Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Przed listopadową masą.

Zaczęty przez GUMIS, Październik 12, 2012, 21:20:35

« poprzedni - następny »

GUMIS

Propozycja masa świetlna,może jakieś inne?

buldi.nic

Myślę, że to dobry pomysł.
W tym miesiącu będziemy jechać pod hasłem bądź widoczny, bądź bezpieczny i ukierunkujemy się na kwestie odblasków. Do tego dochodzi konkurs Halloweenowy. Pomysł na masę świetlną (a zapewne w tym konkurs na najbardziej rozświetlonego rowerzystę) w listopadzie jak znalazł - szczególnie z głosami sugerującymi zrobienie takiej masy ;)


zibi_4don

Od razu mówię, że jak na październik to za dużo km. Krótsza musi być. Natomiast podoba mi się przejazd przez ul. Kapuściska.

buldi.nic

No faktycznie trochę dużo, ale się zastanawiam jak mogło aż tyle wyjść?  :o


Kiedyś byliśmy już na Kapuściskach, warto tam pojechać. Jestem za ;)

GUMIS

Kapusciska ok kiedyś tam mieszkałem co do ilosci km zgadzam się że za dużo.

April

Proponuję z Kujawskiej od razu w Wały Jagiellońskie i wyjdzie około 10km :)

damianpia

Po październikowej masie raczej proponuje krótką trasę :/
;)


zibi_4don

Myślę, że masa nie powinna być dłuższa niż 10km (+0,5km max). Każdy następny km będzie już mocno odczuwalny.

Fracek

No to nie jedziemy przez rondo Jagiellonów i mamy kilometr mniej tak jak mówiłem. No 11 km chyba przejdzie, co? ;>
A na Kapuściskach nie byliśmy za bardzo w tym roku

Danielasty

pamiętajmy iż z miesiąca na miesiąc jest coraz zimniej, o ile przyjazd i powrót na masę jest ciepły to już samo toczenie się na masie nie bardzo


zibi_4don

Teraz trasa sensowna i jak dla mnie może taka zostać. Zastanawia mnie jeszcze tylko ul. Techników? Konieczność? Można skręcić z Baczyńskiego w Kapuściska. Chyba że komuś mocno zależy o przejazd ul. Techników.

Lord Golem

Moim zdaniem nie warto jechać Modrakową bo to kompletne "zadupie". Lepiej bez skręcania przejechać prosto Wojska Polskiego, ulica szersza i bardziej uczęszczana. Będziemy bardziej widoczni, szczególnie przez kierowców  ;D

April

Modrakowa może nie jest główną ulicą Bydgoszczy ;) ale to nie zadupie... blisko znajdują się bloki przy ulicy Kąkolowej, a jak mieszkańcy usłyszą, że coś się dzieje, to chociaż przez okno popatrzą.
Także przejazd tą ulicą to wcale nie taki głupi pomysł :)


zibi_4don

A więc tak. Błędy na mapach google zmuszają mnie do opisania trasy słownie (ul. Kapuściska jest dwukierunkowa). Z Bełzy skręćmy w lewo Wojska Polskiego, lewo Planu, prawo Kapuściska, prawo Baczyńskiego, prosto Wojska Polskiego, prawo Hubala, lewo Szpitalna, Glinki, Magnuszewska itd. reszta trasy bez zmiany. Powinno wyjść poniżej 10km.

Lord Golem

Cytat: April w Listopad 14, 2012, 13:31:04
Modrakowa może nie jest główną ulicą Bydgoszczy ;) ale to nie zadupie... blisko znajdują się bloki przy ulicy Kąkolowej, a jak mieszkańcy usłyszą, że coś się dzieje, to chociaż przez okno popatrzą.
Także przejazd tą ulicą to wcale nie taki głupi pomysł :)

Gdybyśmy mieli przynajmniej maj albo czerwiec, lipiec to bym przyjął że będzie zainteresowanie przy blokach. Ale w listopadzie to o 16.00 już jest tu u nas cisza na osiedlu. Mieszkam na Wyżyny B-4  i wiem co mówię...


Olala

Dobra, może się skompromituję pytaniem, ale co tam. Jak się ma podjazd pod Bełzy do Ujejskiego i Kujawskiej (tamtędy jeżdżę regularnie)?

