Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Po 81 masie wrześniowej (240 osób)

Zaczęty przez mvg (Michu), Wrzesień 24, 2010, 21:14:12

« poprzedni - następny »

mvg (Michu)

Pozwoliłem sobie założyć temacik, a co tam 8) .
Obecna masa była zajedwabista. Trasa ciekawa i w ogóle. Plus za koszulki.
Jechałem z tyłu i jakoś mało osób hałasowało, ale próbowałem nadrabiać.
Spory wynik ilościowy Masonów, oby było tyle samo a nawet więcej w październiku :)

Luqas

tras okej.
na następne masy muszę sobie załatwić kamizelkę "masową"
epicko było na bernardyńskim. Jechałem na końcu i widziałem
cały peleton jadący w przeciwną stronę

e_RaT

Mi się osobiście też podobało

[WSZYSTKO NA +]
Impossible Is Nothing

Seba

Jeśli chodzi o frekwencję to było ok. 240 osób, co jest rekordem MK od początku istnienia w Bydgoszczy :) Blokada Bernardyńskiego - geniusz :P

jerry

Też hałasowałem tak bardzo gwizdkiem,że nadal słyszę gwizd w jednym uchu  :P
Żądam uwolnienia forum,a mury runą jestem w posiadaniu młotka

w4b

Mnie się jak zwykle nie podobało  :P ale masa i tak należała to bardziej udanych a zarazem rekordowych  :)
Czyżby uczestnicy się na darmowe koszulki skusili ? :D

Cytat: jerry w Wrzesień 24, 2010, 21:39:31
Też hałasowałem tak bardzo gwizdkiem,że nadal słyszę gwizd w jednym uchu  :P

Jak byś hałasował naprawdę głośno słyszał byś gwizd w obydwu uszach  :D

[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

kris_bdg

Ja również trzymałem się przez większość trasy z tyłu, widok rozciągniętego peletonu robił wrażenie :)
Ogólnie z miesiąca na miesiąc jest coraz lepiej:)
Bardzo podobało mi się zakończenie, już dawno tak nie było..

Bardzo dobra robota!

Dziękuje:)

Pichulec

Byłem ostatnim z uczestników, dojechałem dopiero na rondzie grunwaldzkim, ale mimo wszystko uważam tę masę za bardzo udaną!! Widok peletonu który jechał w przeciwną stronę kiedy my jadący z przodu już dawno zawróciliśmy na rondzie robił mega wrażenie  ;D ;D No i zakończenie bardzo udane, buzon ma talent krasomówczy trza mu przyznać :D Rowery w górę też udało się znakomicie  ;D ;D Ogólnie mega pozytywnie. No i świetnie, że pobiliśmy rekord. Oby tak dalej ;)

BLONDI

#8
Ja nie miałam ochoty dziś na masę,ale nie żałuję  ;)
Trasa super...ludków dużo..na rondzie Bernardyńskim miło było zobaczyć koniec ;) Zakończenie również było świetne...a chłopaki jutro będą gadać na migi  :D ...no  i ten las rowerów nad głowami  :D bosko !  :D
Obstawiający za to musieli się nieżle nagimnastykować przy takiej ilości ludzi-to im należą się podziękowania,bo zadbali,by nam się dobrze jechało :)
Koszulki fajne ;P
Jerry słyszy gwizd tylko w jednym uchu,bo ma przedmuchany gwizdek :D pewnie "zapluty"  ;D
w4b a co Tobie się nie podobało?   :P

w4b

Cytat: BLONDI w Wrzesień 24, 2010, 22:09:43
w4b a co Tobie się nie podobało?   :P
Do perfekcji brakowało kilku drobiazgów o których napiszę kiedy indziej by nie psuć świetnego wrażenia jakie wywołała ta masa  ;)
Tak czy siak jest co dopracowywać  :)

[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

April

Najlepszy punkt masy to zdecydowanie rondo Bernardyńskie :) Zgodzę się z Wszystkimi, że widok był naprawdę piękny! A nasz ogrom robił wielkie wrażenie.

Dobrze, że pogoda dopisała - nawet nie było tak chłodno jak się spodziewałam.

Myślę, że nadal pozostaje do dopracowania początek masy. Niektórzy nie wiedzieli dlaczego nic się dzieje - czekaliśmy chwilę na spóźnialskich.

Pani obok mnie zdziwiła się, że tacy młodzi to organizują - nie wiem czy to komplement był ??? Wydaje mi się, że nie... gdyż inna powiedziała, że będzie niepoważnie. Może się też panie wypowiedzą...

I kolega na rolkach - wow - podziw, że tak szybko można śmigać :O (ja nie umiem jeździć na tym).

