Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

ostre - dobór ramy.

Zaczęty przez makos, Październik 24, 2011, 18:43:53

« poprzedni - następny »

makos

Zamierzam złożyć ostre w najbliższym czasie (o ile kasa pozwoli) i napotkałem problem w postaci rozmiarówki ramy.
Z tego co się dowiedziałem, to generalnie doradza się wybór mniejszej ramy do złożenia ostrego.
Mam 179 cm - jaką rozmiar ramy mam dobrać i jak się je mierzy ( wyjaśnienia, które znajduję w necie, albo się wykluczają, albo nie mają sensu)?
pozdro
Makos
Makos

mvg (Michu)

Przy wyborze mojej ramy do ostrego kierowałem się tabelką z wikipedii ;).
http://pl.wikipedia.org/wiki/Rama_rowerowa

3 tabelka (zależność ramy rowerowej od wzrostu). Mam 190 cm wzrostu, rame 61-62 (zależy jak mierzyć) i jeździ mi się wspaniale :).

buzon

#2
Najlepiej przymierzyć do tyłka.

generalnie zakres 54-57 - raczej bliżej 56-57.

Dużo zależy od proporcji ciała, pozycji jaką chcesz osiągnąć i geometrii ramy. Ważne jest też czy mówimy o ramie klasycznej czy compact (sloppingowanej).
Mam tyle wzrostu co Ty i jeżdżę na 54x54 z klasyczną torową geometrią. Ale mam raczej długie nogi i lubię małe ramy. Podejrzewam że bardziej podpasuje Ci coś większego.
W razie czego mamy w mieście trochę fiksów i możesz powsiadać i się przekonać przed zakupem.

No i w ramach autoreklamy - mam na sprzedaż ramkę 57x57 ;)
Kontaktuj się ze mną przez [email][email protected][/email], telefon albo grupę Velo Bydgoszcz na fejsbuczku

makos

Makos