April

Cytat: Olala w Listopad 19, 2012, 12:19:53
Dobra, może się skompromituję pytaniem, ale co tam. Jak się ma podjazd pod Bełzy do Ujejskiego i Kujawskiej (tamtędy jeżdżę regularnie)?
Może ja się skompromituję, ale nie rozumiem pytania ;)
Podjazd pod Bełzy to jedyny lekki podjazd na "górny taras", który jest w stanie zaakceptować większość rowerzystów biorąca udział w MK. Co roku jest masa, która podjeżdża na Wojska Polskiego ulicą Ujejskiego, jednak jak można przeczytać opinie, wspomnienia na forum - strzelają łańcuchy, masa robi się długa jak makaron, a niektórzy odpadają, bo nie są w stanie dotrzeć na górę.

w4b

Cytat: Olala w Listopad 19, 2012, 12:19:53
Dobra, może się skompromituję pytaniem, ale co tam. Jak się ma podjazd pod Bełzy do Ujejskiego i Kujawskiej (tamtędy jeżdżę regularnie)?

Jest lżejszy

Cytat: Olala w Listopad 19, 2012, 12:19:53
Dobra, może się skompromituję pytaniem, ale co tam.

Musisz się bardziej postarać:)
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Mała Mi

jaki jest temat listopadowej masy ostatecznie?
@$#%&

Flora

#24
Cytat: April w Listopad 19, 2012, 12:39:54
Cytat: Olala w Listopad 19, 2012, 12:19:53
Dobra, może się skompromituję pytaniem, ale co tam. Jak się ma podjazd pod Bełzy do Ujejskiego i Kujawskiej (tamtędy jeżdżę regularnie)?
Może ja się skompromituję, ale nie rozumiem pytania ;)
Podjazd pod Bełzy to jedyny lekki podjazd na "górny taras", który jest w stanie zaakceptować większość rowerzystów biorąca udział w MK. Co roku jest masa, która podjeżdża na Wojska Polskiego ulicą Ujejskiego, jednak jak można przeczytać opinie, wspomnienia na forum - strzelają łańcuchy, masa robi się długa jak makaron, a niektórzy odpadają, bo nie są w stanie dotrzeć na górę.


Jeżeli strzelanie łańcuchów przy podjeździe dotyczyło mojego postu, to śpieszę wyjaśnić iż na końcu zdania jest przymrużone oko. Jestem zdecydowanym zwolennikiem podjazdu Ujejskiego jako alternatywy dla Bełzy. Kiedy proponowałem trasę z tym podjazdem posypały się negatywne głosy, a jak się okazuje nie było chyba większych problemów. Łańcuch nie wytrzymał ponieważ przy mojej wadze, złym przełożeniu i beznadziejnym stanie łańcucha musiało się tak stać. Oba podjazdy nie są wymagające zwłaszcza jeżeli przełożenie dobierze się odpowiednio do tempa i swoich możliwości. Jeżeli ktoś przeliczy się na samym początku to nic dziwnego, że na górze będzie wykończony, ale przy spokojnym tempie masowym nawet mniej doświadczeni rowerzyści powinni sobie poradzić. Kujawska ma zdecydowanie większe nachylenie - Bełzy będzie jak z górki :-)

April

Cytat: Flora w Listopad 19, 2012, 14:10:40
Jeżeli strzelanie łańcuchów przy podjeździe dotyczyło mojego postu, to śpieszę wyjaśnić iż na końcu zdania jest przymrużone oko.
Pisząc swoje słowa, nie miałam na myśli konkretnie Ciebie i sytuacji z tego roku, lecz również lata ubiegłe. Mi też się łańcuch zablokował 2 lata temu i chyba ostatecznie spadł i miałam postój w połowie górki ;) i nie powiem, żeby to było super bezpieczne, ale ludzie tak powoli jechali, że dało się na chodnik wejść. Seba też pisał, z tego co pamiętam, o zeszłorocznych przygodach z Ujejskiego - dzieje się tam trochę jak masa jedzie...
Może teraz, gdy jest już zimniej nie jeździ tyle składaków, rowerów miejskich i innych wynalazków, ale trzeba pamiętać o takich rowerkach także ;) Jak i o tych co te "górki" pokonują raz w roku podczas MK i nie wiedzą jak się tam wspiąć.