Świetne koszulki! Byliśmy jak czerwony płomień, który przetoczył się przez miasto... :D

BLONDI

Dzięki tym koszulkom wyglądało to jeszcze lepiej :)Tym razem na pewno zostaliśmy zauważeni ;)

w4b

[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

BLONDI

Taaa fotki owszem,nad filmem trzeba popracować,by go wrzucić ;) elvis właśnie sie na tym straasznie skupił   :D

kita

kitajec tym razem nic nei powie na plus czy minus, za to wszystko przeczytał i zaczyna templementować


ps.
na 90% nie będzie mnie na spotkaniu w piątek 1 października.

mvg (Michu)

Pokazywałem diabełka i mnie rozmazało ;).
Elvis robi dobre filmy, czekam z niecierpliwością.

elvis-1974

FILM Z 81 tu:


http://vimeo.com/15268729


w filmie wykorzystano muzykę artystów zrzeszonych w Jamendo
              http://www.jamendo.com/pl/top

kris_bdg

Cytat: elvis-1974 w Wrzesień 25, 2010, 08:46:15
FILM Z 81 tu:


http://vimeo.com/15268729


w filmie wykorzystano muzykę artystów zrzeszonych w Jamendo
              http://www.jamendo.com/pl/top

Jak zawsze dobrze wykonana praca :) Świetny filmik :)

Seba

Dobry pomysł z napisami w trakcie filmu :)

e_RaT

9:23 w4b przepychanie pomiędzy ludźmi i wystawienie głowy wprost przed kamerkę xD :)

11:16 W pierwszym momencie myślałem że komuś coś się oderwało z rowerku "ale to tylko lusterko" :P

15:28 Bardzo fajnie to wygląda :)

15:35 Uśmieszek w4b'a bezcenny xD
Impossible Is Nothing

Seba

Z bloga zast. naczelnego GW:

http://tyczynoandrzej.blox.pl/2010/09/Rower-jest-OK-czyli-musimy-walczyc-o-nasze-prawa.html

Szczerze mówiąc, nie zauważyłem nawet Szopińskiego i innych polityków w peletonie. Miło, że nas nie wykorzystują w kampanii

buzon

A ja się wyłamię, mi bardziej od ronda bernardyńskiego podobała się Kruszwicka od góry do dołu migająca światełkami :) Ale żeby było to dobrze widać trzeba było zostać na szarym końcu ;p
Kontaktuj się ze mną przez [email][email protected][/email], telefon albo grupę Velo Bydgoszcz na fejsbuczku

April


Danielasty

Ta masa była jedna z lepszych mas. Dużo ludzi, ładna trasa itp, lecz mi również się za bardzo nie podobała. Szczegóły omówię na spotkaniu. To są takie drobne szczegóły ( z perspektywy "zarządzania" tym ), które nadal trzeba dopracować

mvg (Michu)

Co spisywał później Buldi? Zmyłem się wcześnie i nie wiem co ominąłem :(.
Minusik też znalazłem, więc też może przyjadę. Ogólnie spoko, udana, czyli standard :).

Kurcze nadal nie wiem, która dziewczyna to April ;).

Seba

Cytat: mvg w Wrzesień 25, 2010, 11:40:18
Co spisywał później Buldi? Zmyłem się wcześnie i nie wiem co ominąłem :(.

Po Masie przeprowadziliśmy ankiety, żeby stworzyć profil przeciętnego masowicza i zebrać uwagi o infrastrukturze rowerowej i samej działalności BMK. Jej wyniki pojawią się w niedalekiej przyszłości na forum

kris_bdg


April



Michalecki

Dziękuję bardzo porządkowym. Kawał dobrej roboty, zwłaszcza na Bernardyńskim. Jesteście ojcami sukcesu, jakim niewątpliwie jest to, że masa dojechała do końca bezpiecznie.

e_RaT

Cieszę się że się podobało :)
Impossible Is Nothing

Luqas

Za pomoc nie trza dziękować to czysta przyjemność
plus adrenalinka plus świadomość że się pomogło zorganizować
coś tak udanego. (ten koleś w jednym dewoo jednak mnie trochę nastraszył)  ;)

buldi.nic

Też chciałbym podziękować osobom blokującym, świetnie się spisaliście, było bardzo bezpiecznie i wszystko dobrze przewidziane i zorganizowane. Naprawdę świetna robota :)

e_RaT

Wam tak :P

jeden kierowca był chyba głuchy i się przepychał choć 2 razy go zablokowałem. Za 3 udało mu się uciec jak oglądałem peleton ale dostał blokadę od przyczepki nie wiem czyjej.

Blokując samochód dziewczyna siedząca na tylnim siedzeniu, JADĄCA Z RODZICAMI pokazała całej masie środkowy palec

Jeden kierowca w jakimś ciemnym samochodzie wjechał w środek peletonu i przejechał na drugą stronę na parking [byłem za daleko aby na to zareagować]

Kierowca skutera postąpił podobnie jak kierowca wyżej ale przejechał na pas zjazdu

To by było z tego co ja zapamiętałem.

