Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Przed grudniową masą.

Zaczęty przez GUMIS, Grudzień 08, 2012, 14:28:19

« poprzedni - następny »

GUMIS


Lord Golem

Proponuje jakieś ścisłe centrum bez wycieczek osiedlowych, bo chyba mieszkańcy o nas już zapomnieli.

3w1

No i nie za długa, bo w końcu zima będzie, do 10 km.


Seba

Fracek normalnie jakbyś pierwszy raz trasę układał :P nie można mówic "jak będzie zimno to skrócimy" - trasa musi być podana do wtorku przed Masą i nie ma opcji jej zmienia później. Jest grudzień - będzie zimno ;] trasa max 7-8 km

zibi_4don

I nie ma że 8,2km ;p bez naciągania. ;)


Seba



Flora

Chyba lepszym rozwiązaniem jest przejazd Jagiellońską niż Toruńską. Zobaczy nas znacznie więcej osób, ponieważ na tej trasie jest sporo marketów, które w tym czasie z pewnością będą oblegane.

Fracek

Ja też jestem za ulicą Jagiellońską! Mam takie samo zdanie jak kolega z góry ;)

karolusss

Trzeba zamienić przed kolejną masą osprzęt :)



Ps. Sorki za offtop...

buldi.nic

Trasa Fracka jak najbardziej dobra ;)

Lord Golem

Cytat: buldi.nic w Grudzień 10, 2012, 19:40:14
Trasa Fracka jak najbardziej dobra ;)

szczególnie mnie sie podoba objazd dwóch głównych rond.

Danielasty

masa tuż tuż, jaka oficjalna trasa? Czy potrzeba zabezpieczających, jaki temat masy? 

Seba

Zabezpieczanie potrzebne, reszta szczegółów wkrótce ;)

Danielasty

mój poziom jest sprawny! nie rozpada sie, mogę obstawiać, to też chciałbym wgrać trasę masy do nawigacji co by wiedzieć gdzie jechać :)

Seba

CytujKoniec roku to czas podsumowań, więc i my przyjrzymy się działaniom władz naszego miasta pod kątem potrzeb rowerzystów. Pierwsze wnioski nie napawają optymizmem.
Początek 2012 roku przyniósł bardzo dobre wiadomości, bo władze Bydgoszczy ogłosiły, że na tworzenie infrastruktury rowerowej zostanie w tym roku przeznaczone ponad 12 mln zł. Kwota była wręcz oszałamiająca, bo był to pierwszy "rowerowy" budżet w dziejach naszego miasta i w dodatku – jeden z najwyższych w Polsce. Tym razem to inne miasta stawiały nas za przykład swoim samorządom, bo po prostu nie mogły liczyć na takie pieniądze. W kwietniu na spotkaniu ze środowiskiem rowerowem ratusz ogłosił listę planowanych inwestycji, których realizacja miała zakończyć się w październiku br.:
1. Wojska Polskiego – od Magnuszewskiej do Sokoła (termin realizacji: sierpień-wrzesień)
2. Magnuszewska – od Glinki do Wojska Polskiego (sierpień-wrzesień)
3. Ogińskiego-Sułkowskiego – od Berwińskiego do Cichej (sierpień-wrzesień)
4. Solskiego – od Leszczyńskiego do Ugory (sierpień-październik)
5. Koronowska – od Chmurnej do Opławiec (sierpień-październik)
6. Gdańska/kontrapas – od Świętojańskiej do pl. Wolności (lipiec-sierpień)
7. Szubińska – etap II (kwiecień-lipiec)
8. Zdobywców Wału Pomorskiego – od Wojska Polskiego do Toruńskiej (lipiec-październik)
9. Jeździecka – od Słowackiego do Bydgoskiej (lipiec-październik)
Dodatkowo przewidziano zadania rezerwowe:
1. Rejewskiego – od Akademickiej do Fordońskiej (maj-lipiec)
2. Rondo Grunwaldzkie (sierpień-październik)
W ramach "zadań pozostałych" przewidziano budowę drogi dla rowerów z Fordonu do Myślęcinka. Na ten cel zarezerwowano dodatkową sumę ponad 6 mln zł, z czego prawie 1/3 dołożyła Unia Europejska.
Mieszkańcy Bydgoszczy poruszający się na rowerze zwracali jednak uwagę na to, że większość tych inwestycji nie została zrealizowana. Media informowały również o fakcie, że droga Fordon-Myślęcinek pochłonęła ok. 2,5 mln zł, a więc zaoszczędzono 3,5 mln zł, które powinny zostać przeznaczone na inne wydatki związane z infrastrukturą rowerową, jak choćby zakup stojaków. ,,Wisienką" jest kontrapas, który kosztował więcej niż zakładano i który już został zamknięty.
W najbliższym czasie przeprowadzimy swoisty audyt wykonania obietnic złożonych przez władze Bydgoszczy, a grudniowa Masa Krytyczna będzie początkiem naszego poszukiwania zaginionych pieniędzy. Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę na wydatkowanie pieniędzy przez nasz samorząd i planowanie inwestycji, które jak już widać, pozostawia wiele do życzenia.
Grudniowa Bydgoska Masa Krytyczna tradycyjnie wyruszy w ostatni piątek miesiąca, 28 grudnia o godz. 18:00 spod hali ,,Łuczniczka" i zakończy się na Starym Rynku. Po jej zakończeniu będzie można zdobyć nagrody ufundowane przez sklep internetowy CTBike oraz otrzymać odblaskowe naklejki na rower od firmy Horus Innowacyjne Materiały Przemysłowe. Akcję wspiera Radio Uniwersytet.

