewa wolna i mogę przejechać i nie mam pretensji;)
chce równych praw;p

Ale ścieżka jest rowerowa a nie rolkowa, więc nie możesz mieć pretensji jeżdżąc tam na rolkach. Możesz się cieszyć że jeszcze nie wlepia się tam mandatów za taką jazdę.

mariw

Cytat: Lord Golem w Sierpień 09, 2011, 11:51:53
Ale ścieżka jest rowerowa a nie rolkowa, więc nie możesz mieć pretensji jeżdżąc tam na rolkach. Możesz się cieszyć że jeszcze nie wlepia się tam mandatów za taką jazdę.

A już ją oznakowali jako rowerową?

Lord Golem

Cytat: mariw w Sierpień 09, 2011, 11:57:31
A już ją oznakowali jako rowerową?

wydaje mnie się że na początku Hipicznej (tzn. od pętli) i na końcu (tzn. przy Konnej) są znaki pionowe informujące o DDR

zibi_4don

Na pewno jest oznakowana znakami poziomymi. Tak, to też są znaki.

Lord Golem

Cytat: mariw w Sierpień 09, 2011, 11:57:31
Cytat: Lord Golem w Sierpień 09, 2011, 11:51:53
Ale ścieżka jest rowerowa a nie rolkowa, więc nie możesz mieć pretensji jeżdżąc tam na rolkach. Możesz się cieszyć że jeszcze nie wlepia się tam mandatów za taką jazdę.

A już ją oznakowali jako rowerową?

Ponieważ niektórzy mają wątpliwości czy na Hipicznej jest DDR postanowiłem zrobić zdjęcia i je umieścić. Oznaczona jest na całej długości od Osielska aż do pętli tramwajowej




VintageElvis

#56
fotki zdają się być zbędne ponieważ na wstępie wątku zamieściłem filmik który wyjaśniał wszystko w bardzo obrazowy sposób, przypomnę link:

http://vimeo.com/25147061
Jeśli Twoje dziecko pozbyło się tylnego hamulca "wiedz, że coś się dzieje"!!!

anteki

elvis, przewrócisz zię i z roweru spadniesz jeśli przekroczysz tą białą linie?
Czy korona - przepraszam, kask - Ci z głowy spadnie?

Myślęcinek jest terenem rekreacyjnym, dostępnym nie tylko rowerzystom na szczęście, więc bez przesady.

GUMIS

Jadąc przedwczoraj droga rowerową w stronę zródełka musiałem zwalniac bo rolkarze po całym pasie sie rozjeżdzali,czy to tak ma wyglądać.Chcecie aby was tolerować.

VintageElvis

#59
Cytat: anteki w Sierpień 18, 2011, 17:55:10
elvis, przewrócisz zię i z roweru spadniesz jeśli przekroczysz tą białą linie?

nie ja jestem autorem powyższego artykułu-wnioski, reklamacje i uwagi proszę kierować do ustawodawcy ;D Ja jedynie przybliżyłem szanownej widowni "dwojaki" sposób interpretacji prawa  ;D
Pytasz czy spadnę z roweru przekraczając białą linie-pewnie nie jednak na pewno złamię prawo i na pewno narażę pieszych w tym dzieci biegające po chodniku na niebezpieczeństwo. Pytam się w imię czego miałbym to robić? By rolkarz mógł spokojnie łamać przepisy na ścieżce? Zaiste dziwny tok rozumowania  :-\
Jeśli Twoje dziecko pozbyło się tylnego hamulca "wiedz, że coś się dzieje"!!!

bastek1989

skończy ten temat ok bo i tak nic z tym nie zrobicie bić się przecież nie będziemy straż miejska czy policja i tak nic nie zrobi bo by musieli za dużo się nagonić za rolkarzami

WIEM JEST TO ŚCIEŻKA DDR WYSTARCZY KRZYKNĄĆ LEWA WOLNA LUB UŻYĆ DZWONKA A NA PEWNO USTĄPIĘ DROGĘ ;)
NAWET CHĘTNIE DALEJ POTOWARZYSZĘ ZA ROWERZYSTA NA DOBRYM TEMPIE JAZDY

Żółwik

Niestety nie każdy rolkarz ustępuje drogi. Nieraz jeżdżą całą szerokością i jeszcze mają pretensje za zwrócenie im uwagi... Pozatym jak jadę na góralu to jeszcze pół biedy zwolnię, zjadę i przejeżdżając koło niedoedukowanych, chamskich rolkarzy pokażę im "międzynarodowy znak pokoju wg. J. Wędrowycza.", niestety jadąc na ostrym nie zawsze mogę zwolnić, zjazd też wiąże się z niebezpieczeństwem potrącenia pieszego lub pogięcia koła(na większej części DDR jest nadlana tworząc swoisty próg).
Pozdrawiam
Żółw.

