Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Przed pazdziernikową masą.

Zaczęty przez GUMIS, Wrzesień 28, 2012, 22:32:13

« poprzedni - następny »

GUMIS


Seba

Dodam, że meta jak dziś - Stary Rynek

3w1

Myślę, że tym razem warto przejechać przez główne ronda w mieście, zrobić coś w rodzaju pentelki?

Seba


kris_bdg

Myślę że jest to myśl, skoro przejazd będzie pod hasłem bądź widoczny, to dobrze by było być widocznym:P

martako

Podoba mi się fakt iz wszystko zaczyna się tak szybko.

Czym szybciej wszystko będzie ustalone tym szybciej bedzie mozna w oficjalny sposób informować mieszkańców miasta.

Kaelthas

Myślę że można by przejechać się po szwederowie, ew. jeszcze o okole zachaczyć.

Marzecky

A może na końcu zrobimy zjazd kujawską w dół?

Seba

Panowie, tylko konkretne propozycje poprosimy :) mapy można przygotować za pomocą google maps, bikemap, itp. Max. 15 km



grzechuuuu

WItam

Ja proponuję utrzymać masę w stylistyce HALLOWEEN, maski potworów, duchy, pająki. Będzie to całkiem niezła interpretacja hasła "bądź widoczny". Co wy na to ?

Seba

Podoba mi się trasa Kaelthasa. Tylko czy na Inowrocławskiej jest jakaś strefa zamieszkania? Nie orientuję się tam za bardzo, a dobrze żeby nas jak najwięcej ludzi widziało ;)

3w1

Sebo,
wzdłuż ulicy Inowrocławskiej jest pełno bloków!!!! i to nowych, także tam na pewno nas zobaczą!, no i w końcu moje rejony  :), bo zawsze gdzieś indziej kręcimy rowerami. Trasa ciekawa, podoba mi się

Olala

Trasa fajna, w końcu moje śmieci i rzesze fanów będą mogły mi machać z okien :D

April

Podjazd pod Ujejskiego? Katorżniczy. 2 lata temu masa tam jechała, nie obyło się bez przygód... W tym roku też chyba był?

Seba

Cytat: April w Wrzesień 29, 2012, 21:45:39
Podjazd pod Ujejskiego? Katorżniczy. 2 lata temu masa tam jechała, nie obyło się bez przygód... W tym roku też chyba był?

Nie zwróciłem na to uwagi, ale potwierdzam - pęknięty łańcuch i parę osób, które zostało na dole - taki był efekt. Jedyny podjazd, który akceptują wszyscy Masowicze to Bełzy ;)


piotreq

To mój pierwszy post na tym forum, więc na wstępie chciałbym się przywitać z kolegami, masowiczami :)
Bełzy masa podjeżdża dość często, więc może by spróbować taki oto wariant z podjazdem pod Szubińską?
http://goo.gl/NXopp

zibi_4don

Cytat: piotreq w Wrzesień 30, 2012, 16:36:31
To mój pierwszy post na tym forum, więc na wstępie chciałbym się przywitać z kolegami, masowiczami :)
Bełzy masa podjeżdża dość często, więc może by spróbować taki oto wariant z podjazdem pod Szubińską?
http://goo.gl/NXopp


:D    uuuuuuhu... chłopie... tu się aż uśmiałem wyobrażając sobie MK prowadzącą rowery pieszo. Podjazd równie dobry jak na Ujejskiego... albo i nawet bardziej wymagający jadąc od Grunwaldzkiego.

Lesnik

Kolega z przyczepka muzyczna by nie wytrzymał tego podjazdu a zabić go chyba nie chcemy;)

Olala

Ujejskiego to w sumie nie taki dramat. Prędkość podjazdu mam taką jak po płaskim terenie na ostatniej Masie a wyczynowcem nie jestem

piotreq

Myślicie, że skończyło by się to aż takim dramatem? Aż tak trudna mi się ona nie wydawała, ale to może dlatego, że pokonuję ją bardzo często i się do niej trochę przyzwyczaiłem. A, no i zapomniałem o przyczepce, która swoje musi ważyć.
W takim razie jestem za drugą opcją trasy Kaelthasa.