[/size]https://www.facebook.com/events/497593050281036/[/font]

w4b

[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

jerry

Na Starym Rynku zostaną zebrane plastikowe nakrętki.
Żądam uwolnienia forum,a mury runą jestem w posiadaniu młotka

zibi_4don



zibi_4don

Cytat: Seba w Grudzień 09, 2012, 13:27:02
Fracek normalnie jakbyś pierwszy raz trasę układał :P nie można mówic "jak będzie zimno to skrócimy" - trasa musi być podana do wtorku przed Masą i nie ma opcji jej zmienia później. Jest grudzień - będzie zimno ;] trasa max 7-8 km


Pytam się w takim razie, dlaczego wybrana trasa ma 10,5km? Właśnie zmieniłem status na "może". Jutro, pewnie jak będzie za chłodno, to zmienię na "nie weźmie udziału". Ponad 10km takim tempem i z taką temperaturą to murowane przemarźnięcie.

Flora

Cytat: zibi_4don w Grudzień 28, 2012, 00:04:04
Cytat: Seba w Grudzień 09, 2012, 13:27:02
Fracek normalnie jakbyś pierwszy raz trasę układał :P nie można mówic "jak będzie zimno to skrócimy" - trasa musi być podana do wtorku przed Masą i nie ma opcji jej zmienia później. Jest grudzień - będzie zimno ;] trasa max 7-8 km


Pytam się w takim razie, dlaczego wybrana trasa ma 10,5km? Właśnie zmieniłem status na "może". Jutro, pewnie jak będzie za chłodno, to zmienię na "nie weźmie udziału". Ponad 10km takim tempem i z taką temperaturą to murowane przemarźnięcie.


Właśnie, przecież krótsza wersja trasy była bardzo sympatyczna. Trzeba pamiętać, że do tych 10 km niektórzy rowerzyści dołożą kolejne 20 na dojazd. Dodatkowy fragment wnosi niewiele: dwukrotny przejazd odcinkiem Toruńska - Bernardyńska.

zibi_4don

Ja np. na dojazdy dokręcę jeszcze 30km. Więc pewnie na masę nie pojadę. Nie chce później przez 2 tygodnie brać antybiotyki.

Danielasty

z checią przejme od zibiego role obstawiajacego, mimo zimnej pogody zjawię się!

Seba

Mały błąd - raczej przeszła ta 8 km, jeszcze to sprawdzimy i Buldi da znac

buldi.nic


zibi_4don

Dziękuję. A więc napalam się aby wpaść ;)