Lord Golem

Koniec tłumaczenia się przez rolkarzy że zły asfalt. Dziś położono nowy asfalt na chodniku w Myślęcinku. Od dziś rolkarzy będę przeganiał z DDR.


kris_bdg

Swoją drogą ciekawe jak długo tak ładnie ten asfalt będzie wyglądać;)

mvg (Michu)

Jutro jadę sprawdzić :D. Jeśli jest ładny asfalt na chodniku to można rozpocząć akcję uświadamiającą pod nazwą "przegoń rolkarza z DRR". Oczywiście hasło to żart z mojej strony. Nie ma teraz do tego przeciwskazań. Wielu ludzi z pewnością o tym nie wie. W miłej i kulturalnej atmosferze można to wytłumaczyć :). Przydałaby się ulotka (jakiś obrazek + paragraf z kodeksu drogowego). Mogę podrukować (b-w only).

Lord Golem

kiedyś był na stronie Masy

a ja trochę przerobiłem, można wykorzystać:

http://imageshack.us/photo/my-images/402/ulotkaz.jpg/

bastek1989

no to fajnie, ze jest nowa nawierzchnia. Teraz co rolkarze maja sie pozbyc ludzi ? Pewnie raczej pozostane na drr lub przy jej krawedzi a po za tym sezon dla rolkarzy sie konczy teraz bedzie trzeba zainwestowac w lyzwy :) i nowe szybki rolki na przyszly sezon.

Lord Golem

Cytat: bastek1989 w Październik 07, 2011, 00:20:19
no to fajnie, ze jest nowa nawierzchnia. Teraz co rolkarze maja sie pozbyc ludzi ? Pewnie raczej pozostane na drr lub przy jej krawedzi a po za tym sezon dla rolkarzy sie konczy teraz bedzie trzeba zainwestowac w lyzwy :) i nowe szybki rolki na przyszly sezon.

Chodnik jest co najmniej 2 x szerszy od DDR. A rowerzyści co mają do lasu uciekać?

kita

Na  całym odcinku promenady jest położony asfalt ??

Blondi

#69
A dlaczego my rowerzyści walczymy o ścieżki,a rolkarze używają jak swoje?Niech też powalczą o swoje tory :)
Viola

bastek1989

ja proponuje zamknac temat albo zrobcie jakis regulamin w myslecinku tablice plakat iz rowerzysci tez tam chca jezdzic i jezdza czyli jedzie sobie rolkarz slyszly zza plecow odglos dzwonka lub lewa wolna zjezdza jak najblizej prawej strony  i wszystko w tym temacie:)

Blondi

 Z tego co widzę to znów chcesz zamknąć temat...może kup sobie rower ;)
Viola

bastek1989

mam rower tez nieraz jezdze w Myslecinku i nie przeszkadzaja mi rolkarze po prostu uwaznie ich omijam bo na rolkach jest nieraz trudno z rownowaga nie to co rower.Polecam sprobowac rolki i postawic sie w mojej sytuacji gdzie niekiedy zdazy sie debil jadacy na tzw trzeciego a ja na rolkach nie jest mi tak latwo zahamowac nie to co rowerzysta. A no i pisalem do prezedenta Bdg bo zauwazylem ze tez jezdzi na rolkach czy planuje zrobic w Bdg tor dla rolkarzy. Co by zalatwilo problem:)

Blondi

Mam rolki i nigdy nie wcinałam się na Hipiczną....
Viola

bastek1989

gdzie jezdzisz? jezeli mozna wiedziec ?Bo ja przychodze tam by jezdzic szybko i dlugi dystans.