buldi.nic

To ja poszukam uwag to trasy by nie było :P

1. Tak jak mówili wyżej swego czasu ustaliliśmy, że jedyny rozsądny podjazd na górny taras jest ulicą Władysława Bełzy. Moim jednak zdaniem można mimo wszystko spróbować podjazdu pod Ujejskiego, o ile reszta nie ma nic przeciwko i mówi, że da radę. Jeżeli znów ludzie będą narzekać i będzie dramat upewnimy sie na 100%, że nie ma sensu pchać się pod Ujejskiego.
2. Zamiast jechać od Brzozowej w Seweryna Goszczyńskiego do ul. Konopnickiej, proponowałbym podjechać kawałek dalej Brzozową bezpośrednio do Konopnickiej gdzie jest więcej bloków i domków.
3. Z ul. Skorupki proponowałbym skręcić w Czackiego a następnie w Leszczyńskiego gdzie znów mamy na Leszczyńskiego blokowisko + ASMarket bo na Skorupki mamy po jednej stronie ciąg ogródków działkowych.
4. I propozycja alternatywy dla Focha-Jagiellońskiej to Grudziądzką prosto do r. Bernardyńskigo, później do Ronda Jagiellonów i powrót do r. Bernardyńskiego a następnie wjazd na Stary Rynek. Tak trochę inaczej a jeżeli będzie dużo ludzi to fajny będzie efekt nawracania na Rondzie Jagiellonów. :P
https://maps.google.pl/maps?saddr=Nieznana+droga&daddr=Kornela+Ujejskiego+to:Rondo+Kujawskie+to:Kujawska+to:Brzozowa+to:Marii+Konopnickiej+to:Seweryna+Goszczy%C5%84skiego+to:Marii+Konopnickiej+to:Ludwika+Solskiego+to:Bielicka+to:Ksi%C4%99dza+Ignacego+Skorupki+to:53.1100937,17.9819216+to:Ksi%C4%99dza+Ignacego+Skorupki+to:Pi%C4%99kna+to:Plac+Pozna%C5%84ski+to:Grudzi%C4%85dzka+to:Jagiello%C5%84ska+to:Bernardy%C5%84ska+to:Nowy+Rynek+to:Stary+Rynek&hl=pl&ie=UTF8&ll=53.115563,17.994404&spn=0.065219,0.153637&sll=53.123135,17.994318&sspn=0.008151,0.019205&geocode=FRmIKgMd0Q0TAQ%3BFVdyKgMdGQYTAQ%3BFex3KgMdFMQSAQ%3BFbNrKgMd4ccSAQ%3BFQBfKgMd8cYSAQ%3BFUZkKgMdp44SAQ%3BFahrKgMdxp4SAQ%3BFdJzKgMdMKgSAQ%3BFS5tKgMdQocSAQ%3BFRthKgMdwocSAQ%3BFQpdKgMdHU4SAQ%3BFU1lKgMd4WESASnnFbeOBxMDRzHPy3I6OksG-g%3BFWhvKgMd-GwSAQ%3BFReJKgMdulUSAQ%3BFdKRKgMdhnUSAQ%3BFSaSKgMd4YYSAQ%3BFbyYKgMdwsUSAQ%3BFXCKKgMdXL0SAQ%3BFRyOKgMdEJsSAQ%3BFWiUKgMdMqsSAQ&mra=dme&mrsp=15&sz=16&via=11&t=m&z=13

Co myślicie? ;)

Cytat: piotreq w Wrzesień 30, 2012, 19:05:12
Myślicie, że skończyło by się to aż takim dramatem?
Też się trochę dziwie, że Szubińska jest takim wyzwaniem bo mimo wszystko podjazd jest dość długi i raczej dało by radę. W sumie nigdy nie próbowaliśmy :P

kris_bdg

Cytat: Lesnik w Wrzesień 30, 2012, 18:06:25
Kolega z przyczepka muzyczna by nie wytrzymał tego podjazdu a zabić go chyba nie chcemy;)

Leśnik Ty się o przyczepkę nie martw, 1x1 na przełożeniu i wjedzie i pod K2 :P

3w1

Szubińska nie jest tak dużym wyzwaniem, podjeżdżam nią często, faktycznie dość długi podjazd, ale dalibyśmy radę, boję sieę jedynie o Krisa z przyczepką, bo taką masę za sobą ciągnąć to już nie lada wyczyn.

