Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Po październikowej masie

Zaczęty przez Flora, Październik 26, 2012, 20:51:01

« poprzedni - następny »

Flora




http://www.youtube.com/watch?v=eXlrOb2rsy8


I po masie. Jak ktoś się odpowiednio ubrał to nawet nie było zimno.
Podjazd Ujejskiego był rzeczywiście morderczy, czego nie wytrzymał mój łańcuch  ;)
Szacunek dla młodego, który przepedałował całą trasę na małym rowerku.
Ktoś może nas policzył?

Marzecky

Ja liczyłem nas na wysokości Opery i naliczyłem około 160 osób :)

Flora


Santa

Dobrze było! Migoczący korowód robił wrażenie ;)
Ekipa fordońska [i ostromecka] - dobry powrót! :D[/i]


mvg (Michu)

Fajnie jak zwykle. Zwinąłem się przed "rowerami w górę", bo zmarzłem ;).

Olala

Było super,szkoda, że tak mało osób się przebrało :D Ja to zrobiłam, nie żałuję, i zachęcam innych, by zrobili to za rok. A powrót z Masy z nagrodą - bezcenny :D I trasa przejazdu też ok:D Duży obszar w porównaniu z wrześniową Masą

w4b

#7












[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Fracek

Super trasa! Ludzi tez było sporo, ale czy nie za długo troche?

karolusss

Cytat: Fracek w Październik 28, 2012, 21:35:23
Super trasa! ...ale czy nie za długo troche?

Moim zdaniem nie było za długo i nawet tempo było w porządku (na wrześniowej było gorzej czyt. wolniej).

Według mnie przydałoby się zmienić repertuar muzyczny, bo od sierpnia gra ciągle to samo... albo ja mam omamy słuchowe :)

April

Właśnie, co się stało z moim wybranym repertuarem? :(

buldi.nic

Próba zmiany repertuaru była w ostatnim miesiącu jednak z racji czasowych nie udało się jej sfinalizować w postaci wgrania nowej playlisty.
Obecna playlista jest tutaj:
http://forumrowerowe.bydgoszcz.pl/jak-moge-zadzialac/masowa-playlista/105/
Jeżeli, macie pomysły na dodanie/usunięcie utworów to piszcie w tym wątku bądź piszcie bezpośrednio do mnie bym mógł je wrzucić.


Aniu, Twój repertuar z kwietnia po kilku (nie pamiętam ilu) masach został "rozebrany". Usunąłem z niego kilka utworów, dodałem kilka utworów ze starej (przed kwietniowej) playlisty i tym sposobem powstała łączona, którą mamy teraz. Wybrałem utwory szybkie, wesołe i pozytywne tak by pasowały do przejazdu. Oczywście były wybierane w sposób subiektywny, więc jeżeli jest chęć zmian to nie będę się przy obecnych upierał - nawet chętnie bym je wymienił bo mi też się przesłuchały :P

April

Nie z kwietnia, tylko z lipca (kobiece) + na wrzesień były przygotowane dodatkowe z męskimi. Gdzie to się podziało? ;> hm, hm, hm? :p

buldi.nic

Cytat: April w Październik 29, 2012, 17:17:18
Nie z kwietnia, tylko z lipca (kobiece) + na wrzesień były przygotowane dodatkowe z męskimi. Gdzie to się podziało? ;> hm, hm, hm? :p
Faktycznie, z lipca.
Jak wyżej - wszystko zostało wymieszane,
utwory które przygotowałaś możesz odnaleść w poście w którym podałem aktualną playliste.

