Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Po 82 masie październikowej (127 osób)

Zaczęty przez kubekwkubek, Październik 29, 2010, 21:09:34

« poprzedni - następny »

kubekwkubek

Pierwszy :)

i pierwsze zdjęcia:
http://picasaweb.google.com/kubekwkubek/201010MaskaKrytyczna82#

Kuba

PS Było klimatycznie ;)

mvg (Michu)

#1
Masa była udana. Jak wiadomo to oczywista oczywistość. Innej odpowiedzi nie można udzielać ;). Co mnie zaskoczyło, to liczba uczestników. Nie wiem jaka jest oficjalna liczba, ale słyszałem, że było 120 osób. Liczyłem na mniej niż na zeszłej, coś koło 40-50. Fajnie, że były nagrody, bo to zachęca ludzi do uczestnictwa i aktywności. Bardzo dobrze, że było nagłośnienie - megafon. Buzon miał niezłą nawijkę 8).

Czekam z niecierpliwością na wszystkie zdjęcia i filmiki :).

P.S. Jak ktoś chce przepis na ciasto (Murzynka) to zachęcam do odwiedzenia tej stronki na moim blogasie ;) -
http://kuchniaww.blogspot.com/2009/07/czas-na-ciacho-murzynek.html

Danielasty


April

co do zdjęć:
Juuuuuż... już są na kompie i już się nimi zajmuje - nie wszystkie wyszły, więc nie chcę się kompromitować i tych nie dodaję :P
Ale jeszcze dziś będą!

April

http://picasaweb.google.com/100869181195320774386/82MasaKrytyczna
Zdjęcia :) mało z wjazdu na płytę, bo oczekiwałam przy wcześniejszej uliczce.

...i kilka moich słów. Bardzo ładnie prowadzona masa - nagłośnienie+odpowiednie osoby+przygotowanie = perfekcja ;)
Ciekawe konkursy, strrrraszne stroje, aż nie dało się poznać niektórych uczestników :o
Ja naliczyłam przed startem ok.96rowerków, więc myślę, że około 100 osób było na pewno.
Mimo, że nie przybyłam na rowerze, cieszę się z dobrej atmosfery :) Fajnie było słychać na Starym Rynku dźwięki zbliżającej się masy... coraz głośniejsze gwizdki, na początku gdzieś ledwo słyszalne, a potem coraz głośniejsze... i nagle wpadający Mikołaj :D Policja i cała reszta uczestników przejazdu :)
Bardzo fajna loteria fantowa. Szprychówki też cudowne! Pamiątka na długie lata.

Mam nadzieję, że osoby, które wygrały (II i III miejsce) w konkursie na plakat, jakoś się skontaktują po odbiór nagrody :)

Dziękuje wszystkim przybyłym!

w4b

#5
a ja bym chciał podziękować... (uhu długa to lista bedzie): Buzonowi i Kicie za świetną i nieprzerwaną gadkę :D Ekipie zabezpieczenia która dbała o bezpieczeństwo (wybaczcie ale sporo Was było i nie wymienię wszystkich), Firmie sprzedającej najlepszy sprzęt CB - Intersystem i firmie sprzedajacej najlepsze rowery - BikeBoys za nagrody dla uczestników, wszystkim którzy wzięli udział w konkursie na przebranie, Xagusiakx za mnóstwo pracy z ulotkami, Szkodzie za przyjazd przyczepką z dynią, Kubekwkubek za fotki i pomoc, Buldiemu za załatwienie obstawy policji, Sebie za kontakt z mediami, Roxy za zaproszenia, autorom plakatów za stworzenie świetnych plakatów, i wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili sie że ten przejazd był tak udany :)

podziękowania także dla Pani w czerwonej kurtce i czarnym kapelusiku ;D
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Seba

Przytoczę taką "historię": przy wjeździe na Pl. Kościeleckich jedna pani stała na chodniku i klaskała nam, ale było widać, że robiła to z taką dumą, a nie ironią :) Miło widzieć takie gesty, bo patrząc na ostatnie przejazdy, jesteśmy coraz bardziej zauważalni, a to że ludzi nie było dziś specjalnie mniej niż w poprzednich miesiącach pokazuje, że wszystko idzie w dobrym kierunku :) szkoda tylko, że zima nadchodzi... w kwestii pochwał to chyba wszystko zostało już napisane :)

buldi.nic

A jak się podobało miejsce startu - Stary Rynek? ;)

