Aktualności:

Jeździmy w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00, ruszamy ze Starego Rynku w Bydgoszczy (gdy rynek zamknięty to spod pomnika Kazimierza Wielkiego)

Main Menu

Parkowanie na drodze rowerowej

Zaczęty przez XWindowsMen, Kwiecień 20, 2011, 13:02:49

« poprzedni - następny »

Grzehu

Cytat: w4b w Sierpień 24, 2011, 09:55:47
http://forum.zm.org.pl/viewtopic.php?f=1&t=1353

Ten tok postępowania mi się podoba:
Cytuj1. Zaraz po zrobieniu zdjęć należy zadzwonić na 986 i zgłosić nielegalne parkowanie. Po kilku godzinach zadzwonić jeszcze raz i spytać o rezultat interwencji (podając adres lub numer zgłoszenia). Jeśli Straż Miejska podjęła interwencję i wystawiła wezwania, to nie musimy już sami zajmować się dalej tą sprawą, a kierowca dowiedział się o swoim przewinieniu natychmiast, a nie dopiero po kilkudziesięciu dniach. Jeśli patrol nie podjął interwencji lub przyjechał za późno - wymierzamy sprawiedliwość poprzez zgłoszenie wykroczenia zgodnie z tym, co napisałeś dalej :)
2. Na zgłoszenie wykroczenia mamy 30 dni od czasu jego popełnienia, później ulega przedawnieniu.

Grzehu

Na razie dzięki moim zgłoszeniom  w sprawie popełnionych wykroczeń polegających na parkowaniu pojazdu na drodze dla rowerów jedna sprawa trafiła do sądu, dwóch sprawców wykroczeń zostało ukaranych mandatem karnym, a jeden sprawca został pouczony. Kolejny czeka na postępowanie, przy czym w moim ujęciu jest recydywistą, bo spotkałem go w tym samym miejscu 2 razy i 2 razy został zgłoszony.

Piochu

#52
Niestety, ale muszę to powiedzieć...[nie piszemy obraźliwych słów - admin] Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. Czepiacie się i robicie foty ludzi którzy jakimś tam kantem, wycinkiem koła przekroczyli granicę między szarym, a czerwonym. Z tych fotek ukarałbym wyłącznie kierowcę który stanął pół na pół na chodniku i DDR. Przez takie zgłaszanie takich niedociągnięć ludzie się zrażają do rowerzystów. Proszę, o nie przeginanie Panie i Panowie.
Masz prawo milczeć, a wszystko co powiesz użyję przeciw Tobie ;)

kris_bdg

Nawiązując do ostatniego posta, chciałbym się zapytać o taką sytuacje? Jak ją traktować?




w4b

Cytat: Piochu w Październik 06, 2011, 13:45:34
Czepiacie się i robicie foty ludzi którzy jakimś tam kantem, wycinkiem koła przekroczyli granicę między szarym, a czerwonym.
http://forumrowerowe.bydgoszcz.pl/index.php/topic,958.msg16752.html#msg16752
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Piochu

Krzychu czy nie potrafisz czytać i analizować ? Napisałem by nie robić fot ludziom którzy postawili jak pan z Volvo czy z tej Ibizy bodajże, a męczyć tego kierowcę w Corsie. Vader wrzuca linka do tego samego tematu i nie czaje, o co biega. No cholera zrozumienia i kultury w dwie strony, a nie zachowania, że czepiacie się o te kilka cm zajętej DDR. To tak jakby Was straż miejska miałą łapać za nieregulaminową wysokość oświetlenia w rowerze, za brak dzwonka ( większość z nas go nie ma), za migające światło do przodu, - zrozumieliście co mam na myśli?

Być człowiekiem i widzieć człowieka, a nie upierdliwcem.  :)
Masz prawo milczeć, a wszystko co powiesz użyję przeciw Tobie ;)

w4b

Na przyszłość podaj linka/cytat do czego dokładnie pijesz bo wychodzą nieporozumienia.