3w1

Pod K2byś wjechał?, a to kolegę Krisa nie doceniłam, za co przepraszam  ;)

Seba

A ja chyba w ogóle włożę kij w mrowisko :P powstaje kontrapas w końcu, więc może warto się wstrzymac jednak z trasą i w październiku po raz pierwszy w Bydg przejechalibyśmy po raz pierwszy kontrapasem ;>

piotreq

Cytat: kris_bdg w Wrzesień 30, 2012, 21:16:52

Leśnik Ty się o przyczepkę nie martw, 1x1 na przełożeniu i wjedzie i pod K2 :P
Jak nigdy nie było, a przyczepka da radę, to może jadnak by spróbować? Przynajmniej bedą już doświadczenia na przyszłość.

kris_bdg

Myślę że z dobrym kierowcą przyczepka podjedzie  :) Pod Trentowskiego na Miedzyniu podjechała bez problemu a podjazd ma jakieś 600 m a różnica poziomów to jakieś 22 m :)

buldi.nic

Cytat: Seba w Wrzesień 30, 2012, 21:39:14
A ja chyba w ogóle włożę kij w mrowisko :P powstaje kontrapas w końcu, więc może warto się wstrzymac jednak z trasą i w październiku po raz pierwszy w Bydg przejechalibyśmy po raz pierwszy kontrapasem ;>
No raczej może być ciężko śmignąć kontrapasem całym "peletonem" :P

zibi_4don

Cytat: buldi.nic w Wrzesień 30, 2012, 20:20:13

Też się trochę dziwie, że Szubińska jest takim wyzwaniem bo mimo wszystko podjazd jest dość długi i raczej dało by radę. W sumie nigdy nie próbowaliśmy :P

Dla kogoś, kto pod nią nie podjeżdża za często, jest wyzwaniem. Między innymi właśnie dlatego, że jest to długi podjazd. Jadąc od Grunwaldzkiego jak i od Bernardyńskiego (trochę mniej) trzeba już gnać pod górkę, a Szubińska do góry jest stroma. Pamiętajcie że nie wszyscy masoni mają przerzutki i wiek do takiego ostrego podjazdu.

Lord Golem

Cytat: Lesnik w Wrzesień 30, 2012, 18:06:25
Kolega z przyczepka muzyczna by nie wytrzymał tego podjazdu a zabić go chyba nie chcemy;)

Na sam podjazd pod górkę mogę kolegę z przyczepki zmienić.

A co do Szubińskiej - chcieliśmy tam kiedyś walczyć o DDR więc jest to górka do pokonania, poza tym możliwość pokazania potrzeby budowania tam DDR.

cicholudek

Adam :)

cicholudek

Cytat: buldi.nic w Wrzesień 30, 2012, 20:20:13
To ja poszukam uwag to trasy by nie było :P

1. Tak jak mówili wyżej swego czasu ustaliliśmy, że jedyny rozsądny podjazd na górny taras jest ulicą Władysława Bełzy. Moim jednak zdaniem można mimo wszystko spróbować podjazdu pod Ujejskiego, o ile reszta nie ma nic przeciwko i mówi, że da radę. Jeżeli znów ludzie będą narzekać i będzie dramat upewnimy sie na 100%, że nie ma sensu pchać się pod Ujejskiego.
2. Zamiast jechać od Brzozowej w Seweryna Goszczyńskiego do ul. Konopnickiej, proponowałbym podjechać kawałek dalej Brzozową bezpośrednio do Konopnickiej gdzie jest więcej bloków i domków.
3. Z ul. Skorupki proponowałbym skręcić w Czackiego a następnie w Leszczyńskiego gdzie znów mamy na Leszczyńskiego blokowisko + ASMarket bo na Skorupki mamy po jednej stronie ciąg ogródków działkowych.
4. I propozycja alternatywy dla Focha-Jagiellońskiej to Grudziądzką prosto do r. Bernardyńskigo, później do Ronda Jagiellonów i powrót do r. Bernardyńskiego a następnie wjazd na Stary Rynek. Tak trochę inaczej a jeżeli będzie dużo ludzi to fajny będzie efekt nawracania na Rondzie Jagiellonów. :P


Na taras mozna spokojnie wjechac Jana Pawła a pózniej przy skrzyzowaniu Glinki/Karpacka można w Glinki bądź Karpacką i jestesmy na tarasie kilkanascie metrów i mamy Ujejskiego(od innej strony) ale taras zdobyty 
Adam :)