w4b

Cytat: kris_bdg w Październik 06, 2011, 18:55:03
Swoją drogą ciekawe jak długo tak ładnie ten asfalt będzie wyglądać;)
Robiony z rozściełacza na solidnej podbudowie więc powinien być dobry ;)

btw. Rolkarzom łatwiej poruszać się będzie (zgodnie z prawem mogą jeździć chodnikiem, rowerzyści nie).
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Lord Golem

Cytat: bastek1989 w Październik 07, 2011, 01:29:09
mam rower tez nieraz jezdze w Myslecinku i nie przeszkadzaja mi rolkarze po prostu uwaznie ich omijam bo na rolkach jest nieraz trudno z rownowaga nie to co rower.Polecam sprobowac rolki i postawic sie w mojej sytuacji gdzie niekiedy zdazy sie debil jadacy na tzw trzeciego a ja na rolkach nie jest mi tak latwo zahamowac nie to co rowerzysta.
dlatego na DDR można poruszać się tylko na rowerach


Cytat: bastek1989 w Październik 07, 2011, 01:13:26
ja proponuje zamknac temat albo zrobcie jakis regulamin w myslecinku tablice plakat iz rowerzysci tez tam chca jezdzic i jezdza
wystarczy że istnieje PoRD:
droga dla rowerów – droga lub jej część przeznaczona do ruchu rowerów jednośladowych, oznaczoną odpowiednimi znakami drogowymi (na Hipicznej jest odpowiednie oznakowanie - http://forumrowerowe.bydgoszcz.pl/index.php/topic,1104.45.html )
chodnik – część drogi przeznaczoną do ruchu pieszych --> pieszy – osoba znajdująca się poza pojazdem na drodze i nie wykonująca na niej robót lub czynności przewidzianych odrębnymi przepisami; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej;

Lord Golem

Cytat: kita w Październik 07, 2011, 00:56:00
Na  całym odcinku promenady jest położony asfalt ??

wczoraj jechałem ok 17.00 - to panowie pracowali na wysokości Różopola i nawet sprawnie im to szło

MuadDib

Cytat: bastek1989 w Październik 07, 2011, 01:29:09Polecam sprobowac rolki i postawic sie w mojej sytuacji gdzie niekiedy zdazy sie debil jadacy na tzw trzeciego a ja na rolkach nie jest mi tak latwo zahamowac nie to co rowerzysta.
czy ja dobrze zrozumiałem? wg. Ciebie debilem jest ten kto porusza się zgodnie z przepisami a nie ten który je łamie? ??? jak nie jest Ci tak łatwo zahamować to jeździj wolniej albo po chodniku a nie wyzywaj od debili ludzi dla których ten pas jest przeznaczony...

mvg (Michu)

Jeśli przepisy "mówią", że rolkarze nie mogą poruszać się po DDR to należy się zastosować. Gdyby wszyscy stosowali wolną amerykankę to byłoby ciężko na drogach itp.
My, rowerzyści, też nie mamy lekko.  Ścieżek (takich z prawdziwego zdarzenia oraz pseudościeżek) jak na lekarstwo i często poruszamy się drogami - bywa niebezpiecznie, ale nie można jeździć chodnikami (tam stanowimy zagrożenie dla pieszych). Musisz poruszać się chodnikami. Tor rolkowy nie zmieni mentalności, bo i tak będziesz jeździł DDR. Myślęcinek ma to do siebie, że zazwyczaj dużo tam ludzi. Warto wybadać takie godziny poza "szczytem", kiedy ruch pieszy jest mniejszy :).

bastek1989

przetestowalem namiastki nowej trasy w myslecinku i mozna dojsc do porozumienia z rowerzystami i bedziemy jezdzili drogom dla pieszych chyba ze bede tlumy ludzi to bedzie trzeba sie przezucic na rowerowa;/ niestety

Lord Golem

Cytat: bastek1989 w Październik 09, 2011, 20:29:51
przetestowalem namiastki nowej trasy w myslecinku i mozna dojsc do porozumienia z rowerzystami i bedziemy jezdzili drogom dla pieszych chyba ze bede tlumy ludzi to bedzie trzeba sie przezucic na rowerowa;/ niestety

mam nadzieję że będziesz na to zwracał uwagę innym rolkarzom...