pelus

Według mnie tą masę mozna zaliczyć do udanych. Zdziwiła mnie tak duża ilość rowerzystów, spodziewałem się ok 50 uczestników, a było lekko dwa razy więcej. Pogoda dopasowana idealnie. Były drobne problemy pod koniec przejazdu, ale to do omówienia później.
Jak dla mnie ulokowanie miejsca startu było dobrym pomysłem. Więcej przemawia za nim plusów, niż minusów. No i ten klimacik na Starym Rynku, połączony z dzisiejszymi przebraniami ;D

buzon

Proszę tu nie siać plotek odnośnie liczby uczestników.
Naliczyłem ich na podjeździe pod ul. Bełzy 127, więc co najmniej tylu było. ;)
Kontaktuj się ze mną przez [email][email protected][/email], telefon albo grupę Velo Bydgoszcz na fejsbuczku

ash

Udana impreza - trzeba przyznać, że coraz więcej się dzieje! Ja na brzozowej naliczyłem 131 rowerów.
Mam pytanko - co się właściwie stało przed zjazdem ze stromej?

Zanders

Był czad.. masa nabiera nie tylko zorganizowanej dynamiki lecz zyskuje również coraz większe zainteresowanie i, co ważne, całkiem świeżą inwencję.. widać zaangażowanie, widać pomysł i widać wreszcie konstruktywną analizę.. a wszystko to, w połączeniu z żywym dopingiem bydgoskich cyklistów daje efekt, na który czeka się miesiącami..

Naprawdę duży szacunek panowie..

Ps. Pod koniec jechałem zupełnie z przodu i drobny wypadek jaki zdarzył się na ulicy Stromej miałem w zasadzie przed kierownicą.. otóż jeden z uczestników prawdopodobnie w wyniku chwilowo nieuważnej jazdy najechał na tył otwierającego masę radiowozu.. choć nie miał dużej prędkości (jechał zgodnie z tempem)  tylne koło poszło do góry i chłopak niestety zaliczył parter. Przyznam, że dopiero w takich sytuacjach uświadamiam sobie czym tak naprawdę może się zakończyć podobna sytuacja przy 45 k/h + .. :/   

Luqas

Ja osobiście nic na radiowozie nie zważyłem  :o
ten przestój oczywiście wpłynął na minusik dla masy
chociaż fajnie wszystko wyszło
trasa wg mnie mogła być dłuższa i ciekawsza lecz chyba dobrze że jechaliśmy troszkę
bokami bo Dzień Wszystkich Świętych itp. (korki)
Ogólnie na plus!
Minus dla April - nie ma mnie prawie na zdjęciach a jak jestem to tyłem :P

Danielasty

To ja zatrzymałem mase przed stromą. Po prostu radiowóz zatrzymał się przedemną i zmarznięte palce z czasem rekacji nie zdążyłem nacisnąc hamulca dlatego udeżyłem. Prędkość z tego co pamiętam wynosiła w granicach 7km/h i wyrzuciło mnie po za kierownice. Powiem szczerze, co prawda inni moga myśleć inaczej, mam ogromne poczucie winy z tego powodu że zatrzymałem tą masę :(

mvg (Michu)

Ja w tym zatrzymaniu masy nic złego nie widzę. Danielasty, nie masz się czym przejmować. Wypadki się zdarzają. Dobrze, że nic Ci się nie stało.
Ktoś zażartował z masowiczów, że policji zabrakło benzyny. To dopiero byłby obciach :P.

Ktoś już widział jakieś relacje w prasie - GW, Express? Ja na razie nie zauważyłem żadnej notki na gazecie.pl.


bir

Cytat: buldi.nic w Październik 29, 2010, 23:08:34
A jak się podobało miejsce startu - Stary Rynek? ;)

Miejsce myślę nie jest złe. Choć mimo, że zmiana nastąpiła teraz to na wiosnę znów będzie trzeba ją nagłaśniać bo można się spodziewać że zimowe masy będą ruszały z Łuczniczki....choć może się myle.

A masa faktycznie sympatyczna. Zastanawia mnie czy pani która za radiowozem trąbiła baaardzo długo i bez przerwy dostała tylko pouczenie czy mandacik?
"Miasta nie składają się tylko z domów i ulic, ale z ludzi i ich nadziei"  św. Augustyn

agent

Gazeta wyborcza zawsze miała tendencje do tworzenia legend. Aż dziw ze nie przekrecili imion i nazwisk, ale przypisano niektórym fakty, które nie miały miejsca (przynajmniej jeśli chodzi o mnie). Liczby tez dla nich to problem, 81 zamiast 82, pewnie 10 osób było przebranych, ale jedno zero sobie wskoczylo wiecej. Cóż tak to jest jak sie studentów zatrudnia w redakcji, którzy dziwnym trafem maturę zrobili. Tak poza tym to fajnie ze piszą, tylko niestety sprowadza sie do tego, ze nie ważne co, ważne ze w ogóle.