Lord Golem

#35
Cytat: cicholudek w Październik 01, 2012, 09:23:16
Na taras mozna spokojnie wjechac Jana Pawła a pózniej przy skrzyzowaniu Glinki/Karpacka można w Glinki bądź Karpacką i jestesmy na tarasie kilkanascie metrów i mamy Ujejskiego(od innej strony) ale taras zdobyty
świetny pomysł

http://goo.gl/maps/SQY8o


Cytuja to moja skromna propozycja
http://goo.gl/maps/f7uOM
taką trasę zaproponowałbym jako kolejną - na listopad.

cicholudek


http://goo.gl/maps/SQY8o

Lordzie ;) w pkt. D ul. Tucholska , Kujawska wydaje mi się ze w tym miejscu przejazd na drugą stronę Kujawskiej jest mozliwy tylko przez stacje benzynową lub kawałek dalej na skrzyżowaniu Kujawskiej / Wojska Polskiego / Solskiego 
Adam :)

Kaelthas

#37
Właściwie wpadłem na rozwiązanie problemu podjazdu

https://maps.google.pl/maps?saddr=Nieznana+droga&daddr=Aleja+Jana+Paw%C5%82a+II+to:Brzozowa+to:Seweryna+Goszczy%C5%84skiego+to:Seweryna+Goszczy%C5%84skiego+to:Marii+Konopnickiej+to:Ludwika+Solskiego+to:Bielicka+to:Ksi%C4%99dza+Ignacego+Skorupki+to:Ksi%C4%99dza+Ignacego+Skorupki+to:Pi%C4%99kna+to:Plac+Pozna%C5%84ski+to:Kruszwicka+to:Jagiello%C5%84ska+to:Bernardy%C5%84ska+to:Nowy+Rynek+to:Stary+Rynek&hl=pl&ie=UTF8&ll=53.113605,18.005261&spn=0.018572,0.055747&sll=53.113168,18.006763&sspn=0.018572,0.055747&geocode=FRmIKgMd0Q0TAQ%3BFXxgKgMdANMSAQ%3BFQBfKgMd8cYSAQ%3BFeBjKgMdqaESAQ%3BFahrKgMdxp4SAQ%3BFdJzKgMdMKgSAQ%3BFS5tKgMdQocSAQ%3BFRthKgMdwocSAQ%3BFQpdKgMdHU4SAQ%3BFWhvKgMd-GwSAQ%3BFReJKgMdulUSAQ%3BFdKRKgMdhnUSAQ%3BFQ6hKgMdvnQSAQ%3BFbyYKgMdwsUSAQ%3BFXCKKgMdXL0SAQ%3BFRyOKgMdEJsSAQ%3BFWiUKgMdMqsSAQ&t=h&mra=dme&mrsp=1&sz=15&z=15


Cytat: buldi.nic w Wrzesień 30, 2012, 20:20:13
To ja poszukam uwag to trasy by nie było :P

1. Tak jak mówili wyżej swego czasu ustaliliśmy, że jedyny rozsądny podjazd na górny taras jest ulicą Władysława Bełzy. Moim jednak zdaniem można mimo wszystko spróbować podjazdu pod Ujejskiego, o ile reszta nie ma nic przeciwko i mówi, że da radę. Jeżeli znów ludzie będą narzekać i będzie dramat upewnimy sie na 100%, że nie ma sensu pchać się pod Ujejskiego.
2. Zamiast jechać od Brzozowej w Seweryna Goszczyńskiego do ul. Konopnickiej, proponowałbym podjechać kawałek dalej Brzozową bezpośrednio do Konopnickiej gdzie jest więcej bloków i domków.
3. Z ul. Skorupki proponowałbym skręcić w Czackiego a następnie w Leszczyńskiego gdzie znów mamy na Leszczyńskiego blokowisko + ASMarket bo na Skorupki mamy po jednej stronie ciąg ogródków działkowych.
4. I propozycja alternatywy dla Focha-Jagiellońskiej to Grudziądzką prosto do r. Bernardyńskigo, później do Ronda Jagiellonów i powrót do r. Bernardyńskiego a następnie wjazd na Stary Rynek. Tak trochę inaczej a jeżeli będzie dużo ludzi to fajny będzie efekt nawracania na Rondzie Jagiellonów. :P

Co myślicie? ;)


2. Właściwie bardzo dobry pomysł.
3. Też by można.
4. Przejazd wałami jagiellońskimi wydaję mi się średnim pomysłem - na Focha/Jagiellońskiej będziemy bardziej widzoczni

Kaelthas

#38
CytujNie możesz edytować tej wiadomość, ponieważ minął minimalny czas w którym mogłeś to zrobić.
A po co to komu?