bastek1989

spoko tak wlasnie zrobie! no chyba ze bedzie duzo ludzi to mowie ciezko bedzie z tym pogodzic moze ludzie beda nam schodzic z drogi ale zobaczymy w praniu na wiosne

kita

Coś w ten pas nie wierzę, nie widziałem go mówię wprost,

Lecz teraz było mniej więcej tak, rowerzyści trzymali się wyremontowanej drogi, ponieważ byłą ona gładka i przyjemna, teraz kiedy zrównali i pieszą i DDR coś czuję że więcej rowerzystów będzie jeździło drogą dla pieszych.

W tym roku zacząłem jeździć na rolkach i bardzo dobrze rozumiem rowerzystów, ale również i to że jestem rolkarzem pozwoliło mi zrozumieć ich mentalność, zgadzam się z tym iż w Bydgoszczy nie ma miejsc gdzie rolkarze mogą pojeździć bez łamania przepisów (nie wspominam tutaj o Skate Plaza w Myślęcinku, lecz to nie dla wszystkich).

Myślęcinek jest miejscem dla Bydgoszczy dość specyficznym i zawsze w nim było dużo rolkarzy, rowerzystów o pieszych tego nie zmienimy, lecz jak by trochę pomyśleć i zamiast ulicy Hipicznej
Dostosować przepisy i wyremontować dla ruchu rolkowego ulicę Rekreacyjną to wierzcie mi 95% rolkarzy zrezygnowało by z Promenady.

w Obecnej chwili po ładnym asfalcie przejedziemy 300m i trzeba zawracać bo za duże dziury dla małych kółek rolkowych.

Lord Golem

Cytat: kita w Październik 11, 2011, 23:11:16
Myślęcinek jest miejscem dla Bydgoszczy dość specyficznym i zawsze w nim było dużo rolkarzy, rowerzystów o pieszych tego nie zmienimy, lecz jak by trochę pomyśleć i zamiast ulicy Hipicznej
Dostosować przepisy i wyremontować dla ruchu rolkowego ulicę Rekreacyjną to wierzcie mi 95% rolkarzy zrezygnowało by z Promenady.

w Obecnej chwili po ładnym asfalcie przejedziemy 300m i trzeba zawracać bo za duże dziury dla małych kółek rolkowych.

jest jeszcze kawałek obok zoo, tam też widuję rolkarzy,

co do reszty Myślęcinka - to od czego jest lobby rolkarzy  :P  jak tak wielu rolkarzy to trzeba się zorganizować i coś ruszyć

bastek1989

powiem tak obok zoo da rade jezdzic ale wasza ddr jest bardzo gladka nawierzchnia inaczej sie rolki zachowuja mniej sie stawy mecza i ogolnie jest lepiej

Lord Golem

Cytat: bastek1989 w Październik 13, 2011, 21:59:47
... ale wasza ddr jest bardzo gladka nawierzchnia inaczej sie rolki zachowuja mniej sie stawy mecza i ogolnie jest lepiej

teraz jest gładki chodnik obok "naszej" DDR  :P

PanF4

poza czubkiem własnego nosa trzeba widzieć coś więcej.czy ciężko krzyknąć ´lewa wolna´´.morze i nie jest to konfortowe ale jak tak dalej pójdzie to w myślęcinku bedzie trzeba wylać pięciopasmówke

Żółwik

Cytat: PanF4 w Październik 14, 2011, 19:56:50
poza czubkiem własnego nosa trzeba widzieć coś więcej.czy ciężko krzyknąć ´lewa wolna´´.morze i nie jest to konfortowe ale jak tak dalej pójdzie to w myślęcinku bedzie trzeba wylać pięciopasmówke
1. Morze to tak 200km na północ jest dopiero...
2. Krzyczysz lewa wolna a rolkarz ma cię w dupie...
3. 5-pasmówkę może nie ale... jeśli rolkarz nie jedzie na rowerze to nie ma prawa być na DDR'ze....

bastek1989

sezon dla rolkarzy sie skonczyl a wy dalej ;)

Lord Golem

Przejeżdżałem dziś Hipiczną w Myślęcinku. W zeszłym roku została do końca wyasfaltowana. Teraz chodnik tak samo jak DDR jest gładki. Niestety wielu rolkarzy przyzwyczaiło się i nadal jeżdżą po stronie DDR zamiast po chodniku nawet gdy chodnik jest pusty. Jeśli macie znajomych w środowisku rolkarzy lub sami jeździcie na rolkach to, dawajcie przykład i przekazujcie, że jazda na rolkach po DDR jest nie tylko nielegalne ale szczególnie w sezonie rowerowym (myślę o tych dla których rower służy tylko jako sprzęt rekreacyjny) bardzo niebezpieczne!!!!