sabina89

Cytat: Danielasty w Październik 30, 2010, 12:37:32
wyrzuciło mnie po za kierownice. Powiem szczerze, co prawda inni moga myśleć inaczej, mam ogromne poczucie winy z tego powodu że zatrzymałem tą masę :(
Ja również nie widzę nic złego w tym postoju. Każdemu chyba krótka przerwa się przydała :) A Ty Danielasty chociaż cały jesteś? Wylot przez kierownice nie jest przyjemny. Znam to :/
Cytat: w4b w Październik 29, 2010, 22:02:01
podziękowania także dla Pani w czerwonej kurtce i czarnym kapelusiku ;D
Której?

A tak ogółem Masa była całkiem spoko. Prócz naszych potworków, klimatu dodały ptaki schowane w koronach drzew na ul. Toruńskiej, które odezwały się na dźwięk dzwonków oraz gwizdków ^^

Raz jeszcze podziękowania dla organizatorów, obstawiających i wszystkich zaangażowanych ;)
Zapraszam do polubienia ---> http://www.facebook.com/SabinaFireshow :)

Danielasty

CytujA Ty Danielasty chociaż cały jesteś? Wylot przez kierownice nie jest przyjemny. Znam to :/
jestem lekko po obijany i problem z siłą w lewej dłoni, ( nie mam siły by nacisnac dobrze hamulec czy zmienic bieg )
Cytujktóre odezwały się na dźwięk dzwonków oraz gwizdków ^^
raczej na widok mnie w stroju śmierci, bo jak wiadomo ptactwo czarne jest tam gdzie śmierć przebywa ;)

luke_

Danielasty, jak tam ręka?
Mam nadzieję, że coraz lepiej.

Daj znać.

Pozdrawiam

Seba

Jeśli ktoś jeszcze ma jakieś fotki zachęcam do wklejania tutaj, to będziemy mogli je dodać na główną stronę i chwalić się całemu światu :)


April

@kubekwkubek - świetny filmik! Krótki, rzeczowy, świetnie zmontowany z muzyką i przy tym dobry jakościowo.
Dzięki za coś tak dobrego! ^^

buldi.nic

Zdjęcia, zdjęciami ale filmy są najlepsze - najbardziej oddają klimat przejazdu :)

buzon

Mi również film bardzo się podobał - bez zbędnych dłużyzn z kilkoma ciekawymi ujęciami, ładnie zmontowany, ogółem dobra robota.
Kontaktuj się ze mną przez [email][email protected][/email], telefon albo grupę Velo Bydgoszcz na fejsbuczku

w4b

Filmik świetny :)

Pozwoliłem sobie umieścić filmik na stronie w dziale filmy.
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

tomaszur

Liczna jak na tę porę roku MK to pokłosie poprzedniego przejazdu i sprzyjającej, jak na tę porę roku, pogody.
Kiełbasa w postaci konkursów i losowania nagród też przyniosła skutek. Mogło być więcej nagród ale orgowie nie chcieli, widać bogato jest.
Bardzo podobała mi się agitacja prowadzona przez chłopaków, tak trzymać. Nawet nie gadaliście o ścieżkach rowerowych za dużo tylko ogólnie o celach, korzystnie to w mojej ocenie wypadło. Te ścieżki to śliski i oklepany temat.
Zabezpieczenie przejazdu często było słabe. Miałem wrażenie że zabezpieczający nie wiedzieli gdzie będziemy jechać i blokowali niepotrzebnie kierowców (rondo grunwaldzkie, Focha na wysokości skrętu w Królowej Jadwigi). Ten element wart jest przemyślenia i poprawy, niepotrzebne blokowanie kierowców nie przysparza nam przyjaciół. Służę tutaj swoim doświadczeniem, w razie czego proszę o info.
Na starcie na Starym Rynku nie byłem, ale nadal upieram się że lepiej tam kończyć niż zaczynać. Oczywiście można robić wyjątki :)

Film dobry, moim zdaniem najlepiej klimat przejazdu oddaje... przejazd, do czego zachęcam szczególnie teraz kiedy chłód i zawierucha. Będzie kameralnie i można popróbować różnych rzeczy.
Zasady MK, nie mylić z regulaminem przejazdu! http://strona.awacom.net/sztejkag/masa/index.php?menu=1&tekst=2