Właśnie zauważyłem że cicholudek wpadł na pomysł podjazdu pierwszy. Jednak przejazd przez karpacką to słaby pomysł - jest to wąska uliczka, więc będzie problem żeby się tam pomieścić. Tucholska tym bardziej mi nie pasuję. Może trochę wybrzydzam, ale to jest moje zdanie.

Fracek

Moja propozycja trasy:

<iframe width="640" height="480" frameborder="0" scrolling="no" marginheight="0" marginwidth="0" src="https://maps.google.pl/maps?f=d&amp;source=s_d&amp;saddr=Nieznana+droga&amp;daddr=Aleja+Kardyna%C5%82a+Stefana+Wyszy%C5%84skiego+to:Aleja+Powsta%C5%84c%C3%B3w+Wielkopolskich+to:53.12942,18.02174+to:Aleja+Ossoli%C5%84skich+to:Bernardy%C5%84ska+to:Kruszwicka+to:Marsza%C5%82ka+Ferdynanda+Focha+to:Jagiello%C5%84ska+to:Toru%C5%84ska+to:Stefana+Batorego&amp;geocode=FbCIKgMdwAkTAQ%3BFc2QKgMdPDMTAQ%3BFZuwKgMdcxwTAQ%3BFcywKgMdbP0SASk7_3p46xMDRzHmPpkPvTV-RQ%3BFaapKgMdm-USAQ%3BFduPKgMdM8ASAQ%3BFc2fKgMdnXQSAQ%3BFVOdKgMdaaoSAQ%3BFXuSKgMdSRgTAQ%3BFXqJKgMd_ssSAQ%3BFZqSKgMdIqcSAQ&amp;aq=0&amp;oq=Pod+&amp;sll=53.126612,18.026505&amp;sspn=0.020292,0.055747&amp;hl=pl&amp;mra=dme&amp;mrsp=2&amp;sz=15&amp;via=3&amp;ie=UTF8&amp;t=m&amp;ll=53.12571,18.013287&amp;spn=0.024722,0.054932&amp;z=14&amp;output=embed"></iframe>
<small><a href="https://maps.google.pl/maps?f=d&amp;source=embed&amp;saddr=Nieznana+droga&amp;daddr=Aleja+Kardyna%C5%82a+Stefana+Wyszy%C5%84skiego+to:Aleja+Powsta%C5%84c%C3%B3w+Wielkopolskich+to:53.12942,18.02174+to:Aleja+Ossoli%C5%84skich+to:Bernardy%C5%84ska+to:Kruszwicka+to:Marsza%C5%82ka+Ferdynanda+Focha+to:Jagiello%C5%84ska+to:Toru%C5%84ska+to:Stefana+Batorego&amp;geocode=FbCIKgMdwAkTAQ%3BFc2QKgMdPDMTAQ%3BFZuwKgMdcxwTAQ%3BFcywKgMdbP0SASk7_3p46xMDRzHmPpkPvTV-RQ%3BFaapKgMdm-USAQ%3BFduPKgMdM8ASAQ%3BFc2fKgMdnXQSAQ%3BFVOdKgMdaaoSAQ%3BFXuSKgMdSRgTAQ%3BFXqJKgMd_ssSAQ%3BFZqSKgMdIqcSAQ&amp;aq=0&amp;oq=Pod+&amp;sll=53.126612,18.026505&amp;sspn=0.020292,0.055747&amp;hl=pl&amp;mra=dme&amp;mrsp=2&amp;sz=15&amp;via=3&amp;ie=UTF8&amp;t=m&amp;ll=53.12571,18.013287&amp;spn=0.024722,0.054932&amp;z=14" style="color:#0000FF;text-align:left">Wyświetl większą mapę</a></small>

Jest głównymi ulicami miasta, więc będziemy widoczni. "Ósemka" to nie do końca, bo pojechałem na Powst. Wielkopolskich. A dystans chyba nie jest za duży.

