Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Parking w centrum :-\

Zaczęty przez jerry, Lipiec 19, 2012, 10:32:37

« poprzedni - następny »

jerry

http://enjoybydgoszcz.pl/bydgoszcz/okropny-projekt-parkingu-przy-pod-blankami-wizualizacje
Taki parking w centrum stanowczo nie może powstać środowisko rowerowe musi stanowczo zareagować
nie dopuśćmy do powstania wielopoziomego parkingu,zareagujmy pilnie.
Żądam uwolnienia forum,a mury runą jestem w posiadaniu młotka

Seba

Ten parking ma dwie strony. Dobra jest taka, że ma on zagwarantować ograniczenie wjazdu do ścisłego centrum miasta. Zła jest taka, że nie zmniejszy to ruchu w szerokim centrum miasta

w4b

#2
Zła jest taka że jest za wielki i nie pasuje do klimatu starówki !

Pozwoliłem sobie skomentować na FB:

Upodabnianie starówki do galerii handlowej, których w Bydgoszczy jest mnóstwo to wyjątkowo tragiczny pomysł. Potencjałem starówki jest jej zabytkowy charakter połączony z możliwością spędzania tam miło czasu w licznych kawiarenkach, knajpkach, pubach, klubach a przede wszystkim na ulicach na których można spędzać czas na powietrzu podziwiając okoliczne zabytki. Takim parkingiem ten potencjał może zostać bezpowrotnie zniszczony. W krajach wyżej rozwiniętych samochody są powoli wypraszane z centrum, ze względu na ich nieprzyjazność w tym miejscu. Parkingi są odsunięte nieco dalej by móc zostawić auto i przespacerować się po urokliwych uliczkach które NIE są zapchane przez parkujące auta. Parkingi są potrzebne, ale należy zachować zdrowy rozsądek i brać pod uwagę zmiany jakie zachodzą m.in. w Niemczech, Francji itd. Trendy w komunikacji się zmieniają, trzeba patrzeć w przyszłość.
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Lord Golem

Znów ktoś w Ratuszu posmarował...    :-\