Irenka

Kilka moich uwagi i spostrzeżeń na temat październikowej masy:
1. Trasa całkiem fajna, w niektórych miejscach byłam pierwszy raz w życiu (a trochę wiosen to ja już mam  ;) ),
2. Podjazd na Jana Pawła dość ciężki. Ja sobie poradziłam, ale widziałam, że część osób nie dało rady przez co grupa rowerzystów stała się bardzo rozciągnięta,
3. Moją uwagę zwrócił jeden z zabezpieczających. Zamiast dbać o nasze bezpieczeństwo, "plotkował" sobie z kolegą, a samochód (który prawie wjechał między rowerzystów) musiał blokować zwykły uczestnik przejazd,
4. Pomimo posiadania rękawiczek strasznie zmarzły mi paluszki, ale to chyba nie było zależne od Was  :P


April

Cytat: buldi.nic w Październik 29, 2012, 17:50:56
Cytat: April w Październik 29, 2012, 17:17:18
Nie z kwietnia, tylko z lipca (kobiece) + na wrzesień były przygotowane dodatkowe z męskimi. Gdzie to się podziało? ;> hm, hm, hm? :p
utwory które przygotowałaś możesz odnaleść w poście w którym podałem aktualną playliste.
<kręci noskiem> no... dobra, jestem usatysfakcjonowana taką odpowiedzią :D Ale tworzę kolejną paczkę z super hitami jamendo ;)

Cytat: Irenka w Październik 29, 2012, 20:16:42
4. Pomimo posiadania rękawiczek strasznie zmarzły mi paluszki, ale to chyba nie było zależne od Was  :P
Trzeba było krzyczeć, że zimno... na pewno znalazłby się jakiś przystojny Pan co by potrzymał za rączkę i rozgrzał ;)

buldi.nic

Cytat: Irenka w Październik 29, 2012, 20:16:42
Kilka moich uwagi i spostrzeżeń na temat październikowej masy:
1. Trasa całkiem fajna, w niektórych miejscach byłam pierwszy raz w życiu (a trochę wiosen to ja już mam  ;) ),
2. Podjazd na Jana Pawła dość ciężki. Ja sobie poradziłam, ale widziałam, że część osób nie dało rady przez co grupa rowerzystów stała się bardzo rozciągnięta,
3. Moją uwagę zwrócił jeden z zabezpieczających. Zamiast dbać o nasze bezpieczeństwo, "plotkował" sobie z kolegą, a samochód (który prawie wjechał między rowerzystów) musiał blokować zwykły uczestnik przejazd,
4. Pomimo posiadania rękawiczek strasznie zmarzły mi paluszki, ale to chyba nie było zależne od Was  :P
Traska fajna bo stworzona całkowicie "oddolnie", gdzie wiele uwag typu "ja chcę tutaj :P " się wkradało. Mam nadzieję, że listopadowa trasa będzie tak samo ciekawa ;)



Już z podjazdem pod JPII nie przesadzajmy :P Chyba już nigdzie w mieście nie ma mniejszego nachylenia gdy chce się wjechać na "górny taras". Jeżeli mamy jechać w rejony Szwederowo-Błonie-Kapuściska-Glinki to musimy się liczyć z podjazdem czy tego chcemy czy nie :P
Na tym przejeździe, pod wiaduktem gdzie leci Wojska Polskiego czoło kolumny ładnie zwolniło i wszyscy mogli "zbić się" w jedną, porządną Masę Krytyczną :P Było dobrze ;)



W zabezpieczaniu ciągle się uczymy, a "ciekawe" tj. niebezpieczne przypadki ciągle zdarzają się nowe, coraz to mniej przewidywalne. Ostatnio bardzo duży problem pojawił się w związku z zabezpieczaniem przejść dla pieszych z sygnalizacją świetlną, gdzie piesi widząc zielone po prostu ruszają i starają się przejść przez środek peletonu - skrajna głupota; lepiej nie czekać aż skończy się poważnym wypadkiem :/
Tak czy owak, co by nie mówić - ekipa zabezpieczających jak zawsze spisała się na medal ;) Służby porządkowe sobie chwalą i są bardzo zadowolone :)


A w sprawie rękawiczek nie mam wytłumaczenia :P


EDIT:
Cytuj<kręci noskiem> no... dobra, jestem usatysfakcjonowana taką odpowiedzią  Ale tworzę kolejną paczkę z super hitami jamendo
To czekam na kolejną paczkę ;) Odtwarzacz MP3 jeszcze dużo pomieści ;)

w4b

#17
Cytat: Irenka w Październik 29, 2012, 20:16:42
2. Podjazd na Jana Pawła dość ciężki. Ja sobie poradziłam, ale widziałam, że część osób nie dało rady przez co grupa rowerzystów stała się bardzo rozciągnięta,
To fakt, przód masy za szybko jechał i powstała spora dziura pomiędzy początkiem a końcem grupy. W powstałą wolną przestrzeń już miał ochotę wjechać samochód stojący na poboczu, na szczęście się powstrzymał.