3w1

Jutro po południu włąśnie wybieram się na rolki do Myślęcinka i mam nadzieję, że nie będzie tłumów pieszych i spokojnie po nowym chodniku będę smigac. Wiem, że DDR jest dla rowerów i jazda na rolkach po niej jest nielegalna, ale jak jest tłum pieszych to gdzie mam jechac?, jak ich wyminąc?, nie ma alternatywnego miejsca, gdzie mogłabym jeździc na rolkach. Ale jeżeli już jestem zmuszona jechac po DDR to zawsze jadę po prawej stronie, nie robię żadnych wygibasów, pętelek itp. jak co niektórzy no i zawsze ustępuję rowerzystom! Trochę dobrej woli z obu stron i nie pozabijamy się nawzajem.
Miłego wieczoru

Danielasty

dzisiaj byłem w myślu się polansować poziomem. Powiem Wam że rolkarze używają DDR jak swoją własność, były momenty że wyzywano mnie że jadę na przeciw rolkarzom, jade za szeroko, stwarzam niebezpieczeństwo dla Nich i najlepsze "to nie jest ścieżka rowerowa" no bez jaj ludzie. Jeśli faktycznie jest wyraźni przepis że rolkarz nie może jechać DDR to niech wpuszczą tam miejskich na rowerach i niech wstawiają mandaty, może wtedy jakoś informacja pójdzie że jednego złapią to reszta i się nauczy. Np dziś prawie potrąciłem 3 rolkarzy bo "albo się zatrzymują w dziwnym miejscu" "robią sobie odpoczynek"  na środku DDR, a już wgl jeżdżą od lewej do prawej przez co nie można bezpieczenie wyminąć

MuadDib

ja mam już serdecznie dość tego co tam się dzieje - doszło to tego, że wolę już mieć do czynienia z kierowcami samochodów niż rolkarzami - kierowcy przynajmniej są przewidywalni...
i niech tylko nikt nie przyrównuje tutaj naszych "ataków" na rolkarzy do tego jak kierowcy traktują rowerzystów - my nie kręcimy się po całej ulicy, nie zajeżdżamy samochodom drogi, nie zmieniamy co chwila kierunku jazdy i nie wypuszczamy samopas małych dzieci na ulice...
jak nie można tam zaprowadzić porządku to niech zlikwidują tam drogę rowerową i będzie po problemie, bo w obecnej sytuacji to jest kolejny bubel na mapie rowerowych inwestycji

3w1

No niestety widzę, że porozumienia żadnego nie będzie. Najlepiej ukarac rolkarzy mandatami i po sprawie, oczywiście ci którzy jeżdżą całą szerokością DDR powinni najpierw upomnienie, a potem mandat otrzymac jeżeli nie zastosują się do przepisów, ale pozostali też? Nikogo nie obchodzi gdzie rolkarze mają jeździc, czyli w myśl zasady: "DDR jest tylko dla rowerów i w żaden sposób z rolkarzami dogadac się nie chcemy, byśmy mogli wspólnie tą drogę uzytkowac"
Sytuacja jest dokładnie taka sama jak z kierowcami, mimo że my rowerzyści mamy prawo jechac po ulicy jak nie ma DDR to i tak większośc kierowców najchętniej by nas rozjechała- nie oszukujmy się- przykre.
Miłego dnia

Lord Golem

Cytat: 3w1 w Marzec 18, 2012, 11:31:39
Sytuacja jest dokładnie taka sama jak z kierowcami, mimo że my rowerzyści mamy prawo jechac po ulicy jak nie ma DDR to i tak większośc kierowców najchętniej by nas rozjechała- nie oszukujmy się- przykre.
Miłego dnia

Niestety nie mogę się z Tobą zgodzić że sytuacja jest taka sama. Rowerzyści mają prawo jeździć po ulicy a rolkarze nie mają prawa jeździć po DDR. Jeśli rowerzysta zajedzie drogę na ulicy to uszczerbek na zdrowiu będzie miał zwykle rowerzysta - sprawca, natomiast jeśli rolkarz zajedzie drogę na DDR to poszkodowani będą oboje: rolkarz - sprawca i rowerzysta.

