* *
Zaloguj się by ukryć reklamę

O rowerach w sejmie, konferencja "Polska w Rowerowej Europie..."

  • 0 Odpowiedzi
  • 2265 Wyświetleń
*

Offline w4b

  • *
  • 3548
  • 45
  • Płeć: Mężczyzna
Cytuj
Polityka transportowa Niemiec i Francji była głównym tematem konferencji „Polska w Rowerowej Europie. Optymalizacja udziału społecznego w polityce ruchu rowerowego”. Goście zza granicy, przedstawiciele stowarzyszeń rowerowych, Parlamentarnej Grupy ds. Rozwoju Komunikacji i Turystyki Rowerowej oraz samorządowcy spotkali się pod koniec czerwca w Warszawie w Sejmie RP. W spotkaniu uczestniczył również przedstawiciel Stowarzyszenia Bydgoska Masa Krytyczna. Francja i Niemcy całkiem niedawno wyznawały pogląd o wyższości samochodu nad rowerem. Jednak działania organizacji rowerowych, reformy i przeznaczanie większych środków finansowych na rozbudowę infrastruktury rowerowej spowodowały zmianę tego stanu rzeczy. Udział rowerzystów w codziennym ruchu wzrósł do kilkunastu procent, a oba kraje odniosły ekonomiczne korzyści z takich zmian. Przekonano się bowiem, że rower jest środkiem do żywego, atrakcyjnego, zrównoważonego (transportu), bezpiecznego i zdrowego miasta.
 
Jeden z prelegentów, Olivier Schneider z Francuskiej Federacji Użytkowników Rowerów przybędzie do Bydgoszczy i poprowadzi spotkanie „Vélorution - wielka rowerolucja francuska” (szczegóły tutaj).
Poniżej zamieszczamy prezentacje, które zostały wykorzystane podczas konferencji w Warszawie.
   


Relacja wrocławska: http://rowerowy.wroclaw.pl/index_aktualnosci.php5?dzial=9&kat=16&art=1132

Cytuj
Manfred Neun podkreślił, iż osobami, które mogą najefektywniej wpływać na poprawę warunków rowerzystów w miastach są samorządowcy: burmistrzowie i prezydenci – także oni mogą najszybciej uzyskiwać z tego tytułu widoczne profity, bo już w czasie jednej swojej kadencji.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2011, 13:19:18 wysłana przez w4b »