Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

[Usterki i buble] rondo Grunwaldzkie

Zaczęty przez Lord Golem, Lipiec 19, 2011, 23:04:33

« poprzedni - następny »

Lord Golem

Jadąc dziś przez Rondo Grunwaldzkie zauważyłem że są sygnalizatory dla rowerów ale brak jest oznaczeń poziomych i biedni piesi nie wiedzą że gdzie mogą rowerzystom ustąpić miejsce.









Dlaczego w Bydgoszczy jest brak całościowego myślenia o rowerzystach? Powiedzcie jak z ronda Grunwaldzkiego dojechać do nowych DDR na skrzyżowaniu Focha i Królowej Jadwigi? Potem jadąc w kierunku mostu mijamy przystanek i dalej co? Naprawdę dlaczego nie ma jakiegoś planowania?


bir

pytanie powinno brzmieć: po co ktoś w sygnalizatorach użył symbolu roweru w momencie kiedy i tak rowerzysta przejeżdżając tamtędy naraża się na mandat z dwóch powodów:
- jazdy po chodniki;
- jazdy po pasach.
"Miasta nie składają się tylko z domów i ulic, ale z ludzi i ich nadziei"  św. Augustyn

mvg (Michu)

To był przykład myślenia przyszłościowego... jak za (przykładowo) 20 lat zbudują ścieżkę to sygnalizacja już będzie :P.

w4b

#3
Cytat: bir w Lipiec 19, 2011, 23:22:25
pytanie powinno brzmieć: po co ktoś w sygnalizatorach użył symbolu roweru w momencie kiedy i tak rowerzysta przejeżdżając tamtędy naraża się na mandat z dwóch powodów:
- jazdy po chodniki;
- jazdy po pasach.
Tu przyznam rację, nie ma tam żadnej infrastruktury rowerowej więc przejazd rowerowy nie może być wyznaczony, a światła są po prostu zbędne.
Mam nadzieję jednak że docelowo (w przyszłym roku? ;>) znajdzie się tam pas ruchu dla rowerów lub/i droga rowerowa będąca połaczeniem okolic Starego Rynku z ciągami pieszo-rowerowymi w parku nad Kanałem Bydgoskim
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Alex

Cytat: mvg (Michu) w Lipiec 20, 2011, 00:32:28
To był przykład myślenia przyszłościowego... jak za (przykładowo) 20 lat zbudują ścieżkę to sygnalizacja już będzie :P.

Tak samo jak za wysokie kraweżniki przy Szubińskiej, tutaj oficjalne stanowisko Zarzadu Drog Miejskich bylo włśnie takie, że kraweżniki przygotowane sa pod planowane wylanie dodatkowej warstwy asfaltu. Kiedy? No w przyszlości ;-)

Dramatem jest brak odpowiedzialności urzednikow za podejmowane decyzje w tym odbiory niedorobionych inwestycji.
Alex

arekm

Stary temat ale w tym miejscu nic się nie zmieniło - nadal są sygnalizatory dla rowerów i przejazd widmo. Ciekawe jestem czy posłał ktoś uwagi do zarządcy i co mądrego odpisali?

Lord Golem

Tak. ZDMIKP ma w projekcie przyszłorocznego budżetu. Jeśli będą mieli pieniądze to przebudują r. Grunwaldzkie w przyszłym roku.