Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Problem z napędem - niekompatybilne podzespoły

Zaczęty przez Flora, Listopad 02, 2012, 14:12:49

« poprzedni - następny »

Flora

Po tym jak w zeszłym roku zniszczyłem pół roweru, w tym przyszedł czas na wymianę części. Na początek zamontowałem elementy niezbędne aby rowerem dało się ponownie jeździć: nowe przerzutki i hamulce. Teraz przyszła kolej na wymianę łańcucha (który jest tak krótki, że mam tylko 3 sensowne przełożenia), wiążącą się z wymianą kasety, co wykorzystałem do zmiany zestawu przełożeń z 12-34 na 11-28 i tu pojawił się drobny problem. Zarówno w dokumentacji tylnej przerzutki jak i dokumencie opisującym 'wymienność' komponentów z grupy znajduje się informacja, że przerzutka RD-M662-SGS nie współpracuje z kasetą CS-HG-80-9 11-28T. Czy ktoś potrafi mi wyjaśnić dlaczego? Czy chodzi o kont pod jakim przesuwa się wózek względem kasety i można to pominąć czy może jest to poważniejszy problem.

Flora

(kont -> kąt)  :o


W dokumentacji przerzutki RD-M810, która obsługuje różne zestawy przełożeń doszukałem się magicznego elementu będącego konwerterem trybu (mode converter) montowanym zależnie od obsługiwanego zakresu, a który wydaje się być jedynie elementem ograniczającym odległość przerzutki od osi koła. Miał już ktoś z tym styczność?

tomaszur

RDM662 - obsłuży kasetę 11-28, wiem bo tak jeździłem.
RD-M810 - ja nie miałem styczności, kup to pokombinujemy :)
Zasady MK, nie mylić z regulaminem przejazdu! http://strona.awacom.net/sztejkag/masa/index.php?menu=1&tekst=2

Flora

Sprzęt kupiony i zamontowany. Pierwsza próba ruszenia i pedały zakręciły się w miejscu  ;D
Okazało się, że środkowa zębatka z przodu nie chce już współpracować z nowym łańcuchem, poza tym przerzutka bardzo przyjemnie zachowuje się z tą kasetą.


Pojawił się niestety kolejny problem. Czy od wymiany kasety mogły pojawić się luzy w piaście?

kermit

Od wymiany kasety nie powstaje luz na piaście. Możliwe, że masz piastę na konusach i trzeba je wyregulować.


Najlepszy Serwis Aparatów Cyfrowych w Bydgoszczy

zibi_4don

Tak.  Korba do wymiany. Konusy do regulacji. Ośkę warto wyciągnąć, oczyścić i jak nie będzie wżerów na kulkach i konusach to nałożyć świeży smar i złożyć.