Cytat: Irenka w Październik 29, 2012, 20:16:42
4. Pomimo posiadania rękawiczek strasznie zmarzły mi paluszki, ale to chyba nie było zależne od Was  :P
Mi też, trasa była trochę zbyt długa jak na takie spacerowe tempo.
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Piochu

Irenko- samochód o którym pewnie mówisz był blokowany... przeze mnie. Może i byłem w cywilkach, ale spoko spoko to był chyba "Oficjalny rozkaz Prezesa Wąskiego" ;)


Masz prawo milczeć, a wszystko co powiesz użyję przeciw Tobie ;)

w4b

Cytat: Piochu w Październik 30, 2012, 12:39:59
Irenko- samochód o którym pewnie mówisz był blokowany... przeze mnie. Może i byłem w cywilkach, ale spoko spoko to był chyba "Oficjalny rozkaz Prezesa Wąskiego" ;)

Yoda-tajniak zadziałał  8) w takim razie nie ma się co obawiać, wszystko było pod kontrolą.
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

kris_bdg

To i ja coś napiszę:

Po raz pierwszy miałem przyjemność prowadzić przejazd, wraz z ekipą zabezpieczającą. Na wstępie chcę podziękować Wszystkim i każdemu z osobna za pomoc w zabezpieczeniu. Było kilka nowych twarzy w tej grupie, ale szybko doszliśmy do ładu :) Co do jednego z kolegów w kamizelkach który rozmawiał ze znajomym, to każdy z Nas ma takie prawo;) jeśli byłby potrzebny na pewno na radio pojawił by się komunikat:)

Co się tyczy podjazdu i luki powstałej po wzniesieniu przy Bizielu osobiście za nią odpowiadam, skupiłem się na radiowozie Policji który po osiągnięciu szczytu przyspieszył. ;)
Pogoda na prawdę nie sprzyjała jeździe, brak rękawiczek szybko okazał się błędem;)
Najfajniejszym momentem był dla mnie zjazd z Szubińskiej, kiedy to radiowóz trochę odjechał i średnia prędkość przejazdu wzrosła ;)

Odnośnie muzyki i przyczepki, w sezonie zimowym czeka ją zasłużony remont. Wymaga kilku zabiegów i poprawek. Mam nadzieję że muzyka także się zmieni;) Cała zima przed poszukiwaczami muzyki ;)

To tyle z mej strony :)

P.S. Specjalne podziękowania dla Ani (3w1) za prowadzenie imprezy pod Łuczniczką i na Starym Rynku jaki i April za użyczenie radiotelefonów które bardzo się przydały :)

sabina89

Hejka,
Cieszę się, że po dłuższej przerwie udało mi się (w końcu!) zawitać na masie i zobaczyć znajome mi twarze. "Odwiedziny" te naładowały mnie pozytywną energią i mam nadzieję, że znajdę również czas na jakąś wycieczkę z Wami:)

Cytat: buldi.nic w Październik 29, 2012, 14:47:24
Próba zmiany repertuaru była w ostatnim miesiącu jednak z racji czasowych nie udało się jej sfinalizować w postaci wgrania nowej playlisty.
Obecna playlista jest tutaj:
http://forumrowerowe.bydgoszcz.pl/jak-moge-zadzialac/masowa-playlista/105/
Jeżeli, macie pomysły na dodanie/usunięcie utworów to piszcie w tym wątku bądź piszcie bezpośrednio do mnie bym mógł je wrzucić.
Na masę przyjeżdża tylu ludzi, że gdyby każdy dorzucił chociaż jeden utwór z www.jamendo.com, mielibyśmy bardzo urozmaiconą muzykę ;) Także kochani masowicze - nie ma co się bać z propozycjami.


Zapraszam do polubienia ---> http://www.facebook.com/SabinaFireshow :)