Olala

Ej no luz, tylko pytam, nigdy tamtędy nie podjeżdżałam, bo naturalne moje podjazdy to Kujawska i Ujejskiego :D W uszach mi tylko brzmi ryk mojego wcale nie najmłodszego samochodu jak pokonujemy Bełzy. Stąd moje pytanie. I bryknę Bełzy na dniach żeby się przekonać :D

w4b

Cytat: Mała Mi w Listopad 19, 2012, 13:19:02
jaki jest temat listopadowej masy ostatecznie?
Ostatecznie to jeszcze nie jest pewne. Trwają intensywne negocjacje  :P
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Seba

Temat, jeśli tak to można określic będzie związany z niekończącym się sezonem rowerowym. Masę infrastrukturalną przygotowujemy na grudzień, bo potrzebujemy na nią zwyczajnie więcej czasu

zibi_4don

Ja tu wcisnę tylko taką moją opinię na temat podjazdu na Bełzy. Może i jest łagodny, ale długi, przez to wyczerpujący, a na końcu dobija zwiększeniem stromizny i nierównościami mocno hamującymi.

Seba

CytujWbrew niektórym pogłoskom, sezon dla rowerzystów nie kończy się w październiku. Prawdę mówiąc, nie ma czegoś takiego jak ,,sezon dla rowerzystów", bo na dwóch kółkach jeździmy przez cały rok, co udowodni listopada Bydgoska Masa Krytyczna.
Kiedy piszemy te słowa to za oknem świeci piękne słoneczko, które zachęca do jesiennej przejażdżki rowerem. Ten środek transportu można wybierać również w gorszych warunkach atmosferycznych, bo nieważna jest pogoda, ale ubiór i chęci rowerzysty. Przy okazji listopadowej Bydgoskiej Masy Krytycznej chcemy zwrócić uwagę na stereotyp sezonowości roweru i zaprzeczyć tym samym pogłoskom związanych z końcem sezonu. Już zeszłoroczne przejazdy zimowe przy minusowych temperaturach pokazały, że rowerzystów chętnych do penetracji zimowych krajobrazów nie brakuje.
Docierają do nas jednak informacje, że środowiska kupieckie w Bydgoszczy na siłę chcą udowodnić, że rower jest przeznaczony wyłącznie do jazdy w okresie wiosenno-letnim i wpłynąć na władze miasta, by zamknęły na zimę kontrapas, o który tak długo walczyliśmy. Stanowczo sprzeciwiamy się takiemu działaniu, kierowaniu się stereotypom i patrzeniu jedynie przez pryzmat przyzwyczajeń tej grupy. Zamknięcie kontrapasa pokaże, że Bydgoszcz nie jest cywilizowanym miastem i ośmieszy naszą metropolię w całym kraju. W żadnym polskim mieście nie padają bowiem pomysły tworzenia sezonowej infrastruktury rowerowej i zamykania jej na zimę.
Listopadowa BMK będzie bardzo dobrą szansą na udowodnienie tej tezy. Zapraszamy w piątek, 30 listopada o godz. 18:00 na parking hali ,,Łuczniczka", skąd wyruszymy i pokażemy naszemu miastu siłę bydgoskich rowerzystów. Będzie można otrzymać jeszcze naklejki odblaskowe ufundowane przez firmę Horus Innowacyjne Materiały Przemysłowe, a także zdobyć nagrody od sklepu internetowego CTBike. Serdeczni zapraszamy!
W piątek są w ogóle Andrzejki :P robimy coś z tej okazji?

Flora

Może się umówimy, że każdy do każdego zwraca się 'Andrzej'  ;D

jerry

Zachęcam do pojawienia się z plastikowymi nakrętkami,które zostaną w najbliższym czasie oddane do skupu

a pieniądze wpłacone na konto chorego Natanka na rehabilitacje.
Żądam uwolnienia forum,a mury runą jestem w posiadaniu młotka

kuba2005

Może kiedyś Natanek nas odwiedzi ?

Fracek

Czyli trasa na piątek to ta którą dałem na początku?


kita

no i mamy podjazd ;)


To już niena Masie ale po masie ZAPRASZAM uczestników do przejechania ulicy Gdańskiej i powrocie kontrapasem :)

pozdrawiam
kita

Fracek

Cytat: kita w Listopad 29, 2012, 03:38:39
no i mamy podjazd ;)


To już niena Masie ale po masie ZAPRASZAM uczestników do przejechania ulicy Gdańskiej i powrocie kontrapasem :)

pozdrawiam
kit

Ja bardzo chetnie. Mojego kolege tez sprobuje namowic ;)