Żółwik

Ostatnio(w Myślęcinku właśnie) byłem świadkiem absurdu. Dwójka Rolkarzy nic sobie nie robiąc z przepisów jechała zygzakiem po całej szerokości DDR'u. Mój okrzyk "Lewa Wolna!" Spotkał się z wielkim oburzeniem... Pomimo niezbyt miłego przyjęcia zacząłem im uprzejmie i cierpliwie tłumaczyć(jednak przy moim obecnym nastawieniu do świata i uprzejmość i cierpliwość szybko się skończyły) że w ogóle nie powinno ich tu być.  Dodam że chodnik był prawie całkowicie pusty. Rolkarze oburzeni, mrucząc coś pod nosem odjechali(DDR'em a, jakże!). I powiedzcie mi kto tu bardziej przypomina samochodziarzy(którzy z resztą do ulic jak rowerzyści)?!

Lord Golem

Dziś zostałem zbluzgany przez rodzica który szedł obok synka jadącego, a w zasadzie trzęsącego się na deskorolce, bo widać było że dopiero się uczył. Oczywiście jechał po DDR. A ojciec skrzyczał mnie że to ja mam uważać. Inny obrazek na DDR w Myślęcinku: Jadąca mamusia na rolkach a przed nią córeczka. Czy to brak wyobraźni? A może niewiedza, że DDR to w pewnym sensie ulica. A czy rolkarzom wolno jeździć po ulicy?
Naprawdę coś trzeba zrobić z tym szaleństwem rolkowym na Hipicznej bo w końcu dojdzie do nieszczęścia. A gdzie tu szczyt sezonu? Aż strach pomyśleć...

mvg (Michu)

Cytuj
3w1:
No niestety widzę, że porozumienia żadnego nie będzie. Najlepiej ukarac rolkarzy mandatami i po sprawie, oczywiście ci którzy jeżdżą całą szerokością DDR powinni najpierw upomnienie, a potem mandat otrzymac jeżeli nie zastosują się do przepisów, ale pozostali też? Nikogo nie obchodzi gdzie rolkarze mają jeździc, czyli w myśl zasady: "DDR jest tylko dla rowerów i w żaden sposób z rolkarzami dogadac się nie chcemy, byśmy mogli wspólnie tą drogę uzytkowac"

Nie jestem za tym, aby od razu karać mandatem rolkarzy. Na początek może być upomnienie, pouczenie, bo ludzie mogą sobie nie zdawać sprawy. Problem w tym, że służby się do takiej akcji nie garną - nie było żadnej. DDR na razie jest tylko dla rowerów. Jeśli ustawodawca zmieni prawo i wpisze tam również rolkarzy sprawa nabierze innego wymiaru.

3w1

Witam
Byłam wczoraj na rolkach w Myślęcinku, jeździłam około godziny 17:00, by tłumów uniknąc i nikomu nie przeszkadzac, dodam,że zgodnie z przepisami nie jeździłam po DDR, ale chodniku obok uważając na spacerujących i co?, dostałam opieprz od mamuśki, której pociecha wtargnęła mi nagle pod rolki, gdyby nie refleks osoby mi towarzyszącej, który złapał dziecko to byłoby bum. Mamuśka oczywiście dziecka za rękę nie trzymała, pomimo, że ledwo dzieciak chodził i jeszcze mi wykrzyczała, że jestem nienormalna i nie myślę. Próbowałam jej wytłumaczyc jakie są przepisy i że ja ich nie łamię, ale to nic nie dało. Dlatego myślę, żeby zorganizowac akcję tłumaczącą ludziom jak należy i chodnik i DDR użytkowac, wiem, że powinno to byc oczywiste, ale nie jest.