Tym razem zrobię to za Ciebie :P http://forumrowerowe.bydgoszcz.pl/index.php/topic,958.msg16686.html#msg16686

Co do tego przypadku zgadzam się że można przymknąć oko...
[table] [tr] [td]   [/td] [td] [/td][/tr][/table]

Piochu

CytujZ tych fotek ukarałbym wyłącznie kierowcę który stanął pół na pół na chodniku i DDR
to zdanie jasno determinuje to kogo bym ukarał, a że umieszczone jest w danym temacie to odnosi się ono do tego konkretnego tematu.  ;)

Masz prawo milczeć, a wszystko co powiesz użyję przeciw Tobie ;)

kris_bdg

Cytat: Piochu w Październik 06, 2011, 15:16:29
Krzychu czy nie potrafisz czytać i analizować ? Napisałem by nie robić fot ludziom którzy postawili jak pan z Volvo czy z tej Ibizy bodajże, a męczyć tego kierowcę w Corsie. Vader wrzuca linka do tego samego tematu i nie czaje, o co biega. No cholera zrozumienia i kultury w dwie strony, a nie zachowania, że czepiacie się o te kilka cm zajętej DDR. To tak jakby Was straż miejska miałą łapać za nieregulaminową wysokość oświetlenia w rowerze, za brak dzwonka ( większość z nas go nie ma), za migające światło do przodu, - zrozumieliście co mam na myśli?

Być człowiekiem i widzieć człowieka, a nie upierdliwcem.  :)

Czytanie ze zrozumieniem Drogi Piochu mam przyswojone, chciałem się tylko zapytać o opinie ludzi postronnych. Ot to wszystko.

Grzehu

#59
Cytat: Piochu w Październik 06, 2011, 13:45:34
Niestety, ale muszę to powiedzieć... [nie piszemy obraźliwych słów - admin] Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. Czepiacie się i robicie foty ludzi którzy jakimś tam kantem, wycinkiem koła przekroczyli granicę między szarym, a czerwonym. Z tych fotek ukarałbym wyłącznie kierowcę który stanął pół na pół na chodniku i DDR. Przez takie zgłaszanie takich niedociągnięć ludzie się zrażają do rowerzystów. Proszę, o nie przeginanie Panie i Panowie.
Ale, że do mnie piszesz?

Piochu

Piszę o osobach, które chciały/wysłały zgłoszenie, o parkowaniu na DDR do SM w przypadku aut które ledwie co stały na czerwonej kostce. W tym wątku były to zdjęcia pojazdu marki Volvo, Seat Ibiza. Odnośnie kierujących pojazdów, które ewidentnie stanęły na DDR ( zdjęcia ciemnego Opla, BMW i Focusa ) rozumiem za uzasadnione takie postępowanie. Mam nadzieję, że jasno się wyraziłem.  :)
Masz prawo milczeć, a wszystko co powiesz użyję przeciw Tobie ;)

kris_bdg

Jak najbardziej:) I nie złość się na biednego posiadacza dwóch kółek ;)

Grzehu

Cytat: Piochu w Październik 07, 2011, 19:04:53
Piszę o osobach, które chciały/wysłały zgłoszenie, o parkowaniu na DDR do SM w przypadku aut które ledwie co stały na czerwonej kostce. W tym wątku były to zdjęcia pojazdu marki Volvo, Seat Ibiza. Odnośnie kierujących pojazdów, które ewidentnie stanęły na DDR ( zdjęcia ciemnego Opla, BMW i Focusa ) rozumiem za uzasadnione takie postępowanie. Mam nadzieję, że jasno się wyraziłem.  :)
Teraz jasno. "Moje" pojazdy zajmowały co najmniej 2/3 drogi dla rowerów.

GUMIS

Dzisiejsze zaparkowanie tego auta na drodze rowerowej zakończy się mandatem.

kris_bdg

Gumiś wozisz ze sobą blokadę ? ;P

GUMIS

A co tam w kieszeni,dzisiaj ten samochód nadal stoi chyba własciciel nie ma na mandat.

zibi_4don

Aby ściągnąć blokadę jest jakaś procedura, że właściciel najpierw musi się zgłosić na komendę i wtedy jadą ściągnąć blokadę.