Kaelthas

@Fracek
Tamtymi ulicami jeździmy dosyć często, warto by pojeździć tam gdzie się rzadko pojawiamy.

Lord Golem

Cytat: cicholudek w Październik 01, 2012, 10:45:36

http://goo.gl/maps/SQY8o

Lordzie ;) w pkt. D ul. Tucholska , Kujawska wydaje mi się ze w tym miejscu przejazd na drugą stronę Kujawskiej jest mozliwy tylko przez stacje benzynową lub kawałek dalej na skrzyżowaniu Kujawskiej / Wojska Polskiego / Solskiego

Tak przejazd byłby przez rondo Kujawskie. Duże rondo i bylibyśmy długo widoczni.
Przejazd Karpacką - Ujejskiego - Tucholska - Kujawska to dobre zaprezentowanie się na Wzgórzu Wolności. Już raz tam jechaliśmy i nie było problemu

buldi.nic


Danielasty


Seba

Odblaskowa, bezpieczna i jeśli będzie taka chęc to konkurs halloweenowy też zrobimy ;)


Flora

#46
Kiedy proponowałem na sierpień podjazd Jana Pawła II posypały się same negatywne komentarze, a nie jest to wcale trasa wyczynowa. Byłoby super gdyby udało się dodać ten podjazd do 'akceptowalnych'. Chciałbym tylko przypomnieć, że na Jana Pawła II jest ograniczenie do 70km/h, co teoretycznie wyklucza ruch rowerowy.

Zerknąłem jeszcze raz na przepisy i działa to trochę inaczej. W dużym uproszczeniu: jeżeli dopuszczalna prędkość przekracza 50km/h to można korzystać z chodnika.

Od siebie zaproponuję jeszcze małą dodatkową pętlę przez ulicę Wrocławską (chwilowo jest ona nieprzejezdna, ale roboty szybko się skończą)

https://maps.google.pl/maps?saddr=Nieznana+droga&daddr=Aleja+Jana+Paw%C5%82a+II+to:Aleja+Jana+Paw%C5%82a+II+to:53.109259,18.010029+to:Rondo+Kujawskie+to:Brzozowa+to:Marii+Konopnickiej+to:Seweryna+Goszczy%C5%84skiego+to:Marii+Konopnickiej+to:Ludwika+Solskiego+to:Bielicka+to:Ksi%C4%99dza+Ignacego+Skorupki+to:53.1100936,17.9819218+to:Ksi%C4%99dza+Ignacego+Skorupki+to:Pi%C4%99kna+to:Plac+Pozna%C5%84ski+to:53.1280441,17.9810248+to:Marsza%C5%82ka+Ferdynanda+Focha+to:Jagiello%C5%84ska+to:Bernardy%C5%84ska+to:Jana+Kazimierza+to:Stary+Rynek&hl=pl&ie=UTF8&ll=53.127198,17.98198&spn=0.005543,0.013915&sll=53.125775,17.985477&sspn=0.01052,0.014033&geocode=FRmIKgMd0Q0TAQ%3BFVZ3KgMdgh4TAQ%3BFdBmKgMdVuYSAQ%3BFQtiKgMdrc8SASmN46uYnhMDRzFRvmZ6IdgZ8g%3BFTJ4KgMdecgSAQ%3BFQBfKgMd8cYSAQ%3BFUZkKgMdp44SAQ%3BFahrKgMdxp4SAQ%3BFdJzKgMdMKgSAQ%3BFS5tKgMdQocSAQ%3BFRthKgMdwocSAQ%3BFQpdKgMdHU4SAQ%3BFU1lKgMd4WESASnnFbeOBxMDRzHPy3I6OksG-g%3BFWhvKgMd-GwSAQ%3BFReJKgMdulUSAQ%3BFdKRKgMdhnUSAQ%3BFWyrKgMdYF4SASmZN1ijtBMDRzG1FJmm_dtFQA%3BFa-hKgMdwHgSAQ%3BFbyYKgMdwsUSAQ%3BFTSUKgMdzsMSAQ%3BFfCOKgMdk6oSAQ%3BFfyRKgMdiaoSAQ&mra=mrv&via=3,12,16&t=m&z=17

Olala

Błagam o Karpacką, mój team dopingowy szykuje już transparenty  :D

buldi.nic


buldi.nic