Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

strafe 30?

Zaczęty przez murim, Maj 10, 2013, 12:02:00

« poprzedni - następny »

murim

Witam,

czytałem ostatnio trochę o strefach 30. Nie mogłem znaleźć informacji na ten temat, ale czy w bdg są plany utworzenia takiej strafy/stref? Jeżeli nie to czy według was taka strefa obejmująca teren między bernardyńską, wałami jagielońskimi, focha, jagielońską, poznańską i wyspą młyńską(wyspą włącznie) nie była by dobrym rozwiązaniem w bdg?

Lord Golem


murim

Nie do końca sprecyzowałem o co mi chodzi. Nie chodziło mi o samo ograniczenie prędkości, ale również pewne środki ograniczenia ruchu. Wiem, że na większości ulic w tym obszarze jest nawierzchnia zniechęcająca do jazdy samochodem, ale część ulic to nadal asfalt, a na skrzyżowaniu długiej z podwalem poszerzenie chodnika  zbyt dużo nie dało bo z powodu braku słupków samochody, albo sobie skracają przez chodnik drogę, albo nadal tam parkują - ostatnio trochę to ukrócono stawiając przenośne barierki.

Lord Golem

Aktualnie to w rejonie Długa/ Podwale trwa rewitalizacja. Jeszcze się nie skończyła, poza tym jak to w życiu, wielu kierowców jeździ na pamięć, dawniej to była szeroka ulica a teraz trzeba zwolnić i ominąć. Kierowcy idą na skróty, ale prawdopodobnie pojawią się tam jakieś utrudnienia w postaci ławek, donic, słupków, itp. Tak podejrzewam. :)