ALE I TAK BYŁO ZAJEBIASZCZO - JA CHCĘ JESZCZE RAZ !!!!
Impossible Is Nothing

buldi.nic

Cytat: e_RaT w Wrzesień 26, 2010, 20:42:34
ale dostał blokadę od przyczepki nie wiem czyjej.
Masowej XD
Chodzi Ci o sytuację na rondzie Poznańskim, właśnie widziałem że ten koleś Ci "uciekł" to mu zajechałem drogę (przyczepki już nie ominie :P)

Cytat: e_RaT w Wrzesień 26, 2010, 20:42:34

ALE I TAK BYŁO ZAJEBIASZCZO - JA CHCĘ JESZCZE RAZ !!!!
W przyszłym miesiącu ;)

jerry

Żądam uwolnienia forum,a mury runą jestem w posiadaniu młotka

pelus

Ta edycja masy była taka wyjątkowa, i jeszcze piękna, jesienna pogoda. Szczególnie klimat po przejeździe na Starym Rynku, czuło się specyficzną aurę... Zdenerwował mnie tylko kierowca samochodu. Gdy zawracaliśmy na rondzie Bernadyńskim i mijaliśmy się już z autami, otworzył okno i z szyderczym uśmiechem na twarzy burknął: "Do lasu"  >:(

mvg (Michu)

Nie przejmuj się pelus. Na trolla bagiennego zawsze się natnie podczas przejazdu masy. Szczególnie kierowców blaszaków, tudzież jak ich nazywam - spalinarzy (klimaty Waterworld czy Max Max).
Mnie lekko wkurzył jakiś drech w śródmieściu (hetmańska) jak gwizdałem i coś mi odburknął, nawet chyba z przekleństwem. Za to inny później na grunwaldzkiej rozśmieszył mówiąc "ja też mam gwizdek":D. Zabawa była przednia i buractwo nie raziło tak bardzo :).

demon

#38
To była moja pierwsza masa i mam po niej pozytywne odczucia choć szkoda, że nie była bardziej hałaśliwa, bo dzwonek tudzież gwizdek to podstawowe wyposażenie roweru/rowerzysty więc namawiam wszystkich masowiczów do używania ich podczas przejazdu (może przydało by się na jednej masie wyposażyć masowiczów w gwizdki tak jak podczas tej wyposażono nas w koszulki - przyznam się, że sam się zacząłem rozglądać za jakimś sponsorem co by fundnął nam gwizdki).
Jedna sytuacja, która mnie podczas przejazdy rozbawiła to dwie panie, stały na przejściu dla pieszych (ja jechałem w środku więc już chwile stały) i usłyszałem jak jedna do drugiej powiedziała "Choć idziemy, trzeba się przepychać bo to się nigdy nie skończy."  :D
i wiecie czego mi brakowało jakiejś tablicy takiej w miarę dużej przyczepionej do roweru z napisem MASA KRYTYCZNA a niżej adres strony - jak się bardziej wkręcę w ta masę to może i do swojego roweru zamontuje taka tablice.

Michalecki

Buraki się zdarzają i nie ma co na to reagować.

sabina89

Cytat: demon w Wrzesień 28, 2010, 18:36:33
Jedna sytuacja, która mnie podczas przejazdy rozbawiła to dwie panie, stały na przejściu dla pieszych (ja jechałem w środku więc już chwile stały) i usłyszałem jak jedna do drugiej powiedziała "Choć idziemy, trzeba się przepychać bo to się nigdy nie skończy."  :D
i wiecie czego mi brakowało jakiejś tablicy takiej w miarę dużej przyczepionej do roweru z napisem MASA KRYTYCZNA a niżej adres strony - jak się bardziej wkręcę w ta masę to może i do swojego roweru zamontuje taka tablice.

Tablice nie są złym pomysłem ale musiały by być dobrze widoczne.
Też słyszałam te kobiety ale nie one jedne szukały "dziury" w masie :D
Zapraszam do polubienia ---> http://www.facebook.com/SabinaFireshow :)

buldi.nic

Cytat: sabina89 w Październik 25, 2010, 21:00:31
Tablice nie są złym pomysłem ale musiały by być dobrze widoczne.
Też słyszałam te kobiety ale nie one jedne szukały "dziury" w masie :D
Toruń ma extrawheel z tablicą -> http://rowerowytorun.com.pl/upload/Image/foto_masa_czerwiec_2010/obrazki/8.jpg
Więc można coś takiego zrobić lub umieścić stelaż na przyczepce i na niego przyklejać plakaty... że chyba są inne pomysły? :P

sabina89

Ja bym była nawet za tym by doczepić takie mniejsze tabliczki do kierownicy (coś jak te numerki, które mają kolarze na zawodach).
Zapraszam do polubienia ---> http://www.facebook.com/SabinaFireshow :)

w4b

Rozdawanie ulotek podczas przejazdu zdziwionym przechodniom chyba najlepsze jest - nie sposób ich nie zauważyć ;)
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

buldi.nic

Cytat: sabina89 w Październik 27, 2010, 10:34:58
Ja bym była nawet za tym by doczepić takie mniejsze tabliczki do kierownicy (coś jak te numerki, które mają kolarze na zawodach).
Tylko z wykonaniem może być problem bo koszta :P
Cytat: w4b w Październik 27, 2010, 11:34:44
Rozdawanie ulotek podczas przejazdu zdziwionym przechodniom chyba najlepsze jest - nie sposób ich nie zauważyć ;)
Warto by opracować ulotkę dla przechodniów.